» Poradna » Web a internet

Opera vs Chrome vs Safari vs Firefor

Ahoj, hledám dobrý prohlížeč,neustále mi padá Chrome, pod Win 8.1, v ntb s 3 GB ram a malým swapem, Chrome začne padat, jakmile je otevřeno více než cca 20 záložek, který prohlížeč je lepší, rád bych takový, který bude jako Opera (kdysi stará verze), některé funkce bude mít jako Chrome a bude moct instalovat doplňky, co takhle Firefox, má několik verzí, co takhle starší verzi, pomohl bych si nějak ?Zkuste mi to srovnat s Chrome, doplňky (obzvlášť na reklamu) by tam šli, Adobe flash rovněž, co tomu chybí ? Co takhle Safari / pod Win ? mmá to cenu ?Co Opera - starou verzi nemůžu mít, nová to je vlastně Chrome,on moderní browser to je vlastně takový vlastní systém pod OS (pod Win, či jiný), mám v ntb cpu Core 2 Duo, ram 3 GB - podle mě to musí být dostatečná velikost, swap nyní zvýším, měl bych třeba zvážit i jiný prohlížeč, je zde spoustu čínských, jádro z FF . . co byste dali na starý ntb ?Díky

Odpovědi na otázku

Dej si tam Palemoon. A doplňků je tolik (jdou použít všechny z FF), že se ti z toho zatočí hlava..

http://www.slunecnice.cz/sw/firefox/Na HW zostave, ktorú opisuješ s W8.1/64 bit., FF37 ale ani IE od Microsoftu, nepadá. Chrome korektne odinštaluj, vyčisti manuálne Registre (regedit.exe) od názvov Chrome. Potom inštaluj FF.

ako máš nastavemý swap? Ja používam palemoon, ale pri náhodnom porovnaní je najnovší ff menej náročný. Ale asi urobím konkrétne nezávislé testy (kedysi asi pred 2r som porovnával ff, flock (dnes prakticky nepoužiteľný), IE 8 a operu). Ak máš 32bit, tak W8.1.1 by nemal spapať nad 1,5GB = 1,5GB máš na app a toľko mi nespapal palemoon nikdy. Ešte asi pred 2r som šetril tak, že som používal Flock, ale jeho vývoj skončil a aj YT, alza.... upozorňujú na zastaralý prehliadač. Ale neprejde asi 500MB. 3GB musia stačiť na prehliadač aj bez swapu (ak nepoužívaš záložky ako RuDolph). Ešte je zaujímavá alternatíva ff 3.6.21 - na ňu sa ani YT nesťažuje a beží aj na Win ME. Urobím testy IE 8, IE 11 (32b a 64b), Palemoon 25.3.1, ff 36, ff 3.6.21, možno Operu a dám vedieť. Chromý chrome sa ani neoplatí

A můžeš napsat, proč máš v Chrome otevřeno tolik záložek na jednou? To jako počítač nikdy nevypínáš a chceš se postupně dívat na všechny záložky?

Já mám v Chrome kolikrát otevřeno i více než 75 záložek. Jsou na nich jednotlivé snímky, grafy nebo stránky s videii (nemyslím YT), ale odkazy s náhledy. Pokud je blok tahat to najednou musíš a pak stáhneš stránku po stránce. To, že load +5 GB RAM je normální a GPU už nemá VRAM je možná zajímavé, ale ve funkci to nijak nevadí. A určitě si vzpomenu na další a další práci, kdy je nutné otevřít více záložek, někdy dokonce samostatných oken prohlížeče jako proces.

ale každý takú diagnozu mať nemôže

To není diagnóza, máš holku? Kupuje někdy na netu - v holčičím obchodě? Tak se někdy podívej jo? Kolik oken, kolik hadříků a kolik to žere.

nevidím dôvod mať 75 záložiek. Než sa dostanem k poslednej, prejdú hodiny. Mať ich otvorené dopredu je zbytočné. Radšej dať do partnerky (peniaze) ako do 32GB RAM. Porovnávaš neporovnateľné

