» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení w10

Zdravím mám problém se svým notebookem - při zapnutí systém vůbec nenaběhne. Zkoušel jsem to tedy řešit přes opravu z instalačního media w10 stažené ms stránek. Když ale chci Obnovit z bitové kopie systému napíše mi to následující - " Systém nemůže obnovit bitovou kopii systému do počítače s jiným firmwarem. Bitová kopie byla vytvořena v počítači používajícím systém BIOS a tento počítač používá rozhraní EFI. " - Záloha a bitová kopie byla vytvořena na W10 funkcní Obnovení a zálohování ( windows 7 ). Chci tedy poradit jestli se chyba vyskytuje v tom, že bych si měl sehnat instalační medium pro w7 nebo někde jinde.

Odpovědi na otázku

A usilujete o obnovu Win 10, ci o instalaci Win 10 nebo snad o instalaci Win 7?To je dobre si ujasnit. Zdrojove medium je pak potreba volit podle toho.(Pricemz pokud jste si neudelal svuj vlastni obraz disku, tak nemate co odkud obnovovat. Musite instalovat. Jen si muzete vybrat, co budete instalovat.)

O obnovu w10

Jde mi v podstatě o to jestli v tomto případě se někam hnu s obnovou nebo mi nezbývá nic jiného než přeinstalovat celý windows

1. Z dotazu není jasné, z jakého OS byla bitová kopie vytvořena.2. Bitovou kopii lze obnovit pouze na ten samý PC na kterém byla vytvořena.

1. Jak jsem napsal byla vytvořena na windows 10 přes obnovení a zálohování ( windows 7 ).2. Ano toho jsem si také vědom a nesnažím se jí obnovit na jiném PC ale na tom samém.

1. Jak jsem napsal byla vytvořena na windows 10 přes obnovení a zálohování ( windows 7 ).-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tomu nerozumím. Byla vytvořena bitová kopie systému W10 nástrojem který je součástí W10 ?Proč je tam jakási zmínka o W7??

http://imgur.com/3SDHwAb - Pokud vám to nějak pomůže, screenováno z PC s Windows 10

No to je nástroj který je součástí W7Ale ty tvrdíš, že jsi zálohoval W10...

Ono je to vlastně v těch desítkách takto blbě popsáno....------------------------------------------------------------------------------------------------Takže dál: Běž do biosu a přepni z UEFI na LEGACYPak už by obnova měla proběhnout.

Vypadalo to jako řešení dokud jsem nezjistil že v BIOSu u bootu nemám možnost změnit Boot Mode

Jak potom vysvětlíš, (když tvrdíš že se stále jedná o tentýž PC), že bitová kopie byla vytvořena pod Legacy biosem a nyní tam máš UEFI. (když to tedy není možné přepnout)??

Nevysvětlím to nijak protože tomu sám nerozumím

Takže závěr: Máš nepoužitelnou bitovou kopii. Budeš muset reinstalovat.A poučení pro příště: Nepoužívej ten nástroj co je ve Windows, ale jiný. Viz:http://www.zive.cz/poradna/nejlepsi-program-...