» Poradna » Programy

Oracle

Ahoj,Chtela bych se zeptat na jednu vec, zda vubec jde.Mam v Oraclu vytvorenou proceduru. Mam taky vytvoreny package. Je mozne v packagu zavolat tuto proceduru nejak externe, ci ji musim znovu nadefinovat v packagi? Pouze call mojiproceduru , ci begin mojeprocedura end nejde. Takze mam vlozit telo procedury do tela package znovu?DekujiVeronika

Odpovědi na otázku

Zkus prosím napsat syntaxi, ve ktere se o volani pokousis. Ta procedura je v jinem balicku nebo je samostatne?

Samozrejme, ze si mozes zavolat proceduru z balika. Kedze netusim co presne robis, tak tu je jednoduchy priklad:Mame definovanu proceduru:create or replace procedure moja_procedura (a in out number) asbegin a := a * a;end;/Z balika ju mozme zavolat nasledovne:create or replace package moj_balik as procedure procedura_1;end;/create or replace package body moj_balik as procedure procedura_1 as a number := 2; begin moja_procedura(a); dbms_output.put_line(a); end;end;/Pripadne ju mozes zavolat aj mimo balika:declare a number := 2;begin moja_procedura(a); dbms_output.put_line(a);end;/