Nvidia Geforce GTX 970 a 500W Enermax

Zdravím.Potřeboval bych se zeptat na jednu věc. Plánuji si koupit grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 970, ale nevím, zda mi na tuto grafickou kartu bude stačit 500W zdroj od Enermaxu, jelikož jsem si na TS Bohemia četl, že Požadavek na zdroj je 500W, tak právě nevím. Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

proc chces takovouhle kartu ? doufam ze za ten krap nechces vysolit vic jak 6 pokud to bude vpodstate nove

AMD fanatik?

ne ? jen pouzivam tu koupi co mam na krku k mysleni, GTX 970 je stara karta s 3,5GB pameti, novou si ji koupi jen blazen nebo blbec, jedinej smysl ma z bazaru a to max do 6k, vic da zas jen blazen nebo blbec

To, ze je 2 roky stara, jako nejak meni jeji soucasny vykon?Krome toho, nova se da koupit za 7k, takze kupovat pouzitou za 6k, je celkem nesmysl.

kupovat novou za 7 je mega nesmysl kdyz za 7,5 se da sehnat 1060, clovek by musel bejt vylizanej jak kelimek od jogurtu aby dal 7 za 970...

Vylizanej si spise ty. Ta karta je jen o par procent pomalejsi nez 1060.

ty ses fakt hloupejsi nez sem si myslel, co treba takhle OC ? dostanes se na uroven 980, jenze ta tva uctivana 970 ma jen 3,5GB pameti jenze spousta her si u takoveho vykonu rekne klidne i o vic jak 5 no a to jaksi ta tva parodie na herni kartu nema takze tu budou dropovat FPS atd, kdyz ses hloupej a nevis o tom nic tak se radsi nevyjadruj a nerad lidem hlouposti, 970 za takovou cenu koupi proste jen idiot a to je fakt

Staci se podivat na:http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/4... aby clovek zjisti, ze 970 ma nejlepsi pomer cena vykon. Hned tesne za nim je 1060. Takze clovek musi byt skutecne poradne vylizany, aby nedoporucil nakup 970, kdyz z hlediska ceny/vykon je na tom 1060 stejne. Ale ja to chapu, ze jsi vylizany a ze to nechapes.

Tak dnes kupovat novou 970 je absolutní nesmysl, když už jsou R480, a GTX1060. ANo, na druhou si počká cca 14 dní, než přijde další várka, která je potvrzená.

A co je na tom presne za nesmysl?

Jak jsem vyse. 970 ma o trochu lepsi pomer cena vykon nez 1060 (rx 480 je pak utz docela mimo). Takze ne, nesmysl to neni. To jste jen vymasteni, kdyz si myslite, ze 2 roky stara karta je vykonem out. Bo neni.

Vlastní karta má příkon do 145W. K tomu připočti CPU a drobotinu okolo, takže pokud je zdroj v dobré kondici, nebude problém. ☺

No ona cela sestava bude zrat lehce pres 300W, takze jakykoli normalni 500W zdroj ji s velkou rezervou hrave zvladne. (Skutecny 500W zdroj, ne "500W" Evolveo, EC, iTek, Crono a podobny ostudny elektrosrot.)Jen bacha - ne kazdy zdroj od Enermaxu je dobre kupovat. Maji i modely, ktere bych rozhodne nebral.

Díky moc všem za pomoc. Takže vím, že si koupit GTX 970 není špatný nápad, a i díky za všechny rady ohledně zdroje apod. Jinak ten zdroj od Enermaxu je model NAXN.

Nic moc, je to podprumerny 400W zdroj, ale tohle by snad zvladnout mohl.Jestli ho jeste nemate, vyberte neco lepsiho, aspon zakladni Seasonic, to je aspon opravdu 500W zdroj.

pokud poslouchas blbce tak to jako spatnej napad urcite nevypada no ale az ti za pul roku rok bude karta psat ze ma nedostatek pameti, budou ti dropovat FPS a ty co dali o neco malo vic za 1060 a misto 3.5GB maj 6GB pameti a o nejakejch 10-15% lepsi vykon tak pochopis ze blbce neni moc dobre poslouchat, kazdopadne sou to tvoje penize

