» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovovací disky ThinkPad

Vytvořil jsem si obnovovací disky Windows 7 v notebooku ThinkPad L530 po jeho zakoupení. Recovery media jsem vytvořil podle návodu Lenovo (je možné vytvořit pouze jednu kopii pro konkrétní notebook) poklepáním na Q: (“Lenovo_Recovery”) s tovární zálohou. ytvořil jsem média pro obnovu (celkem 4 DVD). Po nějakém roce jsem reinstaloval počítač pomocí těchto médií a zjistil jsem, že po skončení procesu mám nainstalováno 130 aktualizací Windows. Taktéž při obnově OS pomocí funkčního tlačítka F11 (umožňuje přeinstalovat oddíl C na tovární zálohu, kdy média přeinstalují celý disk s vytvořením původních oddílů HDD a vymazáním všech původních dat) jsem zjistil nainstalovaných 130 aktualizací.Můj dotaz : Když vytvářím obnovovací disky výše uvedeným způsobem, je nutné je vytvořit ihned po prvním spuštění notebooku, protože po prodlevě se začnou instalovat aktualizace (při nastavení automatické instalace) a pak obnovovací disky obsahují již nainstalované aktualizace. Ale jak to, že v Lenovu píší, že v oddílu Q: (“Lenovo_Recovery”) je uložena TOVÁRNÍ ZÁLOHA, t.zn. podle mne bez jakýchkoliv aktualizací (bohužel, nezkontroloval jsem při prvním zapnutí notebooku).PS. Jinak jsem nainstaloval čistý Windows 7 s oficiálních stránek, aktivoval pomocí certifikátu a Key zjištěného softwarem SLIC_ToolKit_V3.2, aktualizace jsem nainstaloval pomocí Simplix Pack to update Live Win7 System/ Integrate hotfixes into Win7 distribution a poté se Windows Update bez problémů rozběhl a stáhnul několik zbylých aktualizací.

Odpovědi na otázku

Na těch discích je pouze záloha toho recovery oddílu. Nic víc na nich není...

Tak proč mám nainstalovaných 130 aktualizací ihned po reinstalaci ať pomocí medií, nebo pomocí oddílu nrecovery na HDD ?

Pretoze v dobe vyroby NB uz boli vydane urcite aktualizacie a vyrobca (ked neni blbec), tak distribuje aktualny OS.

Aha, tak jsem doma. Já myslel, že výrobce nainstaluje čistý Windows 7 a doplní svými drivery a bloatwarem.

Proč..???No, protože výrobce instaloval balast do notebooku a některé sw nelze bez některých spešl aktualizací(např. frameworky atd.) do stroje instalovat. Každý výrobce notebooků instaluje balast+neúplné aktualizace.A navíc, k čemu je tovární záloha s balastem dobrá..??? Ano, je asi fajn jen pro ty uživatele, kteří si sami neumějí nainstalovat čistý operační systém včetně potřebných ovladačů ..

Já jsem koupil notebook s OEM verzí a nemám nikde KEY, tak jsem musel použít výše uvedený postup, na rozdíl od staršího ThinkPadu X201, kde Key bylo mj. uvedeno na spodní straně notebooku. I já jsem neuměl aktivovat OS.

Dnes je to obecně problém u novějších notebooků s předistalovaným OS W7 a k tomu +W10 Měl jsem v rukou takový notebook - Dell. Na zadní straně noťasu nebyl klasický štítek s klíčem a v Biosu byl uložen jen klíč pro W10. Chvíli jsem s tím ntb experimentoval, než jsem ho vrátil... Nemá smysl tady popisovat, jaký kousky jsem s ním prováděl a co jsem zjistil za kulišárny ze strany podpory po několika telefonických dotazech..

Mnohé díky za poskytnuté rady !