» Poradna » Mobily

Obnova dat ze Samsung A20 po továrním resetu

Ahoj, musel jsem resetovat pracovní telefon do továrního nastavení a měl jsem v něm fotky. Nebyly synchronizované do googlu, ani do samsungu, nemám paměťovou kartu. Existuje nějaká možnost, jak je zachránit? Zkouším software Recuva, ale telefon nevidí. Díky za rady

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 111.0.0.0

Dobrý den,data jsou interním úložišti mobilního telefonu s operačním systémem ukládána v šifrované podobě, což znamená, že se k nim nedostanete, pokud neproběhne ověření otiskem prstu, rozpoznáním obličeje, gestem, PINem nebo heslem.Jestliže jste provedl obnovení telefonu do továrního nastavení, tak součástí tohoto procesu je kompletní vymazání všech dat včetně fotografií. Naděje na jejich obnovu je bohužel naprosto nulová - během úvodního nastavení totiž navíc proběhne i vytvoření nového šifrovacího klíče k úložišti.Pro příště bych tedy doporučil fotografie zálohovat. Můžete je například v nějakých intervalech kopírovat kabelem do počítače, ale mnohem praktičtější je jejich automatická záloha do cloudu. Například v aplikaci Fotky Google máte 15 GB místa (sdíleného s dalšími službami) zdarma, případně za 60 Kč získáte úložiště s kapacitou 100 GB.Přeji hezký den.Karel KiliánŽivě.cz

Ne, bohuzel ne.

Neexistuje nejen bezplatná, ale ani placená. Pokud jsi neměl fotky na SD kartě, tak jsou nevratně pryč.

Díky za Váš čas i odpovědi.

"měl jsem v něm fotky. Nebyly synchronizované do googlu"proč ?? Neznalost, blbost, stihomam že někdo 10.000km na západ bude sledovat co fotím ??

Nebo treba obava, ze vsechny fotky jsou analyzovane, obliceje (a casto i mista) na nich rozpoznavane a nekdo netouzi po tom, aby analyticke servery Google uz navzdy vedely o kazdem miste a osobe, se kterou se majitel mobilu setkal.

Nebuďte paranoidní. K čemu by byl Googlu nějaký gesicht vesničana z mini státu Česká republika?

Stejně tak, jako gesicht kohokoliv jiného na světě

Přesně tak. K čemu by to bylo. A pokud už je někdo paranoidní tak mu závidím tu jistotu že jeho data nejsou analyzována i když je nikam z telefonu cíleně nesdílí.

Třeba pro lepší cílení reklamy. Ale důvody jsou i čistě praktické. Psalo se třeba o případu v Americe, kdy někdo vyfotil během covidu jistou část dítěte a poslal fotku lékaři. Ta se synchronizovala do cloudu a nějaká AI to vyhodnotila jako dětskou pornografii, takže mu zablokovali účet a bylo to nahlášené na policii. Podezření se snad ani nepotvrdilo, ale odblokování účtu je problém. Už nevím, jestli to vůbec nějak dopadlo nebo o něj přišel nadobro. Ono to vůbec funguje dost podivně, občas třeba píši komentáře na youtube a ty dost často mizí, protože nějaký krám to asi vyhodnotí jako spam (což je nesmysl když to je akorát něco k videu), stěžuje si na to hromada lidí. Nejhorší ale je, že neexistuje žádná notifikace, že to něco smazalo, natož uvedení důvodu. Prostě my jsme Google, nejvíc nejlepší korporát na světě a víme nejlépe, co je dobré a co špatné. Co se nám nezdá, tak zmizí a nikdy neexistovalo.

Ano, taky mě to hned napadlo.https://www.zive.cz/clanky/google-nasel-detsk...

ok, pokud někdo nesdílí fotky z telefonu do cloudu cíleně, tak by si je ale měl zálohovat sám a pravidelně do počítače a ne tady pak naříkat že o ně resetem přišel..Většina lidí ani neví že se dá nějaká synchronizace na FotkyGoole zapnout a když jim to ukazuju tak jsou překvapený že to nevědeli už dávno a o fotky několikrát přišli. Nějaký sledování většina lisí fakt neřeší, radši upořednostní to pohodlí při zálohování a sdílení galerií atp.

Jo a nechce účet Microsoftu kvůli telemetrii a vedle toho na Facebooku napíše i to, jakou barvu a konzistenci měla jeho dnešní ranní stolice. Ty jsi komik.

přesně tak. 95% lidí na Facebook, instagram a další služby vybleje i to co kdy a kde jí a kde se pohybuje, ale fotky sdílený ve vlastním účtu kde je nikdo nevidí by měly vadit ? Komu to vadí ať je nesdílí, ale pak ať si to zálohuje sám a nebrečí tu že o ně resetem přišel..