» Poradna » Programy

Organizace stránek - tisk

Dobrý den,pracuji na obsáhlejší brožuře, která bude tištěna podobně jako sešit. Chci na sebe skládat A4 papíry a vprostřed je svázat - tzn.například 1. list obsahuje první stránku, druhou, poslední a předposlední. Mám text na stránkách za sebou. Lze to nějak automaticky upravit/přeorganizovat popřípadě i vyexportovat do PDF tak, aby to šlo vytisknout výše zmíněným způsobem?Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Prostě to napiš na A4 jako klasický dokument, potom exportuj do PDF a tam si při tisku vybereš Brožuru. Jestli je to opravdu něco obsáhlejšího a ne třeba jen 100 stránek, tak je lepší to dát do tiskárny nebo k někomu, kdo má kopírku, která umí rovnou papíry přehnout a svázat.

A k tomu řezačku - padačku, protože to jinak nebude vzhledné.

Tisk jako brožuru umí každý normální ovladač tiskárny. Pokud máš tiskárnu s duplexem, je to ještě jednodušší, zadáš tisk do brožury, zvolíš, kde bude vazba a je hotovo.