» Poradna » Web a internet

NVU a FILEZILLA - nefungují některé odkazy

Ahoj všem, asi už jsem z toho blondýna. Převzala jsem od jednoho studentíka správu otcových webovek a začala dělat úpravy a mám problém, že mi některé odkazy nefungují. Proserfovala jsem půl netu a kromě pravidel: žádné mezery, diakritika, velká písmena, přípony ve správném tvaru, obrázky a html v jedné složce už nevím co s tím. Stránky dělám v NVU a nahrávám ve Filezille. Tvůrce nic z toho nedodržel a chodilo mu to, nechápu, mám dva identicky udělané profily psů a u jednoho se odkaz na rodokmen otevře a u druhého se objeví jen "přetržená" ikona. už jsem absolutně bezradná. Prosím poradí někdo

Odpovědi na otázku

poradna pro blondýny je v bravu

diky za přínosnou pomoc

V dotazu není jediná otázka, není tedy na co odpovídat. Zavolej si na to někoho, kdo tomu rozumí. Mrkne a bude hned vědět, kde je problém. Rozchodit primitivní HTML kod nemůže být problém. Tvůj elaborát obsahuje jen dojmy, žádná fakta, ani ukázky kodu. Například tvrzení, že IDENTICKÝ kod jednou funguje a jednou ne, je diplomaticky řečeno nepravdivý.

pro příklad ../galeriepsu/athosro.html funguje ../galeriepsu/magiero.html negunguje oba mají vstupní obrázek - naskenovaný rodokmen ve stejné složce athos_rodokmen .jpg velikost 99kB magie_rodokmen.jpg 155kB, stejným postupemjsem z toho udělala HTML formát a přidala do odkazu, jeden chodí a druhý ne, odlišnosti v tom žádné nevidím, kde může být tedy problém, odkaz po rozkliknutí ukáže prázdnou stránku s přetrženou ikonou a názvem pod kterým jsem html uložila

Rodokmeň, zrejme máš registrovanú chovnú stanicu na určité plemeno. Aké?

chow-chow, ale nechápu jak by to mělo souviset, je to normálně naskenovaná A4 do formátu jpg

příkladtenhle nechodí: style="font-weight: bold;">Rodokmen:</span></h3> <div style="text-align: center;"> <a href="../../../../../Users/Fajqy/Documents/stanice%202/galerie%20psu/athosro.html"> </a><a href="../galeriepsu/magiero.html">zobrazit</a><br> <br> <span style="font-weight: bold;">Rodokmen:</span></h3> <div style="text-align: center;"> <a href="../../../../../Users/Fajqy/Documents/stanice%202/galerie%20psu/athosro.html"> </a><a href="../galeriepsu/magiero.html">zobrazit</a><br> <br> <spana tenhle jo: style="font-weight: bold;">Rodokmen:</span></h3> <div style="text-align: center;"> <a href="../../../../../Users/Fajqy/Documents/stanice%202/galerie%20psu/athosro.html"> </a><a href="../galeriepsu/donjuanro.html">zobrazit</a><br> <br> <span

Zatím to zkoušíš jen doma počítači, nebo z jakého důvodu vedou odkazy do ../../....Users/Fajqy/Documents/...?

ne jsou to stránky co jsou už dlouho nahrané - od původního tvůrce a já jsem teď převzala správu a nahrávám, tohle jsem vytáhla z NVU, jsem v tom začátečník, možná se ptám blbě, aler chci se to naučit a pochopitpřímo odkaz na web:http://www.zudolisnezenek.eu/galeriepsu/donjuanro.htmlhttp://www.zudolisnezenek.eu/galeriepsu/magiero.html

Jo, vím, co je to za stránky. Ale je tam hodně chyb, namátkou např. u profilu Heidy jsou odkazy na obrázky Maggie a Maggie 1, odkaz do adresáře lokálního disku (např. C:/Users/Riddick/Documents/parkour%20web/index.html), atd, apod. Takže česky řečeno 'bordel'. Chtělo by to stránku po stránce pečlivě projít a opravit.

