» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova počítače do továrního nastavení (možnosti)

Dobrý den, nejsem si jistý, jestli znáte odpověď na mou otázku, ale když chci přeinstalovat systém windows, protože mi pořád hází chyby(např srt trail.txt,nebo se mi skenování disku sekne na 0%) dal jsem obnovit do továrního nastavení, smazat všechno, potí jsem měl na výběr jestli si počítač ponechávám a ta druhá byla jestli chci reinstakivat windows (ale bylo u toho napsané:když chcete počítač recyklovat), když jsem dal recyklovat , nevíte co se stane ? zustane mi v počítači windows 10 ? nebo se jako smaže uplně všechno ? :)

Odpovědi na otázku

Nefantazíruj a udělej klasickou reinstalaci. Protože jinak ten "bordel" neodstraníš...

jak jako klasickou reinstalaci ? když zapnu pc, tak se mi tam automaticky bez odpočítávání zapne scanning and repairong disc c 0%, tudíž se nemohu dostat do pc :/

Svěř ten PC někomu kdo tomu rozumí. Microsoft zavedl od Windows 8 jakési tovární nastavení, které má i android, ale je úplně zbytečné. Pokud máš rozbité systémové soubory, tak se tímto způsobem PC nedá do původního stavu.Pokud máš notebook (nikoliv PC) s předinstalovaným systémem od výrobce, tak by měl jít systém obnovit z recovery oddílu (u Lenovo notebooků se toto provádí zapnutím notebooku Novo tlačítkem (vedle zapínacího tlačítka) , u ostatních se toto dá vyvolat při zapínání notebooku některou z F kláves) .Pokud máš ovšem PC jako stolní počítač, tak budeš muset systém čistě přeinstalovat z instalačního média (nejlépe ISO souborem, staženým z MS TechBench , např. odtud https://mdl-tb.ct8.pl/ .Pokud ti jde o tvoje data, tak jednoduše nahodíš jakoukoliv live distribuci Linuxu a data si v něm zazálohuješ.