» Poradna » Programy

Otevírání webových odkazů z emailů v Thunderbirdu v konkrétním profilu Chromu

Zdravím všechny, a prosím o radu s problémem v Thunderbirdu:Stručně jde o toto: - jak otevřít odkaz z emailu v Chrome v konkrétním profilu. Tedy "chrome.exe" s parametrem <i>--profile-directory="Profile XY"</i>.Zkoušel jsem si udělat .bat soubor s tímto obsahem:<i>"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --profile-directory="Profile 1" %1</i> To funguje, ale pouze v případě, že odkaz na webovou stránku neobsahuje parametry, tedy např. <i>http://…?param1=abc&param2=xyz</i>. Někde při zpracování to totiž ořízne <i>"="</i> a vše, co je za ním.Lze to řešit tím, že místo <i>%1</i> použiji <i>%1=%2</i>, (případně s uvozovkami: <i>"%1=%2"</i>), ale to funguje jen tehdy, když je ve webovém odkazu jen jeden parametr. Zkoušel jsem i toto: <i>"%1=%2=%3"</i>, ale <i>%3</i> už nevezme, proměnná <i>%3</i> zůstane prázdná.Co s tím?

Odpovědi na otázku

Sorry, jsem tam nacpal html tagy a ono je to nebere. Tak ještě jednou "čistě", ať se to lépe čte:Zdravím všechny, a prosím o radu s problémem v Thunderbirdu:Stručně jde o toto: - jak otevřít odkaz z emailu v Chrome v konkrétním profilu. Tedy "chrome.exe" s parametrem --profile-directory="Profile XY".Zkoušel jsem si udělat .bat soubor s tímto obsahem:"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --profile-directory="Profile 1" %1 To funguje, ale pouze v případě, že odkaz na webovou stránku neobsahuje parametry, tedy např. http://…?param1=abc&param2=xyz. Někde při zpracování to totiž ořízne "=" a vše, co je za ním.Lze to řešit tím, že místo %1 použiji %1=%2 (případně s uvozovkami: "%1=%2"), ale to funguje jen tehdy, když je ve webovém odkazu jen jeden parametr. Zkoušel jsem i toto: "%1=%2=%3", ale proměnnou %3 už to nevezme, zůstane prázdná.Co s tím?