A co hledáš zde, máš být přece u partnerky a věnovat jí důležitější než $ čas. Já mám rád svůj i pro sebe a jo, jsem sadista i sobec. Ovšem jsem přející, nikdy jsem nikomu nezáviděl, partnerky jsem nikdy nekontroloval, neprohlížel jim poštu ani přehnaně nežárlím. Dávám svobodu i druhým. Každý máme jiné přednosti. > Mimochodem Lubo to co dnes stojí i 64 GB RAM je směšná cena pro někoho kdo dává za video kartu 11,5 litru jako, nechtěj vědět kolik mě stál poslední skener.> Znova si projdi stránky jako ASOS, Revolveclothing, Neimanmarcus, Nelly, Shopnordstrom, Danier, BlueFly a haho dalším, nevím kam ty báby furt lezou a načti si nějaký outfit na sezónu. Musíš mít otevřeny všechna okna jinak to nejde - porovnáváš. Když já hledám něco k modelové železnici je to to samé.Děláš ty Lubo na netu vůbec něco?

ani ja nezávidím, ale ak niekto robí hlúposť, snažím sa povedať svoj názor. Ale kto chce danú vec za každú cenu, aj tak si urobí po svojom. Ale nemôže sa potom sťažovať, že nebol varovaný. Chápem túžbu aj hrať, alebo sa babrať s modelmi, ale od istej miery je to nerozumné. Do istej v poriadku. Odreagovať sa je nutné. Nie som asket. So slobodou súhlasím, ale ak by sa niekto rozbehol proti zrázu (koniec cesty), varoval by si? O to tu ide. 64GB je pre robotníka s podpriemerným platom (na SK je priemer údajne 800€ v hrubom) dosť. Pre Teba nič. Vždy všetko záleží od porovnania s kým. Pre Kisku je aj cena 128GB RAM nič. Ja by som na modely železníc nemal. Druhá vec, že nemám túto túžbu a tak to ani nechápem a plus snažím sa nebyť veľkým dieťaťom aj keď dnes je to bežné

Přesně tak Lubo - ať si to každý udělá jak chce. A já chci dnešní net využívat naplno, takže je mi naprosto jedno kolik bere prohlížeč RAM (když nepadá, já zažilo dobu 4 MB v systému), má první láska vždy byla železnice (i modelová) a zůstane to tak a žádná holka to nemůže prorazit.> A ano Lubo já jsem velké dítě, chci být velké dítě, hodně mužů prostě zůstane částečně kluky a je to tak dobře. Jen tak může chlap žít pohodový, šťastný a dlouhý život.

Mame tohle brat jako tvuj coming out? Buzna a transka k tomu?

Copak vzrušují tě takové věci? Páni sem, ale chodí lidi. Nebo jsem tolerantní víš. Tak honem spěchej za svoji "slečnou".

Dolfe .... vsichni vime, ze delas na uberwaffen pc; z nejakeho zahadneho duvodu postujes obrazky jen abload.de; obnovujes system vyhradne z bitove kopie, nenavidis CCleaner a pravdepodobne mas praci strihace dokumentu ohledne druhe svetove. Smzr ve prospech treti rise. Ale jinak jsi tolerantni.... Fosil a kryptofasista.

Zbytečnost mít otevřených tolik záložek... Stačí si stránky uložit jako oblíbené a třeba roztřídit do složek. Pak si je můžete otevřít vždy, až je potřebujete. Navíc to má tu výhodu, že se oblíbené záložky dají zálohovat popř. otevřít z jiného PC přes vlastní vytvořený účet.

Záložky != panely! Pokud tedy nejde o IE."Tazatel" je odporný Troll, "dotaz" je jen z nudy a kvůli vyvolání flame.

Problém bude u tazatele, že si nepamatuje adresy stránek a proto si je otevře a již nezavře. O tom, že je možné si vytvořit Oblíbené stránky například v Opeře a jinde ještě asi vzhledem k mládí neslyšel. Já mám v Opeře Oblíbené stránky a když se chci na stránku podívat, tak otevřu vpravo panel a kliknu na oblíbenou stránku. Po prohlédnutí je zase zavřu. To je asi pro tazatele problém. Přemýšlet totiž bolí.

Rozhodně Palemoon 32bit :) .

Operu už nebrat