» Poradna » Ostatní

Objednávání že zahraničí

Dobrý den, mám takový(možná až hloupý)dotaz, je bezpečné objednávat z ebay nebo z Aliexpressu?Chtěl bych vědět jaká jsou možná rizika a zda jsou nějaký problémy při objednávání a taky na co si dát pozor.Jinak bych chtěl objednávat jednu sběratelskou edici kterou v Česku neseženu a šasi k notebooku.Budu vám vděčný za každou radu.

Odpovědi na otázku

Problémy závisí na inteligenci toho, kdo to bude objednávat a nevýhoda je, že nemáš záruku 2 roky, ale většina lidí podle dotazů tady stejně neví, že nějaká záruka existuje takže je to jedno

Upřímně si nemyslím že jsem blbej jen jsem nezkušený ohledně objednávání ze zahraničí.A o záruku mi ani nejde hlavně aby to došlo v pořádku do česka.

Tak já osobně ze zahraničí objednávám zboží u kterého mám "jistotu" že dojde v pořádku a nebudu potřebovat reklamovat. Například naposledy jsem si objednával plechovou krabičku na mikrotik router, kterou jsem u nás nikde nesehnal.

už se mi stalo že z ebaye mi nedošlo zboží co jsem koupil a prodejce nereagoval. s vrácením peněz není vůbec problém. do týdne jsem je měl zpět