Oprava napájecího zdroje pro switch

Pěkný večer přeji.Potřeboval bych, prosím, radu od zkušenějších elektroniků. Mám gigabitový switch DELL Powerconnect, u kterého na 100% odešel zdroj. Došlo k tomu tak, že po výpadku elektrického proudu už nenajel. Po rozdělání switche vše vypadá opticky v pořádku, nic není na první pohled vypálené. Proměřil jsem zdrojovou část, na vstupu je 230V, problém je ale s výstupem. Místo 5V, co by měl zdroj dodat, je na svorkách jen nějakých 1,3 - 1,8V. Napětí kolísá. Zkusil jsem horkovzdušnou pistolí nahřát elyty na sekundární části a switch okamžitě naskočil. Z toho jsem usoudil, že jsou s nejvetší pravděpodobností vadné kondenzátory. Původní, co tam byly, měly kapacitu 2200uF/10V (3ks) a 1500uF/10V (1ks). Nahradil jsem je za nové kondenzátory s kapacitami 2200uF/10V (2ks) a 2200uF/16V (1ks), protože 3ks 10V jsem neměl. Poslední jsem nahradil opět za 1500uF/10V. Problémem ale je, že se zdroj chová úplně stejně i po výměně elitů. Neví někdo, prosím, co s tím? Přikládám foto.http://pasteboard.co/hLDaq6izx.jpghttp://pasteboard.co/hLDNlDjOw.jpghttp://pasteboard.co/hLEeXit5z.jpghttp://pasteboard.co/hLF2SB36V.jpg

Odpovědi na otázku

Jedno je jisté - takovýmto "naivním" postupem neopravíš nic...Sežeň si aspoň schéma....

V jakém stavu jsou diody a reference?

Mimochodem, poptal bych se tady: http://www.badcaps.net/forum/showthread.phpRLC můstek máš?

Shodou okolností se jedná o tentýž zdroj (Delta ADP-40VP). Doma ne, musel bych se zeptat kolegy, co dělá externí servis jestli má...

Tak jak chceš opravovat zdroje, když nemáš jak měřit kondenzátory? Polovodiče jsi už proměřil?

Zkus vyměnit ještě ten malý elyt mezi trafem a optrony. Jen tak mimochodem, co jsi tam dal za náhradní elyty (z fotek se to nedá poznat). Měly by být LOW ESR. Kvalitní výrobci jsou např. PANASONIC nebo NIPPON.

Nippon je nesprávně převzatý název výrobce - Nippon totiž znamená Japonsko. Správně Chemi-con. A 90 % jejich řad už se v Japonsku nevyrábí - v katalozích jsou NCC (Nippon Chemi-con) nebo jako UNC (Unitech Chemi-con).Kromě těchto brát samozřejmě Rubycon, Nichicon a NIC components. Pod Panasonic dneska spadá i Sanyo a Fujitsu. Aby to bylo kompletní, tak pro audio účely Elna a s polymerem například Kemet a AVX.

*sakra, automatická oprava textu, správně je United Chemi-con

Jo, ten malý kondík je ve zpětné vazbě a je součástí regulační smyčky. Tím se vysvětluje i kolísající napětí na výstupu. ☺

Musíš vyměnit všechny elyty! Problém nebývá v těch velkých filtračních, ale právě v těch malých (kapacity řádu jednotek až desítek uF), na nich totiž záleží rozkmitání a funkčnost měniče.

Měnit od oka kondenzátory je jako opravovat auto tím, že začne postupně vyměňovat kola, brzdy, stěrače... pokud se v tom člověk nevyzná, prostě by se do toho neměl srát. V lepším případě to akorát rozbije ještě víc, než to bylo, v tom horším se kvalifikuje do letošního semifinále Darwinových cen.

Dokonce bych se i vsadil, že tím zapínacím pulzem se poškodil varistor/termistor na vstupu a tím jak to nahříval ho částečně spojil a začalo to fungovat

Bulo řečené vše. Jen dodám - kondenzátory se NENAHŘÍVAJÍ, tím jim spíš ubližuješ. Tak se vadné kondenzátory neidentifikují. Že to naběhlo bylo něčím jiným, viz. kolegové.