Co je tohle za blabol? Tak kauza s pameti byla marketingove supr vec, ale on to opravdu nekdo bere vazne jeste dneska?!Ta karta funguje ve FHD/WUXGA vyborne a ani jeji aktualni cena neni vubec spatna.(V praxi je to tak, ze nevykonny xindl nezachrani ani 16GB VRAM v provedeniHBM59.. Mj. protoze to zadna realne pouzivana aplikace neoceni. Kdezto ten vykon ano.)

kauza neni zadnej blabol, to ze to opravili prez SW a na dulezite veci se pouziva rychla pamet ktere je 3,5GB a na to ostatni mene dulezite/narocne se pouziva ta zbyla neni zadne tajemstvi faktem zustava ze rychle pameti ma pouze 3,5GB a ze nove hry si klidne reknou o mnohem vic a karta na to vykon ma, radsi si priplatim za kartu co ma trochu rezervu a budu vedet ze mi nejmin 3-4 roky vystaci nez kartu o uz je ted davno na doraz a pristi rok me bude velice omezovat a budu rad kdyz se ji zbavim

Uz tehdy, kdy na to nekteri hlupaci s radosti skocili, bylo vsem jasne, ze z hlediska realnych dopadu je to blabol.Pokud dnes nekdo tvrdi opak, pak nejen ze je hloupy, nerozumi HW, ale ani nedokaze pracovat s dostupnymi nad slunce jasnejsimi fakty. Jedina zajimava otazka je, proc se tim snazi verejne zesmesnovat (pripadne proc se takto snazi skodit jinym).

PS: Neprehanejte to se ctenim DDebilovych slintu. ;o)

ano pred dvouma rokama a ted jeste staci jenze kdyz si kupuje grafiku ted tak asi nepocita s tim ze brzo zacne mit problemy ze, urcite doufa ze karta par let vydrzi a ty vis stejne dobre jako ja ze nevydrzi a ze 1060 je mnohem perspektivnejsi volba

Já si myslím, že by nebylo špatné si pořídit tu GTX 1060, ale mě bude bohatě stačit ta GTX 970, jelikož peněz moc extra nemám a potřebuji aspoň trošku dobrou grafiku na hraní novějších her. Ptal jsem se kámošů v práci a říkali, že ta GTX 970 není vůbec špatná volba na poměr cena / výkon.

otazka je kolik chces dat za kartu

GTX1060 je ale lepsi volbou.Jakou chcete konkretne kupovat tu GTX970? MSI Gaming?

Jojo chci kupovat tu GTX 970 od MSI. Já bych právě do grafiky chtěl dát maximálně těch 6000-7000,-

tak nebud hloupej, priplat si tech 599 a kup si 1060, vyplati se ti to a sem si celkem jistej ze bude souhlasit i ten druhej sasek

Já právě chci jít do té GTX 970, jelikož mi ji nabízí kamarád za 5500kč, což si myslím, že je pěkná cena a navíc ji má ještě v záruce, takže proč do toho nejít že?

5.5 neni spatna cena to je prijatelne, jak sem psal 6k je strop pro 970 kdy jeste dava se svim vykonem a moznostma smysl

Tak za ty penize je to bezkonkurencni nabidka. Do toho urcite jdete! :o)

Vyborna nabidka. Neco vyhodnejsiho sezenes tezko. Otazka je, jestli to ma smysl z hlediska zbytku sestavy? CPU?

Právě. Taky si myslím. Jinak můj PC obsahuje:PROCESOR: AMD Athlon X4 860K 3.8GHz (4.1GHz Turbo)RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHzGRAF. KARTA: Nvidia GeForce GTX 660 2GB GDDR5ZDROJ: Enermax NAXN 500WProto potřebuji výkonější grafickou kartu a časem změním i základní desku, CPU a RAM přejdu na DDR4.

Tak to je relativne v pohode. Samozrejme by to profitovalo z modernejsiho CPU, ale to AMD jeste celkem zvlada. Pamet te take extra neomezuje, pokud nemas system necim zapleveleny, takze jednoznacne ANO, dana grafika za zminenou cenu je pro tebe do takove sestavy parada.

Jojo já jsem se právě taky ptal, jestli to má cenu kupovat tu grafiku a říkali, že mi to hodně pomůže a když vidím, že i tu třeba píšeš, že je to dobré, tak do toho určitě na 120% půjdu ;) Díky moc za veškerou pomoc.

Jaky tezko co to je zas za kocy ta cena je naprosto bezna sledujte taky trochu bazary a aukce prijde mi ze je tu kazdej pul roku zabrzdenej