» Poradna » Programy

Outlook, nejde odeslat zpráva, kde je odkaz.

Zdravím, nejde mi v Outlooku odeslat zpráva, kde je hypertextový odkaz... Stačí, když do zprávy napíšu jenom "http:" a hned se vrátí jako nedoručitelná že "Tito příjemci nebyli zastiženi" . Bez toho vše funguje jak má. Co s tím?Díky Jirka

Odpovědi na otázku

dej sem celou zpravu, která se Ti vratila (s vymazanymi nebo upravenymi adresami)

tady to je, snad nejsem za lamu, je to jenom text:Od: Jadranka <villa-zeljko@volny.cz>Odesláno: 19. května 2015 21:41Komu: 'elivada@seznam.cz'Předmět: Zeljko termíny podruhéDobrý den, Váš dotazovaný termín ve Ville Zeljko je volný (apt 3 lůžka) a můžete si ho zarezervovat. Ceny vyčtete na stránce http://www.villa-zeljko.4fan.cz/ .Kdyby jste měla zájem o nějaké informace, buď pište na tuto adresu, nebo pošlete tel. spojení na Vás, nebo volejte na 604xxxxxxx , rád se pokusím Vám na vše odpovědět.Děkuji a přeji hezký večerHolec

Nikde v tom textu nevidim inormaci o tom, ze prijemci nebyli zastizeni Odkaz tam ale videt je Jakou verzi Outlooku pouzivas?Kam ten odkaz pises?Pokud informace o nemoznosti vyskoci před odeslanim dej nekam snímek obrazovky (PrintScreen)

Já věděl že jsem lama... Takže:Office 2013, odkaz píšu přímo do zprávy (zkopíruju ho tam, ale zjistil jsem že tam stačí napsat jenom "http:" a je to zase nedoručitelný). A ihned po odeslání (ale opravu hned) mi příjde zpátky toto:"Zpráva nedošla některým zamýšleným příjemcům. Předmět: FW: Villa Zeljko terminy Odesláno: 19. 5. 2015 21:22Tito příjemci nebyli zastiženi: 'ji.ho@volny.cz' dne 19. 5. 2015 21:22 552 5.2.0 VvMX1q00W3W11Pd01vMY4Y automated process detected unsolicited content"nebo toto:"Zpráva nedošla některým zamýšleným příjemcům. Předmět: Zeljko termíny podruhé Odesláno: 19. 5. 2015 21:41Tito příjemci nebyli zastiženi: 'elivada@seznam.cz' dne 19. 5. 2015 21:41 552 5.2.0 Vvga1q01B3W11Pd01vga4L automated process detected unsolicited content"Má to vždycky jiné číslo...Když tam ten odkaz nebo "http:" není, tak je to ok.Jako providera mám UPC.

Obávám se, že chyba bude spíše na straně příjemce, jehož e-mailový provider vyhodnocuje tvoje zprávy jako nebezpečné - google to dělá běžně.Zkus takovou zprávu poslat na jinou adresu (třeba sám sobě - ano, jde to) a uvidíš.

a to jsem právě zkoušel, a taky to nejde!!!

připadá mi, že je to u mýho providera (UPC), protože ta zpráva o nedoručení přijde IHNED!!! po odeslání.Ale nevím co s tím...

JJ... je to asi u UPC. http://www.boards.ie/ttfthread/2057315495Posli to z nejakeho webmailu a stezuj si u UPC

Možno je chyba v niektorých nastaveniach v tvojom PC. Neblokuje ti to antivír alebo firewall? - skús ich na chvíľu vypnúť a poslať mail.Neskúšal si mail poslať priamo zo stránky mail servera? Skúsil si iného poštového klienta napríklad Mozilla?

Tak jsem možná na něco přišel ale nevím co s tím. Otevřel jsem hlavičku té příchozí zprávy o nedoručení.... Je tam:"From: =?windows-1250?Q?Spr=E1vce_syst=E9mu?=Sender: =?windows-1250?Q?Spr=E1vce_syst=E9mu?=To: <ji.ho@volny.cz>Subject: =?windows-1250?Q?Nedoru=E8iteln=E9:_zk4?=Date: Thu, 21 May 2015 19:14:25 +0200Message-ID: <000401d093e9$97a39e90$c6eadbb0$@Domain>MIME-Version: 1.0Content-Type: application/ms-tnef; name="winmail.dat"Content-Transfer-Encoding: base64Content-Disposition: attachment; filename="winmail.dat"X-Mailer: Microsoft Outlook 15.0Thread-Index: AQK/EE590dK+xO2+tx7fNR3AHGwBdg==X-MS-TNEF-Correlator: 0000000040E709B3E09E8F458CAE5F51BFA096540700C3B68E10F77511CEB4CD00AA00BBB6E600000000000C0000F4F7EC1CF210214787B94E7935B4477D0000000006100000"

Takže Správce systému.... Ale proč?

Skúšal si to na "breberky"? Napríklad malwarebytes?

zkusím.....

nepomohlo.....

ani firewall ani antivir, ze stránky to funguje...

nikdo neví ???

A od kdy se to takto chová? Předpokládám, že ne úplně od začátku co máš nainstalovaný Outlook. Potom by to mohla vyřešit obnova ze zálohy nebo aspoň bod obnovy.Ještě zkus Thunderbird portable - jak se to bude chovat v něm - pokud to půjde, vyloučíš OS, FW, AV.

Smajlíka nedám, ale kvůli 'automated process detected unsolicited content' bych možná zkusil pro odeslání zprávy náhradní server smtp.dkm.cz.

to už jsem taky zkoušel, a nic, myslím, že je chybka v systému (win8, outlook 2013....).Že to prostě z compu vůbec neodejde...

Po zkopírování chybového hlášení do googlu (standartní postup) vypadne několik diskusí, kde se řešilo, že UPC antispam blokuje zprávy s odkazem... Zkus nastavit v klientovi ať se před odesíláním přihlásí a použije zabezpečenou komunikaci se serverem. Jestli ani to neprojde, udělej si účet u seznamu a pošli to přez jejich smtp

díky, zkusím...