Optimalizace chlazení v PC

Zdravím, mám pod nohama asi 4 roky starý PC(i5 2500K+ velký chladič Ninja Scythe 3, kde se přidala pouze nový GPU(Nv970) a ted naposled RAM 16 GB, který mají debilné velký pasivní chladič, který plánuji sundat, protože jsem kvůlí tomu musel otočit fan na cpu....Zde posílám fotku jak jsou větráky momentálně ted v PChttp://nahraj.to/1s6iPouze nevím, jak otočit větrák u CPU chladiče? Předpokládám, že ho mám do "prava" na chladiči aby foukal vzduch do chladiče? Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

prosim tě nic nevotáčej a nevymejšlej ptákoviny... vzduch musí proudit studenej dovnitř, teplej ven, jednoduchý jak žebřík, nevynalézej znovu kolo...

Kupovat RAMky s vysokym chladicem neni dobry napad, co ted s tim ?Osobne bych vetrak dal tak, aby ze zdola foukal skrz chladic nebo, jestli skrin nema odvetravani nahore, ho dal dozadu, aby pomohl odvadet vzduch do zadniho vetraku na bedne.