» Poradna » Notebooky

NTB - problém s obrazovkou

Dobrý den,Mám problém s NTB (MSI GP70 2QE Leopard), konkrétně s obrazouvkou.Když zapnu PC tak obrazovka zůstane černá. Ale naštěstí jsem došel k tomu že když ho nechám třeba 20 minut běžet a poté ho pomocí "tlačítka" vypnout zresetuji tak už obrazovka naběhne, mám podezřením že se mi tam při dlouhodobé práce vytvořil studený spoj a ten když se PC nahřeje tak se zase spájí. Chci se zeptat co s tím.Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Hahahahaha Zkus monitor.. pak je to buď překlesaný drátek či kaput obrazovka nebo podělaný system...

No pozor mže to být umírající grafika, lcd nebo invertor.Odzkoušel bych NB na externím monitoru.

Jak jsem psal... Obrazovka naskočí po chvíli. To samé na externí obrazvce..

Proč sis myslel, že to je sakra studen spoj? Víš co to je? :D Jde do nebe, tečka.

Ovšem, může být i zaprasený system..

No odzkoušet se to může, jinak pak je poslední možnost a je to HW věc.

Dojde k tomu problému hned po zapnutí? Jako v BIOSu? Pokud jenom v OS,chyba driverů?

Ano, dochazi k tomu ihned, jakmile zapnu PC, slysim jak se rozbihaji vetraky atd. ale obrazovka zustava cerna az tak po 10-15 minutach kdyz je PC tak obrazovka nabehne.

Taky jsem měl něco podobnýho a pomohli v http://hwservis.cz/ . Byla vadná osvětlovací trubice, cena tuším kolem 3 tisíc i s prací pro Acer Aspire 8930G.

Mě se displej rozsvítil a po pár sekundách zhasnul. Na externím monitoru naskočil obraz, až se zavedly ovladače pro HDMI, přes který jsem ho měl připojený.

mam dotas