NVIDIA vs AMD

Zdravim. Docela by mě zajímalo, jak to že u některých grafických karet od AMD jsou benchmark testy horší, než u slabších karet od NVDIE. Je to např. kvůli špatný ovladačům nebo špatne optimalizaci ? Váně rád bych o tom věděl více. Děkuji.

Odpovědi na otázku

PS. Zapoměl jsem dopsat kterou kartu byste si vybrali vy. NVIDIA gtx750ti nebo AMD Radeon R7 265 ? Díky za Vaše názory.

sú asi podobné. Viac ako na číslach záleží na testoch v konkrétnych hrách. Dúfam, že nemáš C2D. Ja by som bral GTX 750Ti - vynikajúca spotreba vzhľadom na výkon. A k tomu kľudne aj Accelero S1 a máš ULN grafiku

Kupovat dnes 750Ti se nevyplati. Ta karta se nevyplatila vlastne temer nikdy. Vzdy byla vyhodnejsi volba. V pristich dnech bude uvedena GTX 950. Rozdil je nezanedbatelny a cena ma byt stejna. Takze jasna volba.

Jak známe nV. tak cena 950 bude stejně přepálená jako byla cena 750(TI)....Která je mimo spotřebu nezajímavá karta.I R7 265 což je skoro HD7850 je ve většinou rychlejší,osobně bych volil novou R7 370.Počkal bych až trochu cenově spadne,nebo koupit R9 270,trochu žravější ale výkonnější.

R7 370 ??? Si upald ne. To je naprosto nevyhodna karta !! Cena/vykon je lepsi R9 270.GTX 950 ma stat stejne jako GTX750 Ti. Neni to sice zadny zazrak, ale je to karta postavena na aktualnich technologiich a ne 3 roky stary HW. Rozdil ve spotrebe je cca polovina toho co je u AMD.

Máš pravděpodobně problém s pochopením psaného textu....Psal jsem až trochu spadne cena 370...Která se dá sehnat lehounce jetá se zárukou kolem 3,5 litru...R9 270 je znatelně výkonější než 750TI,ani TDP 150W není nic hroznéhoNikdo snad nevěří že 950 pokuď to nebude propadák,bude stát tolik co stojí dnes 750TI po X slevách:)Ano 750 je tzv,, aktuální technologie",ale pomalejší než ten ,, tři roky" starý HW...Smutné že nV. to trvalo tři roky než dohnalo AMD.Spotřeba :) Všechny karty mají šestipin,tedy jediný důvod pro 750TI je slaboučký zdroj.Spotřeba:) Kde byli ti křiklouni v době přímotopu Thermi a neméně horkých kamen 580 ? :)

R7 370 je zalozena na starsim cipu nez R9 270. R7 370 bezi na max moznostech uz v defaultu. R9 270 lze vytahnout az na vykon R9 270X. Sorry neexistuje zadny duvod pro nakup R7 370. Ta karta je nevyhodna ve vsech smerech.GTX 950 ma mit spotrebu pod 90W. Podpora novych technologii, atd. Jedna se o osekanou GTX 960.Netusim podle ceho tvrdis ze nVidia ted teprve dohnala AMD. Vzdyt jsou na tom celou dobu podobne. Akorat AMD ma vetsi spotrebu (ma to sve duvody, ale to nechme stranou).Akorat tu placas. Osobne davam prednost AMD. Ale nejnizsi cip, ktery neni 3 roky stary je R9 285 alias R9 380.

Odpoved zni GTX 950 !

čo sú slabšie karty? Resp. čo s čím porovnávaš? Nedá sa porovnávať R7 250X s GTX 980. A obe karty majú svoje špecifiká, neda sa vo všeobecnosti povedať, že R9 280X = GTX 960 (príklad), alebo HD 7730 = GT 430

Záleží taky na tom jak seš náročnej.