» Poradna » Web a internet

Onedrive - nastavení sdílení

Ahoj,nedaří se mi najít, zda a hlavně jak nastavit v Onedrive možnosti sdílet s někým pomocí odkazu fotku tak, aby ji mohl zobrazit, ale nemohl ji stáhnout. V Zoneramě je to běžné nastavení...Poradíte?Díky.

Odpovědi na otázku

Nic nesdílej,nebo toho budeš jednou hodně litovat.

To je sice dobrá rada, ale nechci fotky sdílet všem, jen několika, kteří jsou na těch fotkách. Pomocí odkazu. Ale nechci, aby si ty fotky stáhli, ale jen prohlédli.

Ne a pochybuju, ze je to mozny v Zonerame.Pokud muzes fotku zobrazit, muzes si ji vzdy i ulozit.

V Zoneramě možná - ani nevím, co to je a je mi to jedno. Ale jakmile je povolené ji zobrazit, je MOJE.

Každý obrázek, který se dá zobrazit, se dá také uložit, někdy to může mít trochu složitější postup, ale jde to vždy.

Nevím jak vy, ale já vidím rozdíl mezi zobrazenou fotografií na monitoru a originálním souborem...

No jo, na to jsem nepomyslel, to je naprosto vážná situace. Co já jen teď budu dělat?

Zobrazuje-li se originál, dá se stáhnout originál. Zobrazuje-li se jenom nějaký náhled nebo v nižším rozlišení, dá se stáhnout ten. To lze vyřešit tak, že budeš sdílet pouze náhled, nikoli originál.

Pokud je ta tvoje fotka pro tebe tak drahá a vzácná, za žádnou cenu ji nikomu neukazuj!!Vždy je možnost ji okopírovat a zneužít.