» Poradna » Web a internet

Odeslání proměnné z php do html stránky

Takže databázi jsem úspěšně vyřešil. A jelikož mám nový, drobný problém, musím se optat. A nechci to vkládat do vyřešeného tématu:Takže mám php skript, který vyčte poslední hodnotu z databáze a nyní bych potřeboval odeslat tuto hodnotu do html stránky, kterou z tohoto skriptu otevírám:Takže jak odešlu proměnnou $teplota? Díky moc za pomoc.https://paste.ofcode.org/vaJdx6iNnDAS5YctRtRpa6

Odpovědi na otázku

Nastudovat POST a GET ... treba tady http://php.baraja.cz/metody-odesilani-dat

Šupa. Díky moc

HTML nemá proměnné.

Asi by to chtělo si ujasnit, co si představuješ pod "odesláním" proměnné do html stránky. Ta může mít proměnné maximálně v nějakém javascriptu. Ty máš serverový php script, který GENERUJE html stránku a posílá ji na klienta. Takže ten php script musí to html vygenerovat a pokud chceš ve stránce mít nějakou hodnotu vypočtenou na serveru, musíš si do html výatupu vygenerovat buď kus javascriptu, nebo třeba hidden input a do něj tu hodnotu vložit.

Nebo nevím jak to udělat jinak. Přesněji mi jde o toto:Do databáze ukládám data z čidel (1x teplota, 1x tlak)Tyto data potřebuji dostat do mojí stránky, což je vizualizace. Refresh teploty a tlaku jednou za 10 minut.No jde mi o to, že mám php script, který vyčte data z databáze. Kam ukládám jednou za 5 minut. Zde bych si tyto data vyčítal 1x za deset minut a odesílal do mé stránky index.htmlecho file_get_contents("index.html");kde bych si pomocí javascriptu tyto data obnovoval.Ale nějak netuším jak na to. Html, PHP, javascript jsem viděl poprvé před 3 dny. Ale učím se, sice za pochodu ale učím. Tak mě neukamenujte.Ale teď bych se měl spíše zeptat, jak efektivně v tomto příkladu využít onu databázi?

V html staci toto <?echo $promenna; > ten html kod muzes mit v tom php skriptu. Ale doporucuji ti precist si zaklady html php nez zacnes delat cidla pomoci mysql databazi. Ono neco udelat podle navodu a nevedet co clocek dela je docela vopruz. Takze zaklafy php, na abclinuxu jich je dost.

Vykašli se na index.html, udělej si php script který vygeneruje kompletní html výstup s tvými hodnotami. Navíc do stránky vygeneruj meta refresh tag který zajistí refresh stránky po uplynutí nastaveného intervalu.

<?echo $promenna; > 1. Toto mi jde. Akorát ona ta proměnná se mi zobrazí na stránce, kde ji nechci.... Takže zjistit jak ji skrýt a je to OK.2. Není mi jasné, jak opětovně vyvolat onen php script, aby mi načetl ty data znova, třeba po 10 minutách.

Ok. 1. Jsem vyřešil. Musel jsem odstranit echo z php scriptu2. Nemám ponětí

Nechci refresh celé stránky. Chci refresh jenom jedné části.Mám zde ještě jiné části tvořené pomocí iframe. Jdu to zkusit přepsat pomocí toho iframe. Ten se dá potom refreshnout podle ID:

Hledej ahax, ale z 3 denni znalosti to nedas. To je trosku jiny kevel. Takze se uc zaklady php, pak do toho ajax jeste co ti pomuze kukni po jquery. Hodne stesti.

Trošku jiný level to není, je to celé naprosto triviální

Dost velké sousto pro začátečníka.To co asi chceš bych řešil jako single page aplikaci, kde javascriptový timer ajaxem volá web service vracející json data. Po získání dat vždy javascriptem přegenerovat příslušnou část stránky (div).

Json data jsem zkoušel taky. Ale tou databází se mi to zdá lepší.

Tady nejde o to jak to ukládáš, ten JSON pak slouží pro přenos dat mezi backendem (PHP) a frontendem (JS)

Lepsi je json, jelikoz na strankach bude porad aktualni tlak a teplota. A v db ulozene hodnoty po 10 minutach.

Já myslím, že nejlepší je databáze na všechny data a něco jako json na cache třeba posledních dat. A poslední hodnotu teploty zobrazovat přes ajax.

Refreshuj ten iframe, který obsahuje/ukazuje data, na serveru jeho obsah generuj phpčkem a případné vstupy uživatele si posílej formulářem, repsektive ošetřuj javaskriptem.Tak nějak jsem řešil chatovací okno, asi to jde i elegantněji, ale tohle je jednoduché

Jj. Takhle to zkouším. Ale nejde to..... Nuže, je to velké sousto tak to jde pomalu.A teď mi asi spousta z vás nadá, když řeknu: Nejvíc se naučím na velkém soustu. :DNo nic, kdybych byl zase v koncích, zkusím se zde optat. Teď nezbývá, než studovat, zkoušet, studovat, zkoušet, jít na pivo, studovat, zkoušet, blbě se ptát, zkoušet,......... Jinak díky moc všem, kdo poradili.

Jde to triviálně pomocí ajaxu.

Až se to naučím, tak věřím, že to bude triviální. Teď je to obtížné.

Ježiš, toto je jako složité?Vygooglíš: ajax exampleprvní odkaz je:https://www.w3schools.com/js/js_ajax_examples.aspkde máš uvedené příklady jak ajax funguje.Nevidím tam obnovování, které budeš potřebovat.Tak zadáš do google: ajax example loop 10 secondprvní odkaz je:http://stackoverflow.com/questions/5687600/jquery-... tak a teď jen to zkombinuješ a oalá, během pár vteřin máš co potřebuješ.Takže fakt nechápu:"Teď nezbývá, než studovat, zkoušet, studovat, zkoušet, jít na pivo, studovat, zkoušet, blbě se ptát, zkoušet,........."... když je to otázka tak na minutu i s popíjením piva

Jj, i tací jsou mezi námi, kteří když na něco sáhnou, hned jim to jede bez studování. Bohužel já tam nepatřím.Ale jinak mám hotovo. Řešení?Vytvořil jsem si druhou stránku (refresh.php):Kde mám php kript, který se mi obnovuje v přesně stanovéný čas včetně mých html zobrazovačů, ....).Tuto stránku potom pomocí iframe načtu do mojí hlavní web. stránky a tento iframe si refrešuju jak chci. A umístím si jej na stránku kam chci. Řešení je to značně vidlácké, ale i toto je cesta. Tak teď se do mě pusťte. :DJinak děkuji všem, kdo mě navedli (ikdyž jsem šel jinou cestou)