» Poradna » Notebooky

Nový Toshiba Satellite C50, no bootable device, nelze nainstalovat win

ahoj, můžete prosím poradit, koupil jsem si tento notebook a při pokusu o instalaci systému, vyskakuje tato hláška "no bootable device - restart the system". v biosu, krom pořadí bootovací jednotky toho moc nastavit nejde, zkoušel jsem jak z dvd, tak i usb a stále tato hláška...¨Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

a máš funkčnú inštalačku?

ano, na jiném notebooku normálně nabootuje...

Nedávno jsem řešil podobný problém s desktopem. Zde byl ale problém pravděpodobně jiný. Sata DVD mechanika nechtěla v nové desce číst DVD. CD čte, ale DVD ne. Podotýkám, že mechanika je cca 6 let stará... Ve starší desce pracuje. Nepředpokládám, že by mechanika neuměla číst medium.Vyzkoušej boot z USB, nebo nějakou distribuci linuxu zavést z mechaniky...

viz můj první příspěvek "zkoušel jsem jak z dvd, tak i usb a stále tato hláška..."

To asi bude nějaký bug od TOSHIBY... Nemá výrobce na webu nějaký fix?

Tak pokud je NTB nově koupen byl tam OS W8. A ty tam chceš dát počítám W7 že?

byl bez OS

Jak to tak vypadá tak byl uzpůsoben na W8. Musíš pohledat na netu co nastavit v Biosu pro instal W7

BIOS > položka v levo Advanced > potom tam je Change Boot Order tam se zkus podívat a nebo pak je podtím Systém Configuration tam se zkus taky mrknout a pak sem dej kdyžtak screnny z BIOSu nahraj třeba zde:http://postimage.org a zkopiruj sem odkazy

Zdravím,no ještě že měl freddy takový dotaz... Uvažoval jsem o koupi tohoto laptopu (abych tam hodil Linux distro), ale pokud laptop skutečně nebootuje, pak asi nemá smysl jej kupovat (nehledě na fakt, že podpora Linuxu bude asi mizerná).Ostatně tento problém se řešil i na stránkách CZC.cz. Takže freddy asi není jediný, kdo řeší stejný problém.

Zkus místo BIOSu, zmačknout při restartu F12, měl by ses dostat do bootovacího manageru.

Ahoj, už jsi to nainstaloval? Koupil jsem notas Toshiba Sattelite bez OS a k tomu Windows 7 Home. Přesně , jak píšeš, nelte OS naistalovat, protože tahle verze BIOSU už nemá přepínání BIOS modu (což jsem nevěděl a Toshiba na svých stránkách podporuje u tohoto notase WIN 7) !!! Koupil jsem oboje u jednoho prodejce, OS je jako OEM verze, kterou nelze prodat samostatně, pouze k hardware a přesto mě při urgenci, že ne jde OS naistalovat vyfuckovali, že je to můj problém! Dejte vědět, co s tím lidi. Dík

Zdravím,pane Růžo, Vaší situaci Vám vůbec nezávidím. Co si dnes obchodníci mohou dovolit, to je hrůza (holt volný trh). Kupoval jste zboží osobně, nebo přes web? Když ani jedno nefunguje, jak by mělo, pak bych vše jednoduše vrátil (pokud máte ještě stanovenou zákonnou lhůtu pro vrácení zboží).Nechápu, jak může někdo dodávat laptopy bez OS a přitom nepředpokládat, že si kupující bude chtít nainstalovat software sám.

