» Poradna » Ostatní

Open source projekty - dotaz

Mám jistou vizi a rád bych ji realizoval jako open source project.
Ať googluju, jak googluji, nenecházím vhodné články jak takový open source reálně funguje (nábor "nadšenců", doporučený systém řízení takovýchto projektů, možnosti generování finančních toků apod.)
Má někdo nějaký tip? (může být i v ANJ - resp. předpokládám, že asi boude pouze v ANJ)

Odpovědi na otázku

Kandidát týdne na nejhloupější dotaz! Vypadá to ovšem na prudícího puboše, který se nudí. Holt daž za Velikonoční prázdniny...
Zdrojem informací může být pochopitelně třeba Microsoft...

věděl bych také o kandidátu na nejholoupější příspěvek....

Ja by som sa prihlasil, ale " pouze v ANJ" je asi anglicko japonsky. S Japoncinou mam trocha problemy, sorry.

hlupych dotazov je tu isto hodne.
ale pri nich tvoje vyjadrenie nevidim ...

asi bych začal založením projektu na Sourceforge.net - ty nadšenci atd. se přidají, pokud bude projekt zajímavý. Myslím, že začít budeš muset sám a nějaké finanční toky si nechat do budoucnosti. Na uvedených stránkách bude nejpíš i dost informací, jak na to. Systém řízení - no, pokud myslíš třeba sdílení kódu atd., tak to bude záležet na použitém jazyce, platformě atd. - většinou se používá nějaké to SVN.

Taky můžeš zkusit Google Code.

Skvělé díky moc - podívám se nato...