» Poradna » Windows (a jiné OS)

OEM verze Windows 8

na jedno pc co jsem měl asi před rokem jsem nainstaloval OEM verzi W8. Ten počítač sem potom prodal a W8 na něm smazal. Teď mě zajímá jestli mohu ty OEM W8 znovu nainstalovat na můj nový pc a officiálně používat nebo jestli si musim koupit nové

Odpovědi na otázku

Teoreticky ne. Prakticky je to tak, že pokud projdeš ověřením a aktivací ( což není nic jiného než že to MS vlastně "akceptuje" ) fungovat to bude.

fungovat to bude ..... ale legální to není ... OEM licence jsou vázány na daný HW , měly by být na stejném daňovém dokladu atd.... a hlavně OEM je nepřenosná

Pokud nikde není evidované, že byla licence prodána s původním PC a jsi FYZICKÁ osoba, tak to ničemu nevadí. Nikdo ti nikdy nic neprokáže.