Dík za reakci na můj dotaz, ale bohužel vrátit nelze, kupoval jsem to na IČO, takže 14 dní na vrácení zboží padá!!! A hlavně rozbalený software vrátit nelze, tomu docela rozumím. Mě jde spíš o to, že místo toho, aby to řešili, tak mi sdělili, že je to můj problém a že od toho dávají ruce pryč !!! Potřeboval bych radu nějakého profíka, který mi buď poradí ohledně přehrání Biosu na jinou verzi nebo radu, jak jim to legálně omlátit o hlavu!Dík předem Růža

Pane Růžo,buďto zkuste založit nové téma tady v poradně (např.: "BIOS nebootuje z mechaniky ani z USB") nebo použijte angličtinu a poptejte se na stránkách společnosti TOSHIBA, případně využijte služeb call centra od TOSHIBY. Na českých sránkách telefonní číslo je. Operátoři by snad mohli vědět, co s oním problémem (problémy).Nejsem expert, já poradit nemohu.

Tak na Call nemá cenu volat. Je zrušené, jen se tam ozve automat.Každopádně jsem měl možnost sledovat instal W7 na NTB kde byl instalován os W8 a po restartu hned boot z USB na instal W7 a vše proběhlo jak má. Problém je že ten kdo mě to ukazoval nechce poskytnout dále.Ale je to naděje

A co zkusit zavolat na MS a informovat je o tom, co maji za preprodejce sveho SW?

Co s tím má společného M$ a prodejce OEM sw? Prodejce prodal přesně to, co jste chtěl a instalačka je nepochybně v pořádku. To, že jste blbě zavolil, do toho prodejci nic není. Pokud Toshiba u Satellite C50 neuvádí W7 jako podporovaný systém, tak je také z obliga. Měl jste si koupit Acer Travelmate, nebo HP Elitebook popř. Probook, mají možnost nainstalovat jak W7 (default), tak W8, navíc byste získal mnohem kvalitnější notebook s existující podporou od výrobce.

Acer, HP že jsou lepší jak Toshiba? Hmm to bych neřekl, je min. na stejno, spíše lepší.

Přeskakuješ těžší slova při čtení. Toshiba Satellite je řada SOHO, Acer Travelmate a HP Elitebook jsou řady business. HP Probook je řada SOHO až střední, ale rozhodně ne business. Toshiba má jako business třídu řadu Tecra.

CHG Service, a.s. CHG logoVídeňská 134/102, 619 00 BrnoTel.: +420 547 426 505Fax: +420 547 426 590email: servis@chgservice.czwww: www.chg.cz servis pro Toshiby.

windows 7 podporuje (U)EFI má složky na DVD EFI,SOURCESale pokud bios nevidi mechaniku DVD tak přepnout SATA MODE na [IDE]cimz bios emuluje IDE mod pro windows aby videl zarizeni HDD a DVD

Ahoj, - po restartu zmáčkni F2 a vlez do UEFI- Vyber Security = "Secure boot" a nastav na DISABLED- Vyber Advanced = "System Configuration" = "Boot Mode" a změň UEFI Boot na CSM Boot- Zmáčkni F10 (Save and exit)Restart a instaluj

Ano .. toto pisu aj vsade na internete na TOSHIBA forach .. pohuzial v polozke Advanced-> "System Configuration" neni ziadna polozka BOOT MODE .. vid tento obrazok :http://postimg.org/image/pj8zjk40v/

Jak budeš v System Configuration zkus zmáčknout jen ENTER, mělo by se to objevit, pokud ne hledej, musí to tam někde být.

malo by to tam byt .. ale neni to tam .. ved si pozri ten obrazok ..

Secure boot jsi vypnul?Zkusil jsi na te strance jen zmacknout ENTER?

enter zapina/vypina tu polozku , kde prave si .. ziadna ina ponuka sa neotvori .. secure boot som samozrejme vypol ..

Volal jsem na servisní středisko.Tady nepomůže ani upgrade BIOSU, chipset podporuje jen bootování z UEFI, což umí jen WIN8 a malá skupinka Linuxů.

To je tedy masakr :)

NO prave Windows 7 64bit by mal bootovat z UEFI biosu .. Sak na tom notebooku to aj vypise PRESS a KEY to BOOT from CD or DVD .. to co windows instalacne CD vypisuje pri botovani .. Ked som tam dal WIn7 32bit , tak rovno pise NO BOOTABLE MEDIA ..

