» Poradna » Notebooky

Ntb nenaběhne ani do biosu

Zdravím,mám problém s ntb od firmy lenovo. Včera jsem u něj usnul a během noci se musel restartovat s nějakou aktualizací. Ráno na něm byl jen nápis Lenovo, který se objeví při spouštění. Po restartu se dále nedostanu ani do BIOSu. Tudíž mi nejde ani bootovat. Klávesnice funguje, NUM a CAPS LOCK kontrolky neblilají (jen když je zapnu). Osobně si myslím, že je to chyba čisté v BIOSu, ale ještě mi na ntb platí záruka tak nebudu zkoušet zapnuti bez HDD apod. Momentálně jsem vytáhl baterku a napajeni, ale to je posledni, co mne napadá. Nejaky tip, co mohu zkusit před servisem?

Odpovědi na otázku

Nedelej nic a posli notebook na reklamaci, cim dele to budes odkladat, tim dele budes mit nefunkcni notebook...

to bude asi vadný harddisk, reklamuj ho

Tak kdyby to byl vadný HDD, tak mě to zastaví až v BIOSu ne? Mno k reklamaci se dostanu až v pátek, tak do té doby mám asi smůlu.

ne, dělal jsem servis notebooků a z 99 procent když notebook visel na logu výrobce tak to byl vadný harddisk

Ale to nespôsobí problém vojdenia do BIOSu

Ne vůbec, nenapsal jsem ze jsem to viděl u stovek notebooku a to nepřeháním

Není nic jednoduššího než se o tom přesvědčit. Vyjmutí disku je u většiny noťasů velmi jednoduché a nezanechává stopy, které by mohly vést k odmítnutí reklamace.

Mno kdo ví, kam tu plombu dali. A nechci riskovat ztrátu reklamačky jen pro to, abych zkontroloval jednu možnost.

Jaký noťas máš? Konkrétně.

http://shop.lenovo.com/cz/cs/laptops/lenovo/g-se... HW si nejstem 100% jíst, jestli mám stejný, ale mohlo by to odpovídat.

Tak jen vyndáš baterii, povolíš 2 šroubky a sundáš spodní kryt: https://www.youtube.com/watch V tu chvíli jsi u disku. Neumím si představit, že by ty 2 šroubky měly být nějak přelepené nebo zabarvené a že bys jejich vyndáním měl přijít o záruku. Přidání paměťového modulu nebo výměna disku přece není nic co by výrobci nějak omezovali.

Čo by to bol za výrobca, ktorý by zablomboval HDD?

Tak jestliže se záruka vztahuje na HDD, je logicky jej zaplombovat. Teda aspoň z mého pohledu. Jinak tam mohu dát vadný a reklamovat.

Dělej jak myslíš. Tvůj noťas, tvoje rozhodnutí.

To je jasná blbost nebo hloupost si myslet že vyměníš disk za vadný a mohl bys to reklamovat... On i disk má seriové číslo a pokud tam byl dán při kompletaci nebo záruční opravě v autorizovaném servise, tak je tak jednoduše neoblbneš. Ale jelikož chceš polemizovat než raději problém vyřešit, tak jdi raději do toho servisu

Vyjmutí / výměna disku není důvodem pro zamítnutí reklamace (pokud není důvodem reklamace disk, nebo došlo jeho výměnou / vyjmutím k mechanickému poškození)

Pokud vím, tak Lenovo pouze u Thinkpadu dovoluje uživatelskou výměnu HD nebo RAM. U ostatních modelů je to práce pro značkový servis, tedy pokud nechceš přijít o záruku. Informace od zdroje tj. obchodník Lenova.

predával som lenovo notebooky a žiaden nemal ochrannú nálepku, alebo iný spôsob zachovania záruky. lenovo dovolí užívateľovi si slobodne meniť ramku a disky bez straty záruky. a je jedno či je to ideapad alebo thinkpad..ak tam nejaká nálepka je, tak si ju tam dal predajca a je tam neoprávnene. autorizovaný servis také veci nerieši, pokiaľ nezasahuješ hlbšie do hw...

Bios naběhne i bez disku.. ..vyzkoušej si to.. Ovšem bez paměti..???.. Ano, bez paměti Bios nenaběhne..

Nezkoušej žádné tipy. Stačí si přečíst jen to, že jsi u něj "usnul".Naprosto redudantní informace pro kohokoliv, která je naprosto a zcela k ničemu.

Stejně by tu pak padla otázka, co přesně se stalo, než to začlo dělat. Tímto jsem ji předešel.

