NVIDIA GeForce 6600 na Windows 10?

Prosím jde grafická karta NVIDIA GeForce 6600 na windows 10 bez problému? Píše mi to ze Windows 10 není kompatibilní s s touhle kartou ..bude to fungovat spravně? Děkuji

Odpovědi na otázku

Nechápu na co se tazatel ptá ... však už odpověd má: "Windows 10 není kompatibilní s s touhle kartou"

GK ako kus hardware - jej je to jedno, pod akým OS pracuje - ona len zobrazuje to, čo dostane. Otázka je, či tá karta dokáže komunikovať s OS - a na to sú ovládače GK - takže si zisti, či sú na ňu ovládače pre Win10.Aby si pochopil: ak postavíš nejakého cudzinca k lopate - dokáže tou lopatou pracovať bez ohľadu, či si Čech, Rus, Tatár, Japonec. Ale ak by si chcel mu nariadiť, čo má s ňou naberať, tak potrebuješ, aby to on pochopil - teda buď ty musíš vedieť, akým jazykom rozpráva, alebo on musí vedieť, čo mu vravíš.....

Ovladac na nvidia.com na WX nie je.Mozno sa nasiel niekto, kto povodne ovladace modifikoval a funguju aj pod WX. Treba skusit pouzit google.

https://ctrlv.cz/shots/2016/08/24/luEo.pngVidíš tam někde W10?Očekávat, že ho výrobci budou podporovat 12 let starý HW, je dost odvážná myšlenka. Zvlášť, když ta grafika má pro dnešní dobu úplně nepoužitelnou architekturu. Unifikované shadery, která se používají dodnes, přinesla až řada 8000, která je stále podporovaná (i přestože už ji také táhne na 10 let):https://ctrlv.cz/shots/2016/08/24/RgsD.png

I když asi do GK moc peněz nestrkáš...tak se koukni po bazaru po něčem novějším. Několik generací staré GK budou za pár korun a možná najdeš i někoho...komu je líto starou kartu vyhodit a dá jí za odvoz. Jen tak...mimochodem....nemáš v CPU integrovanou kartu? ta by byla výkonnější a podporovala by i nové technologie...o kterých se před 12 letech jen snilo.

Přesně tak, namátkou:https://pc.bazos.cz/inzerat/64463994/GAINWARD... https://pc.bazos.cz/inzerat/64503827/MSI-R7-2... Druhá je poměrně nová (2013) a i když je to low end nevhodný na hry, ve srovnání s prehistorickou 6600, ale i s 9500 GT (2008) z prvního odkazu, je to neuvěřitelné dělo:http://goo.gl/ExhQ06

Vzhľadom na dobrú cenu R7 240 by som ani omylom neuvažoval o GT 9500.

A nechceš ji ty místo té staré HD 3850? Má podstatně vyšší výkon a žere jen zlomek toho, co ta tvoje. Když na ní plácneš ten tvůj chladič, tak to zvládne i bez větráku.

Dosť premýšľam o GTX 750 papká takmer nič, je zánovná, tak v iddle hádam sa spotreba takmer ani nebude dať namerať, len sa bojím, že Accelero S1 na novšie GK nedám. Avšak na druhej strane max čo zahrám je NFS Shift a na ten HD 3850 stačí (a občas bootnem do XP, kde je HD 3xxx aj tam podporovaná). Aj keď nebol by som proti vyššiemu výkonu a takmer nulovej spotrebe v iddle. Ale môj najbližší cieľ je výmena VS450 za niečo, čo bude aj pri 230W tiché (už pri záťaži len CPU celkom hučí). Mám Accelero S1 a HE 1224 CPU uchladí pri 550RPM, predný môže ísť tiež na 550RPM, zadný 660 RPM je tichý, takže by som vedel mať LN (aj keď neporovnávam svoje uši s kineczkovými)

Až na taková drobnost. Na ní taky nejsou ovladače na W10.

Nepovídej, na kterou? Na 9500 GT? Na tu jsou:https://ctrlv.cz/shots/2016/09/02/rCMX.pngNebo snad na tu R7 240?https://ctrlv.cz/shots/2016/09/02/1qBt.png

Nechápe mínus, veď GT 9500 je stará

Na základě tvého posledního odkazu...mi došlo zda se nejedná ještě o GK do AGP slotu tazatel nic neupřesnil a nějak nereaguje....tak je těžké cokoliv poradit.

Pokud má ještě AGP verzi, je v řiti už úplně. Shánět použitelnou AGP kartu, je vopruz a ceny děs (viz. nedávný dotaz od lubokubo76).

Na počítač s AGP by s 99% pravděpodobností Windows 10 nenainstaloval (leda by měl nějakého hybrida od ASRocku jako tohle: http://www.asrock.com/mb/via/775dual-vsta/ nebo něco se Socketem 754 a Athlonem64)

Kvôli NX?

No pochopitelně. Už jsi viděl Pentium 4 nebo Athlon XP s NX a dalšími instrukcemi potřebnými pro Windows 8.1 a 10?

Ta grafika je tak jako tak dnes prakticky nepouzitelna, tak je to jedno. :)

A ty win 10 už tam jsou nahrané, nebo to píše při instalaci/upgradu?Ono se to nechá zkusit ještě takto:http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo... Osobně jsem to nezkoušel, ale vím, že známej takhle rozchodil pár věcí pod win 10, i když to hlásilo, že to podporu nemá. V práci máme také jeden PC právě s GeForce 7025 a win 10 a normálně to na win 10 jede. Ponechme stranou, že je to starý verk.Pokud ovšem nejste hračička a nechcete pořád řešit problémy, tak tam nechte win7 a uvažujte o omlazující kůře. Pokud máte tuhle grafiku, tak zbytek bude asi taky dost vousatý.

Ovladače nejsou = nebude fungovat.

Tak jsem nelenil, pohrabal se ve starých zásobách a našel GeForce 6300 GS.Do desítek jsem nahrál ovladače pro W8 a .....ano, chodí to.Nedoporučuju, jen konstatuju. Nicméně takhle starou kartu je dobrý použít jen když zjišťuju, proč PC nic nezobrazuje. Provozovat s tím PC je trochu podivný.

Ide to !!!Stiahni ovladace k Win 7 alebo 8 a nainstaluj.

Je pravda, že mne W10 rozchodil HD 38xx (ovládač si stiahol sám), ale CCC nespustím

Odinstalovat driver, použít ATI remover. Po restartu nainstalovat verzi pro W8.1. Chodí to normálně. Sám mám na PC, který používám jako HTPC kartu HD4300 a W10 a žádný problém. Jen je potřeba trefit ten správný ovladač, protože u některých nechodilo nastavení velikosti obrazu. Obraz byl o cca 10% menší.

jasně. stáhni si ovladače GeForce 6-series pro Win8 například zde:http://www.nvidia.com/content/DriverDownload-Ma...

Mně na Windows 10 64-bit funguje tato verze:309.08-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

Nevím, jak to bylo v roce 2016, ale karta Nvidia 6600 v dnešní době ve Windows 10 funguje zcela bezchybně a ovladač lze stáhnout bez problémů.