heidy/maggie vím, to je nakopírovaný profil -přidávám nového psa, třeba ten odkaz co zmiňuješ je od původního tvůrce, otec mi to předal s tím, že chlapec odjel studovat do USA a nemá čas a chuť se tím zabývat dál a já se učím za pochodu a přepsat celé stránky si nějak netroufám, předtím jsem to vůbec nedělala a teď se v tom vrtám týden a skončila jsem na těch blbých rodokmenech

Jasně. Z těch dvou linků, jak jsi dala nahoře - je obrázek magie_rodokmen.jpg opravdu nahraný na web do složky ../rodokmeny/?

aha vypadá to že zdroj odhalen, problém jako tradičně mezi klávesnicí a židlí - obrázek magie_rodokmen.jpg jsem dala jen do složky galeriepsu a ne do rodokmenu, protože jsem se (asi špatně) někde na netu dočetla, že zdrojové jpg a výsledek html má být ve stejné složce, napraveno a funguje. Díky za božskou trpělivost doporučuješ mi tedy předpokládám vytvořit si nové - kvalitní podklady a stránky znovu vytvořit v NVU a celé přehrát ještě jednou moc děkuji za pochopení a trpělivost

Např. profil Maggie má cca 980 řádek, po odstranění všech prázdných zůstane 110 řádek jednoduchého kódu, takže přepsat nebo opravit asi vyjde nastejno.

ještě jednou moc díky, teď to poflikuju, aby to aktuálně chodilo a přes vánoce zkusím předělat úplně znovu a nahrát, pokud děti dovolí

Jasně, za nic. Když nepochodíš, ozvi se znovu. Co tam je teď, si opravdu zaslouží důkladnou revizi.

ještě jednou díky, snad to dám

Určitě dáš, není tam nic, co bys nezvládla. Současně projdi obsah i po jazykové stránce, je tam i pár gramatických chyb.

Doporučuji navštívit to co zvykle doporučují tazatelům z redakce, nebo např. poradnu mujsoubor, kteří sice nejsou online, ale je den bílí a máte naději až budou mít čas, že vám odpoví . A nepište úvodem že jste blondýna, urážíte je

oprava: bílý, bílí je z jiné sorty

aha pardon, omlouvám se ostatním kolegyním blondýnám mezi něž opravdu patřím, jsem tu nováček a netušila jsem jak je tato poradna sofistikovaná a já budu inteligenci místních uživatelů urážet svou nezkušeností a naivitou, omlouvám se tedy všem

Proč tu na lidi štěkáte? Je to sice stylové, ale odkazy typu: file:///C:/Users/Riddick/Documents/parkour%20web/index.html na serveru fungovat nebudou. Máte, doufám, zálohovány původní soubory. Snad by bylo lépe to dát jinému studentíkovi.

chow-chow není štěkání, pokud myslíte tohle, ale název plemene a na ten jsem byla dotazována soubory naštěstí mám a spíš se nechám někde vzdělat a vyjdu ze zlatého pravidla: Co si člověk neudělá sám, to nemá.

Pokud jsou ty odkazy opravdu takto podobne, muze byt jeste problem s pravy souboru po nahrani na serveru. Nestaci je tam jenom nahrat, musi se taky zajistit, aby mel webovy server pravo je precist.

NVU není nejlepší editor pro html. Zkus se podívat na "relativní adresy"

a můžete mi prosím nějaký lepší editor, pro snaživého začátečníka amatéra, ve wordu a excelu jsem spíš pokročilý uživatel, zvládám i kontingenční tabulky, několikanásobné vzorce atd. skončila jsem u lehčích maker.....

To ,že se PSPAD používal za Paroubka, neznamená ,že neexistují lepší editory teď za esenbáka

Každému vyhovuje něco jiného, vyzkoušej co sedne tobě. Docela vydařený je Notepad++. Je v portable verzi, má češtinu, zvýrazňuje syntaxi, umí autoindentaci, živý HTML náhled, umí makra, atd., atd.

NVU už je dávno Kompozer: http://www.kompozer.net/download.php - stačí stáhnout "zip" soubor, rozbalit a spustit. Tvrdím, že jak NVU, tak Kompozer neprasí tak html - oba dokáží zobrazit zdrojový text a přímo jej upravovat, jak bylo vidět na stránkách. Na statické to stačí, ale přesto by nebylo od věci se těch pár značek naučit.Ten studentík byl ze střední, nebo jaké školy?