» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova bitové kopie

Zdravím, mám windows 10 a vytvořil bitovou kopii disku, chtěl jsem ji zkusit obnovit přes ovládací panely, ale zálohy není vidět v seznamu.. chtěl bych to vyzkoušet obnovit ve VIRTUALBOXu, abych nepřišel o data, které tam mám, zálohu chci obnovit jen proto, že tam mám uložený produktový klíč microsoft office, který se po továrním nastavení nepřenesl a nemám ho ani v UEFI, což je divné.. Office jsem dostal s notebookem a měl být uložen v UEFI, ale není, proto ho chci vytahnout z bitové kopie, kterou jsem dělal před továrním nastavení.. Poradí mi někdo jak ve virtualboxu obnovit zálohu, když ji systém nevidí (není v seznamu)?

Odpovědi na otázku

Office se k notebooku nedává (předinstalovaný) , maximálně testovací verze na několik měsíců. A co se týče bitovky, tak bych se ničemu nedivil, že ji ještě M$ plně nezprovoznil a může se vždy chovat všelijak. Nebo se jedná o bitovku předchozích osmiček/sedmiček ?

PK Office v UEFI určitě nehledej. Spíš by bylo divné, kdyby tam byl. Pro aktivaci Office máš PK na obalu. ☺

Praveze na obalu nemam nic, koupil jsem notebook s windows 8.1 a office tam byli v plne verzi.. PS: jinak mam windows 10 (upgradovene z 8.1) a prave toho mam bitovou kopii.. pak jsem udelal cistou instalaci windows 10, ale nechce se mi nacist klic do office, tak bych ho potreboval vytahnout z te zalohy, ale nejde to.. ale to jeste nefunguje nebo nevim..

Takže bitovka je z 8.1? Takže se prvně musíš vrátit na 8.1 a poté by se ti měla bitovka ukázat. Nemůžeš obnovovat hrušku na banánu. A ty office dle mého názoru plné nebyly, ale jednalo se o nějakou zkušební verzi která ti nevypršela a proto sis myslel, že se jednalo o plnou.

nene, koupil jsme notebook měl jsem tam windows 8.1 a office 2010.. pak jsme udělal upgrade na windows 10, ale zdál se mi pomalý, udělal jsem zálohu bitové kopie windows 10 na stejný disk (rozdělený na dvě části) a vložil na disk D:, na disku C jsme udělal čistou instalaci windows 10, vše v pohodě, ale nejde mi nainstalovat office, chce to po mě produktový klíč, který neznám, ale měl by být v té bitové kopii windows 10, takm vše fungovalo (bitovou kopii sem dělal kdyby se PC po čisté instalaci nezrychlil).. takže bitová kopie je na stejném fyzickém disku, ale na jiném oddílu

Pokud jsi koupil plny Office 2010, tak jsi k nemu dostal licenci. Stitek, krabicka, v ktere to je, proste neco. Hledej, najdi, pouzij. :)Obnova bitove kopie by ale samozrejme jit mela. Zkusil jsi treba nastartovat z instalacniho media (DVD, usb flash) a zkusit obnovit bitovou kopii odtud?

já office nekoupil, dostal jsme je zdarma s notebookem, byly tam už předinstalovaný v plné verzi (bez zkušební doby).. co se týká bitové kopie, tak má několik složek a někde uvnitř jsme našel 2 .ISO, ale ani jedno nejde použít pro bootování právě v tom virtualboxu, nevím jestli toteda takto jde, nikdy jsem to nedělal

nebol to nahodou Office 365 predplateny na urcite obdobie?

no viděl jsem word, excel, a popravdě nevím co obsahuje office 365.. pokud se mi podaří obnovit bitovou kopii, tak to zjistím :D.. blbé je, že na to nemůžu přijít

Za tímto účelem není nutno Windows OBNOVOVAT, stačí soubor bitové kopie (.VHD) připojit jako virtuální disk a třeba pomocí nirosoft produkey prohledat adresář Windows na tomto virtuálním disku. http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_view... (Pornámka: produkey bude nutno spustit "jako správce", jinak by asi vyskočila hláška, že není oprávnění.)

Kam jsi uložil bitovou kopii?

