» Poradna » Programy

Otevření příliš velké tabulky v Excelu

Zdravím,nevíte náhodou někdo jak otevřít tabulku která má cca 250Mb? Při klasickém otevření se Excel začne sekat a tabulka se neotevře.Děkuji předem za rozumné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Co je to za formát souboru? Musíš to otevřít přímo v Excelu? Co to je za typ dat?

Klasiky .xlsx. Obsah je klasická tabulka se spousty hodnot, vzorečků apod. Myslím si, že se jedná o to, že je tabulka příliš velká a Excel ji prostě nerozjede, jenže tam jsou dosti důležité věci, které nutně potřebuji.

Zkus, jestli to neotevře LibreOffice. Ale pokud máš prostě slabý HW, tak s tím nic neuděláš. To je taky prasárna, dávat tolik dat do jednoho excelovského souboru.

Napiš, co máš za verzi Windows a velikost paměti. Pracuji s daty 4,6 GB, 32,7 mil. řádků a nemám s tím problém (Excel 2016, načtení dat; W10, 24 GB RAM, 7500U).

No řešení mimochodem je také otevřít v Excelu, uložit jak .csv a pak s tím podle potřeby naložit. Nakrmit s tím nějakou databázi (klidně lokální), nebo pokud to stačí, tak já na obr soubory používám GVim.PrasatkoPee

Nainstaluj si 64 bitovou verzi Office. 32 bitová aplikace je limitovaná 2GB RAM bez ohledu, kolik paměti máš v počítači. Když do toho započítáš i rozežraný .NET framework...

32bit je limitovaná na 4 GB.

Není. Nepleť si velikost souboru a velikost paměti, kterou OS přidělí procesu.

1.) 64bit (operační systém i office) - jinak nevyužijete kompletní množství paměti2.) Napadá mně lehce perverzní řešení - co zkusit otevřít tabulku v excel online (webová obdoba) - nahrát celý soubor na onedrive a pak otevřít online - ať se zapotí MS server3.) běžně používám tabulku o velikosti cca 350MB+ (a stále roste) - ano, DB by byla rychlejší, ale takhle je to pro mne a kolegy jednodušší.... i když to asi u zdatnějších čtenářů vyvolá tik ;)