» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ověření klíče Windows 10

Zdravím, Provedl jsem aktualizaci počítače na Windows 10 asi před rokem a půl, nyní bych chtěl provést reinstalaci. Prý to jde i bez klíče, ale znáte to... Jistota je jistota. Zjistil jsem si pomocí programu key finder svůj klíč. Jde nějak na stránkách Microsoftu ověřit legálnost tohoto klíče? Děkuji. Jan Kuča

Odpovědi na otázku

Ještě se chci zeptat: jakmile reinstalaci provedu, je nějaká možnost stáhnout všechny drivery hromadně, nebo musím stahovat každý zvlášť ze stránek výrobce? Formátovat celý disk. (notebook Asus x55u). Děkuji.

Na klíč můžete zapomenout, stačí přeskočit při instalaci a aktivovat Windows. Microsoft již má zaznamenáno, že jste upgradoval. Ovladače doporučuji stáhnout z webu výrobce notebooku!

1. Klíč neřeš, pokud máš nyní W10 řádně aktivovaný, tato informace je uložena na serverech MS a k aktivaci dojde automaticky po dokončení instalace (během instalace žádný klíč nezadávej, zvol "přeskočit").2. Všechny ovladače si nyní zálohuj - nebudeš je potom muset nikde pracně shánět, pouze je obnovíš. Použij např. http://wintip.cz/508-jak-zalohovat-ovladace

Pokud se jedná o čistou instalaci Win 10, tak klíč je třeba, anebo:Postup:(varování: tohle není oficiální postup, tak opatrně a nezapoměňte zálohovat)Pokud nemáte instalační ISO image, stáhněte si ho pomocí následujícího nástroje: Stáhnout Windows 10.Stažený ISO image rozbalte/namoutujte/vypalte/vytvořte USB, podle Vaší preference(Pozn: Windows od verze 8 umí přímo ISO připojit, stačí na něj 2x kliknout.)Na instalačním disku Windows 10 běžte do složky „\Windows\x64\sources“ nebo „\Windows\x32\sources„, dle Vaší platformy.Z této složky si zkopírujte soubor gatherosstate.exe do jiné složky na lokálním disku, do které lze zapisovat, třeba na plochu.Soubor spusťte (2x kliknout), ve stejné složce se vygeneruje soubor GenuineTicket.xml, ten si zkopírujte a zazálohujte na jiný disk, než na který budete Windows instalovat.Proveďte čistou instalace Windows 10 za pomocí staženého ISO image. Při dotazu na vložení PK (Product Key) jeho zadání přeskočte.Po dokončení instalace zkopírujte soubor GenuineTicket.xml do složky C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\(Pozn: Tato složka je skrytá, musíte si povolit zobrazení skrytých souborů: Windows 10Restartujte PCPo restartu budete mít aktivovanou instalaci Windows 10, což jednoduše ověříte v Ovládacích panelech ve vlastnostech systému (nejrychleji pomocí klávesové zkratky Win+Pause):zdroj: net

Všechny Windows 10 získané aktualizací by měli mít stejný klíč (verze Home jeden klíč a verze Pro by měla mít jeden jiný klíč). Přešel jsem z W7 na W10 a můj klíč je stejný jako jeden z těch v tomto článku http://www.cnews.cz/po-upgradu-na-windows-10-...