Čím jsi vytvořil bitovku (OS?):http://abload.de/img/snap7973k4s9c.pngnebo čím? Jinak já se raději vždy spoléhám na ATI:http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/pr... nebo podobný program a pracuji při záloze i obnově z boot média. Jen takový způsob se mi osvědčil jako 100% spolehlivý zatím. Je pak naprosto jedno jaký OS je zálohován, jaký obnovován nebo na jaký disk / oddíl (SW si upraví co je třeba).

je to přímo přes OS (windows 10), příští záloha už půjde přes něco jiného, ale potřebuju to zkusit obnovit kvůli tomu produktovému klíči :/

Zkusil bych instalační médium, nezapínej - lze se proklikat k záloze a bitové obnově.

nezapomínej ... (to jsou překlepy co?), najdeš to tam určitě, pak dáš místo kde ji máš uloženu, jelikož nebude nahozen žádný OS (jen instalátor) budou viděny všechny zálohy "systémem W7), které mají značení na USB / USB HDD disku nebo interním.

Doporučuji soubor .vhd připojit ve správci disků jako virtuální disk a klí nechat vyhledat na něm, viz můj příspěvek výše. Práce doslova na pár minut.

Dekuji za info, stahl jsem windows 10 z microsoftu a pro instalaci dal opravit PC a vybral bitove kopie a neni v tom seznamu.. dokonce jsem napojil .vhd do virtual pc a take to nejde, hodi to error pri vkladani toho vhd.

připojil jsem je jako virtuální disk k PC a ten prográmek nalezl jen to co našel předtím.. tedy windows OEM key a windows 10 :/ takže se to pokusím pak obnovit tu zálohu do virtualboxu, abych zjistil, co jsem tom měl vlastně nainstalovanýho...

Určitě si tam neměl předinstalovaný a plně aktivované ofissi 10, jinak bi ti ktomu dali produktový klíč, kolik bi tě potom stál pc.

Pokud jsi ji vytvoril pres system, pak to obnovit jde. Neodpovedel jsi na dotaz, kam jsi tu bitovou kopii vytvoril. Kdyz nejsi schopny zvladnout bitovou kopii ve Windows, nebudou ti k nicemu ani dalsi externi nastroje.Zkus prosim odpovedet, kde je ta tva bitova kopie ulozena a jak se ji snazis obnovovat. Pak muzeme pokracovat.

Uz jsem na to odpovidal v prispevku 28. 8. 2015 15:31, ze je to na jednom fyzickem disku, ktery je rozdelen na oddily.. zkousim ji obnowit primo ve windows v ovladacich panelech, a windows mi pise, ze zadne zalohy nevidi, zkusil jsem take virtualbox a ten nedokaze otevrit tu bitovou zalohu (kterou vytvarel sam windows).. moment udelam hotspot pro notebook a poslu screeny, jsem ve vlaku

Pokud chceš svou bitovou kopii obnovit do virtuálního stroje, postupuj následovně:1. vytvoř si recovery CD (tam, kde se vytváří bitová kopie) a z něj pak bootuj virtuální stroj2. před tím než začneš startovat virtuální stroj si do něj připoj ten fyzický disk, aby ho ten virtuální stroj viděl. Případně si disk nasdílej a můžeš k němu přistoupit síťově.Pak už zbývá jen nabootovat, ukázat, kde je bitová kopie (v případě sítě a VirtualBox to bude \\VboxServer\<tvoje sdileni>) a obnovit ji.

asi na to kašlu :) .. nejde mi krok 1. nemám mechaniku a pořád mi to říká, že ji nemůže najít a nic jiného nejde :D..

A co si udělat ISO a to tam prostě do virtuálního stroje připojit? Pak můžeš bootovat.Jinak konfiguraci virtuálního stroje děláš na začátku. Na tobě je, zda si mechaniku nakonfiguruješ, zda bude fyzická nebo virtuální...Tohle jsou bohužel základy při práci s virtualizací a i kdybys měl sebelepší nástroj třetí strany na obnovu zálohy, stejně budeš muset ve virtuálním stroji napřed nabootovat z recovery média toho nástroje a pak ji obnovit.

Jinak, jak jsi psal, jde velmi snadno ze zálohy bitové kopie vzít VHD a připojit je jako virtuální disk přímo nástroji Windows. Sice to není nějaké super omalovánkové rozhraní jiného nástroje, ale je to funkční.

jojo tam jsem se dostal a prohlížím složky disku, našel jsem si kam se zapisují registry, ale nejdou mi importovat na virtualboxu, abych si z nich vytahl ten produkt key office.. nevím jestli to stojí za takovou námahu :)

Pokud se dostanes k registru (jako k souboru), pak staci na bezicim systemu spustit regedit, kliknout na HKLM, z menu soubor vybrat "Nacist podregistr". Bude to po tobe chtit jmeno vetve, takze si tam zadej neco, co poznas, napr. QQQQ.Tim budes mit soubor k dispozici normalne v editoru registru.Az to budes mit hotove, pak kliknes na QQQQ a zvolis odpojit podregistr.

