Oživení starého PC

Ahoj...Nemám moc znalostí ohledně počítačů, jsem jen lajk, co si občas s nějakým pohraje, proto se pokusím svůj problém popsat pokud možno co nejvíc podrobně. Před pár měsíci jsem se rozhodl pořídit si nové PC. Ze staré sestavy jsem vymontoval DVD mechaniku, kterou jsem chtěl použít, a zbytek jsem šoupnul na půdu. Nedávno mi známí řekl, že by potřeboval nějaký ten počítač na dílnu, na nějaké to papírování atd... Vytáhl jsem tedy staříka z půdy s tím, že oživit ho by neměl být problém. Po vyčištění a zapojení se ale ukázaly hned 2.1. NTLDR nenalezen ( Byly tam ještě Windows XP, nechtělo se mi měnit windows, když jsem měl v plánu měnit celé PC:))2. Počítač se po cca půl minutě sám vypínal. Druhý problém jsem vyřešil rychle. Ukázalo se, že je uvolněný chladič procesoru a nesedí jak má.Nepodařilo se mi ale najít původní disk s Windows XP, abych z něj mohl PC nabootovat a systém opravit, což mi ale moc nevadilo, protože jsem chtěl stejně Windows instalovat novější. Obstaral jsem si disk s Windows 7 Professional a spustil instalaci. Tady ovšem nastal problém číslo 3 se kterým si už poradit nedokážu. Během instalace Windows se pc samo od sebe vypnulo a nastala smrt:) Na pokusy o zapnutí nijak nereaguje, kromě okamžiku, kdy na několik vteřin vypnu a opět zapnu zdroj. Potom po prvním pokusu o spuštění bliknou kontrolní diody na základní desce a jednou se protočí větráček procesoru, ale je to spíš posmrtný záškub než nějaká práce.Zdroj (Whitenergy ATX 2.2 400W) je poměrně nový (max 4 měsíce) tak doufám, že tím to nebude. Navíc kontrolní dioda na TV kartě ukazuje, že šťávu má, ikdyž to taky není žádná záruka. Spíš mám neblahé tušení, že problém bude v základní desce (Gigabyte GA-EP45-DS3L).Rád bych, ale viděl pár názorů od lidí, kteří do toho vidí víc než já a hlavně bych rád věděl, jestli se to dá nějak spolehlivě vyřešit, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Whitenergy nevyrábí zdroje, ale "zdroje", takže je klidně možné, že je K.O. Stejně tak může být v háji ta stará deska.To, že svítí kontrolka na desce, ještě neznamená, že je zdroj v pořádku. Pouze že do ní jde +5V_SB. Ale nic to neříká o tom, zda fungují všechny ostatní větve.Takže zkus PC s jiným zdrojem a uvidíš. Pokud nenajede, tak bude chyba jinde než ve zdroji (nejspíš v desce), pokud najede, tak hlavně nekupuj další znetek od Whitenergy.

díky, vyzkouším to... se zdroji od Whitenergy žádnou zkušenost nemám, ale pokud bude chyba opravdu tam, myslím že další si od nich asi nekoupím... :)Bral jsem to nejlevnější, protože jsem věděl, že budu pc brzy vyřazovat, ale nenapadlo by mě, že budu hledat nový zdroj už za 3 měsíce:/ a ani ne měsíc používání...

Tak to bys k němu měl mít ještě záruku, ne?

Doufám že ano... To by bylo pro mě nejlepší, kdyby to šlo vyřešit přes reklamaci.

Pokud potřebuje něco za málo peněz do firmy tak se vyprdni na nějaké oživování vysloužilého PC, až mu to rozchodíš a za měsíc mu to klekne tak bude brečet že mu stojí kšeft a přišel o data a ty budeš mít akorát další práci se záchranou.Ať si koupí něco malého a levného, třeba toto http://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-q190-ce... , drivery na Win 7 stáhni z Lenovo supportu, nainstaluj mu to a je vyřízené.

Díky za radu, ale tady je i takováhle investice vcelku zbytečná. To PC by mělo být v autodílně, kde snad ani není připojení k internetu. Jeho jedinou prací bude načíst flash disk, otevřít soubor v excelu a poslat ho do tiskárny. Maximálně si občas zahrát hledání min:)Proto jsem se rozhodl investovat radši trochu času k oživení počítače, který jsem 6 let bez problémů používal a jen na poslední 2 měsíce jsem ho odstavil, než kupovat něco nového. Na to k čemu je zamýšlen vystačí víc než uspokojivě.

no, kdo chce kam....ale na to co píšeš by postačoval i tablet

To jo, ale tablet mi neleží na půdě :D

však to taky není tvoje dílna