NTFS_FILE_SYSTEM BSOD Windows 8.1

Takže. Můj PC má dva NTFS disky. 1 mám na systém (SSD) a druhý mám na DATA (HDD). Zrovna dneska při hraní Zaklínače mi to při načítání vyhodilo už v titulku zmíněné BSOD: NTFS_FILE_SYSTEM. Nějak přibližně vím co to znamená, že mám buď poškozené soubory nebo dokonce sektory, ale podle mých předtuch by to nemělo házet modrou smrt, když se jedná o nesystémový disk. Disk jsem projel AVG Tune UP Utilitou na zjištění chyb na disku a nic mi to nenašlo. Takže je možné, že je poškozený jenom ten soubor té hry nebo to bude něco závažnějšího?PS: Toho Zaklínače jsem tam měl nainstalovaného už něco přes rok.

Odpovědi na otázku

A jak víš že se nejedná o nesystemový disk? Já si tipnu - na nějakém nízkokapacitním SSD máš nainstalovaný system a všechno oststní instaluješ ( OMG ) na ten druhý DATA HDD, je tak? " Disk jsem projel AVG Tune UP Utilitou na zjištění chyb na disku a nic mi to nenašlo " to mě ani moc nepřekvapuje, bylo by dobré použít takový nástroj, který je k tomu určen, ne tuto parodii.

A co crystal disk a hd tune.Avg tune up je blbost co sa tvari ako zrychlovacpc a nesluzi na analyzu chyb hdd.Chyba info o velkosti ssd a hdd a vyrobca a tiez cislo tej bsod.Taktiez kolko ma pc ram a ak je ako pise justin, system na ssd a zvysok hdd tak problem moze byt na ssd

No na ssd (250GB) (Samsung 840 Series) mám systém a instaluji tam také normální programy. Hdd (1TB) (Western Digital) mám na stahování a instalaci her. A právě žádný číslo Bsod tam nebylo. Bylo to prostě BSOD z Windows 8.1, která hlásila něco ve smyslu: "něco se stalo musíme váš počítač restartovat :(" a nic jinýho jak NTFS_FILE_SYSTEM tam napsaný nebylo. A RAMky 16GB o taktu 1866Mhz.

No, výborně. Takže NIC, ani hry se neinstalují jinam než na systemový disk. Složka Program Files tam není ze srandy, ale hlavně instalovat to jinam nemá žádný smysl ( kór když máš SSD disk ). Ta chyba může být kdekoli, ale nejspíše bude na systemovém disku, tedy na tom SSD, to znamená co? Ano, prověřit ( ideálně systemovým nástrojem ve Windows a nikoli udělátkem od AVG ) na chyby v prvé řadě SSD a pro jistotu i HDD disk, tím nemůžeš nic pokazit.

Hotovo.. vše jsem proskenoval a nic mi nenašla ani Scan Errors Windows Utilita a ani Crystal Disk. Takže pochopitelně nemůžu pochopit proč to vyskočilo.

Ty jsi scanoval z prostředí Windows?

No ano C:/-> Properties->Tools->Error Checking

No, v tom to asi bude. Je třeba scanovat mimo Windows, například z Rescue media pro Win 8.1. Pravděpodobně zjistíš, že HDD i SSD jsou fyzicky v pořádku a pak prostě jen ( opět mimo Windows ) zadáš opravu systemu ... ale jak říkám, problém může být kdekoli. Vycházím z podobné zkušenosti, kterou jsem udělal s Win 8, tam jsem to takto řešil a vyřešil, kde ale byla chyba Ti nepovím, dál jsem po tom tehdy nepátral.

Pravda je ta, že to opravdu nemusí být hardwarová chyba. Takže v tomto případě se nic tak závažného neděje jenom je přinejhorším poškozených pár souborů v systému. A jak jste psal to Rescue Media, tak to asi nebude možné, protože (nechápu jak) nemám v počítači bitovou kopii obnovy systému. Takže by se to dalo vyřešit jednoduchým přeinstalováním OS? (Samozřejmě mimo Windows).

To Rescue CD vyrobite primo z Windows. Najdete to nekde v ovladacich panelech, nesedim u PC takze vas nenavedu, ale najdete si ve vyhledavaci CD pro obnovu systemu, tam uz se zorientujete. Jinak ano, reinstall systemu je taky reseni.

Tipujem na poskodeny subor. Tato chyba s naslednym zatuhnutim systemu sa moze objavit aj na inych systemoch pokial sa do exe suboru zapisuju nejake hodnoty. Robia to casto programy s nejakou ochranou, ktore do exe zapisuju napriklad pocet spusteni, casove razitka a podobne.Scan povrchu media (buniek v SSD) neodhali nic, pretoze sa jedna o poskodenie suboru v ramci file systemu. SSD moze navyse obsahovat este chybu firmware, ktora sa prejavuje prave takto. Jednoducho firmware mohol zistit opotrebenie buniek a niektore neprepisal na ine miesto bud vobec, alebo spravne, pretoze ich uz nevedel precitat.

Pokud máš desku s řadičem od intelu, tak v první řadě odinstaluj IRST (popř IRSTe).Tahle parodie na AHCI ovladač od intelu alespoň podle mých zkušeností způsobuje v kombinaci s SSD disky problémy.