Ahoj lidi,dík za Vaši reakci, ale je to přesně tak, že tento BIOS začnou funkci BIOS MODE nenabízí, takže WIN 7 fakt nee !!! Horší je, že Vám ALZA prodá NTB bez OS, k tomu si objednáte WIN 7, vše je na jedné obj. a nikdo Vám neřekne, že tyhle dvě věci nejdou dohromady! Tak tedy píšete na Alzu co s tím a oni Ti písnou, kupte si nový NTB! Takže se Ti vysmějou, udělají z člověka debila a svoje prachy mají jistý! Jsou to zmr.... Takže můj poslední nákup na Alza.Mějte se Růža

Zdravím,nemohu si pomoci, ale nejde nereagovat... Sice nemuseli nic říkat, zákazník si měl potřebné informace (pokud možno) vyhledat sám, ale i tak... Alze očividně chybí jakási nepsaná obchodní etika. Jasně, když si v potravinách koupím ocet a sladké rohlíky, nemůžu potom po prodejci chtít, aby mi vrátil peníze, protože jsem zjistil, že se sladké rohlíky s octem jednoduše nedají jíst. Tady ovšem pokud nedošlo k poškození NTB, nerozumím, proč prodejce nevyjde vstříc zákazníkovi. Honba za ziskem (za každou cenu) postupně ničí jakékoliv "do budoucna". Takové společnosti ale asi o zákazníky nouzi nemají, proto budou raději počítat tržby nežli počítat spokojené zákazníky.

Ale ani na stranke Toshiba sa nikde nepise , ze na tento notebook sa neda nainstalovat nic ine okrem win 8 .. Mozes prehladat cely internet a nikde nic nepisu ..

Alza je jen hloupý eshop, nic jiného. Nabízí spoustu zboží a často levněji než běžní prodejci v kamenných obchodech. Výměnou za trochu lepší cenu nedostaneš žádnou podporu, radu, ani individuální řešení problémů. Pokud se v tom nevyznáš, měl jsi si připlatit cca 1-2 stokoruny a koupit si notebook ve specializovaném obchodě, kde by ti rovnou řekli, že toto nemá smysl kupovat, protože to nebude fungovat, případně s tebou problém řešili - aspoň u nás by to tak bylo. Co ti na tom není jasné ?

mal som aspon malu nadej, avsak ani toto nepomohlo

Díííííky moooooc za radu!!!! Paráááda :)

Zkus ty windowsy dát na flashdisk přes program Rufus a nainstaluj Windows 7 i na UEFI.http://extrawindows.cnews.cz/navody/rufus-vytvorte-zav... http://www.youtube.com/watch

instalacia windowsu 7 opat zamrzne ..

Zkuste ještě toto:http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/TSB2B03EY0002R01.htmPo restartu s nastavením na obrázcích mačkejte F12 a měli byste dostat bootable device...

Einsteine instaluj laskavě W8!!

Někdo W8 nechce. Někdo dokonce chce stále WXP i na nový stroj. A někteří mezi námi dokonce odmítají cokoli od M$.

Zdarec lidi, tak nastala zásadní změna v mém problému. Toshiba na svých stránkách 20.2. pověsila upgrade BIOSU, po jeho instalaci do ntb ( nemusí mít naist.OS) lze naistalovat i starší 7. Zřejmě nejsem jediný, kdo se s tímto problémem potýkal, tak na to zareagovali. Nakonec musím i pochválit lidi z pobočky ALZA v MB, kteří se k mému problému postavili čelem a řešili to přímo s Toshibou... Věřím tomu, že je to všechno o lidech, kdo chce, tak to jde, kdo nechce, kašle na zákazníky, já jako běžnej uživatel PC bych se tím sám neprokousal, byl jsem v kontaktu s lidma, co makaj jako IT a taky si neporadili ! Čau Růža

Ahoj. Mám ntb C50-A-1JT a ten bios bych také moc potřeboval.Na strankách toshiba ho ale nemůžu najít, našel jsem tam jen verzi 1.10 ale tu mám v ntb!Poradíš mi prosím kde hledat?Máš stejný model a win 7 už ti běží?