Spánok to vysvetľuje?

Spánek vysvětluje tu absenci vysvětlení.

Není k ničemu. Dává na srozumněnou, že uživatel v důsledku okolnosti třeba poklesu TK nemohl nic podniknout v čase, kdy ntb potřeboval rychlou pomoc obsluhy. On se probral sám, ntb nemá srdce, ani pumpu která by jej automaticky nabudila. Baterka na tuto PP není nastavená

a) nevím, co je "redudantní". Někdo chce být zase za chytráka, ale je za blbce b) "... informace pro kohokoliv, která je naprosto a zcela k ničemu..."Ano. Stejně, jako ta tvoje

Redudantní? Denotace je přece exaktně lapidární, i když s přihlédnutím k Vašim kredenciálům...

zrovna pred par hodinami jsem tady rozjel vlakno s podobnym problemem...najede logo lenovo a neda se dostat do biosu...po par dnech mi to preslo a fungoval normalne a asi za tyden se to opakovalo i po 2 reinstalech OS...v servise mi rekli ze by to mohlo byt zakladovkou, ale opravit jsem to po nich enchtel

Mno, to je druhá možnost. Ale pak se nediv jak se ti to bude opakovat. Ignorovat problem, není řešení.

Zkus vyndat baterii a zas zandat, aby to byl opravdu restart, pokuď nic, zkus odpojit baterku základky a zas zapojit, budeš mít ale pak problémy s časem a celkově s nastavením biosu, budeš ho muset nastavit zpátky ale u UEFI BIOS by to neměl být problém, spíš problém může být to, že některý notebooky nemají volný přístup k výměně baterky k základce.Jinak cos tam měl spuštěný když jsi usnul?

Film. A odpojení baterky od základni desky, je něco, co by zcela jistě zrušilo záruku.

To s akt. se mi stalo u Toshiby, W.Vista vícekrát. Pak vždy odpojit od proudu( jedu bez baterie), nebo tl. vypnout, po chvíli připojit , a stisk F8+ Start a držet víc sec. Příp. opakovat s mačkáním. Dnes nechtěl naběhnout 10 min. Dal jsem mu čas. Už je mu 7 let a něcoKdyž ho máš v záruce a věříš servisu, líp nedělat krkolomštiny a svěřit jim jej.

Odstavit od proudu jsem to zkusil nejdříve dvě hodiny a pak celý den. Ale vzhledem k absenci beep kódu to opravdu vypadá na HDD.

Natluč si do hlavy, že bios musí naběhnout i pokud není v ntb žádný HDD.Pokud nenaběhne, je špatný grafický chip >> výměna zákl. desky, většinou se to nevyplatí.

Mno dle mého, problém základní desky provází beep kódy. Jak ne, blokuje to vadný HDD. Klidně se vsadím, že kdybych jej odpojil, pustí mne to dál. Ale nechám to na servisu a pak pro informaci napíšu, co to bylo.

To najdete v dokumentaci základní desky. Pochybuji, že nějaký beeper vůbec má.Každopádně zakoupeno jako funkční kus HW+SW, tak to tak reklamujte. Já bych ten HDD vyměnit zkusil, můj prodejce by se zkusil o plombách zmínit jenom jednou, a už bych nic nekoupil. Ale tak je naše dohoda postavená od začátku, nevím, jaké obchodní podmínky máte vy.

Tak u tohoto prodejce jsem od dob, kdy jsem o PC věděl kulový a řešila to za mne mama. :D Za celých deset let jsem neměl jediný důvod jít někam jinam, když jsem se servisem neměl žádný problém, diagnostika zdarma a čištění doslova za hubičku. A při koupi nového zboží, vždy nějaká drobnost zdarma, nebo i litr sleva. Prostě malý obchůdek co si takto snaží udržet stálé zákazníky.

V tom případě jim neváhejte zavolat a popsat problém. Třeba vám sami poradí, případně "schválí" pokus s HDD před reklamací. A stejně byse tam musel jít. Pokud byste byl úspěšný (sdílím to, že HDD to být nemůže, ale dneska si výrobci se standardy hlavu nelámou, alespoň u běžných věcí), bude to oboustranně výhodné.

Tak dnes jsem byl u servisu. Mrknul mi na to hned na počkání a co to asi bylo? Samozřejmě vadné HDD. Tak to jde na reklamaci a výměnu.

Gratuluji k vyřešení.Jestli je to tak, je to absurdní. HDD není pro počítač nijak důležitá součást, aby nedokázal vypsat ani varování při startu...