Pokud prohlížíš složky virtuálního disku, měl by fungovat i ten nirosoft produkey. Defaultně hledá v běžícím OS, ale dá se mu nastavit i adresář Windows na jiném disku nebo pokud registry (měl by stačit soubor software) někam zkopíruješ, můžeš ukázat přímo na ten soubor.

tohle mi vytvořil windows 10 když jsem dělal bitovou zálohu windows na disk D: (na stejném fyzickém disku): https://dl.dropboxusercontent.com/u/60642014/windows_1.PNG a https://dl.dropboxusercontent.com/u/60642014/windows%202.PNG .. a když chci obnovit zálohu, tak tam není uvedená

1. PK na Office nehledej, protože tam žádný není. Ta verze (Officů) co dávají výrobci do nových NTB je pouze na půl roku....Myslet si, že dostaneš plnou verzi zdarma "v ceně" je naivní - i když prodejci se tím samozř. nechlubí.2. Už ti bylo několikrát řečeno, že k zálohám systému máš používat jiný nástroj než ten od MS. Důvod už snad vidíš i ty sám - bojuješ s tím - a to nikdo u tak choulostivé věci jako je obnova systému rozhodně nepotřebuje!

vím, že mám používat jiný program na zálohu, ale už jsem taky několikrát psal, že to chci pouze dostat zpět a těžko udělám zálohu zpětně ;) ten program co jsi mi před pár dny doporučil už mám a používám ho, ale chtěl bych se dostat do zálohy, kterou jsem už udělal přímo systémem a zaboha nefunguje :/..

Acronis umí převést (windowsí) zálohu .vhd na svoji .tibS tou už můžeš svobodně nakládat - obnovit kamkoli, procházet, kopírovat soubory....

bohužel ten program neumí .vhdx, ale udělal jsem pokrok, podařilo se mi připojit tu zálohu do windows jako virtuální disk, ted jen vygooglit kam se ukládal ten klíč a vypadá to že nemám office 365 ale normál :)

Mám naprosto jiné zkušenosti, takže můžu radit neznalým. Pokud si při klonování vybereš SW, který byť i zanedbatelným způsobem MĚNÍ klonovanou informaci (a tedy nepracuje s RAW), jsi na nejlepší cestě si ještě dlouho dopisovat.

nemohúci, trt rozumieš problematike, len svojim štěkom šaškuješ.----Každý zálohovací nástroj určený k zálohe systémového oddielu alebo klonu disku dokáže pri nastavení zálohy "sector by sector" zosnímať v presnom poradí dáta z disku. RAW, prípadne aj šifrované, kryptované či skryté a uzamknuté zložky a oddiely nevynímajúc. Lenže.Problém robí jedine live záloha systémového oddielu lebo systém "je živý" a počas zálohy zapisuje na neviditeľné $$ sektory s dátami čím sa môže narušiť integrita po obnove. Zvlášť 64 bit. OS sú citlivé. Preto je ideálna záloha sektorov systémového oddielu vykonaná jedine pri uloženom, zaspatom OS na disku, cestou WinPE z externého média pod nejakým distrom na jadre Linuxu. Príklad forenzneého klonu disku low metódou pri vybratom hdd na inej mašine. http://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/ Zdôrazňujem, žiadny free zálohovací program na trhu nedokáže(!) vykonať bezpečnú, bitovú, low copy kópiu oddielu (sector by sector) s bežiacim OS, pretože ju zálohuje priamo pod jeho grafickým prostredím, naživo - live.

Tvl.. teď jsi mi nasadil brouka do hlavy,,

Bezpečnou ne, ale dokáže pokud víš, tak třeba ATI nebo DiscWizard (vlastně ATI pro Seagate disky) si přidá svůj ovladač pod SprávceZařízení a ten je nad OS. Ale, tak spolehlivé jak boot médium to není, především u obnovy než zálohy.

Znovu opakuji - žádný klíč tam nemáš, protože tam není plná verze, ale zkušební na půl roku...Jen ztrácíš čas.. Čím dřív to pochopíš, tím líp.

ok :)

A i když (teoreticky) připustíme, že to plná licence byla, znamenalo - by to mimo jiné, že musí být registrována u MS na tvoje jméno. Stačilo by tam tedy zavolat, nahlásit svoje registrační údaje a "ztracený" klíč ti rádi, jako svému váženému klientovi sdělí...

přihlásil jsem se na web office a nemám tam v účtu žádnou licenci tak to bude jak jste říkali ta půlroční :) díky za vše :)

padouš - čověče, ty tu zaměstnáváš půl republiky s officama. Radši si daj velikého ruma a nainstaluj Libre Office a máš klid..