Zkuus toto:http://www.toshiba-czech.com/innovation/download_drive... Ale raději překontrolovat, ať si nestáhneš jinou verzi.

Za předchozí příspěvek (ten s odkazem) se omlouvám, je chybný, respektive odkazuje právě na starou verzi.

tak jak to dopadlo ? ide ti na tom win7 ?

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak updatovat bios. Jsem nyní ve stejné situaci jako jste byl vy. Děkuji.

Bez MS klidně to beru, ale WXP instaluje jen opožděnec a za tím si budu stát. To není OS do dnešní doby a bez debat.

Proč? Na papyrus se sice už nepíše, hliněné tabulky jsou v propadlišti dějin, ale na papír se píše už několik set let a nevypadá to, že by byl konec. A zatím poslední W98 jsem instaloval v létě.

na technologické kompy (i notesy) stále nedostižný spolu s Win 2000. Proč měnit zaběhlou technologii a řešit zda to pojede na W8, když na stávajícím OS je to dlouhodobě vyzkoušené.

Zdravím,přeposílám e-mail z technické podpory autorizovaného střediska Toshiby z Brna:Dobrý den, zmíněný model notebooku je osazen novým Intel Mobile Celeron N2820 procesorem, který patří k nové platformě Intel s názvem Bay Trail. Je to nová mobilní technologie Intel a tyto čipy podporují pouze UEFI kompatibilní zařízení a systémy (Win 8, Win 8.1), a proto volba režimu boot UEFI / CSM není k dispozici v nastavení systémového BIOSu. Z toho vyplývá, že lze nainstalovat pouze výše uvedené operační systémy. Ostatní OS nejsou oficiálně podporovány. Stačilo před zakoupením čerpat informace z webů solidních prodejců, např zde: http://www.chg.cz/notebook-toshiba-satellit... S pozdravemJan KolářCHG Service, a.s. Vídeňská 134/102, 619 00 Brno Tel.: +420 547 426 505 Fax: +420 547 426 590 Email: servis@chg.cz www: www.chg.cz

Zde je návod, jak i na takovýto ntb nainstalovat W7 http://www.chip.cz/trendy/instalace-windows-...

U mě vyřešeno:Ahoj,- po restartu zmáčkni F2 a vlez do UEFI- Vyber Security = "Secure boot" a nastav na DISABLED- Vyber Advanced = "System Configuration" = "Boot Mode" a změň UEFI Boot na CSM Boot- Zmáčkni F10 (Save and exit)Restart a instaluj

uz sa tu viac krat pisalo , ze tam neni to nastavenie BOOT MODE .. tento bios ho nema ...

problem uspesne vyrieseny .. uznali reklamaciu a zobrali notebook spat .. uz sa uspesne instaluje win7 na asus ..

Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Koupil jsem stejný notebook a přepnul jsem to na CSM Boot, ale instalace se mi nerozjede Pořád mi to píše bootable deviceZkouším jak WIN 7 tak i 8 a to jak z dvd tak i flashMůžete mi prosím někdo poradit??

jak uz je tu popsano je treba zmenit bootovani v biosu -> vypnout secure boot a zmenit uefi na to druhe co tam je. Tato volba je mozna pouze u biosu s ver.1.30 a vyse. Na strankach toshiby se da stahnout verze 1.30 jako iso, ktere kdyz vypalis a bios nabootuje z tohoto cd, tak se spusti aktualizator. Jakmile se objevi prikazova radka, napises "flash" a jak se pc vypne po dokonceni updatu, lze v biosu uz videt moznosti ktere ti dovoli bootovat i w7

a zapomel jsem ze ve w7 bude mozna treba pri instalaci zvolit cestu k ovladaci pro radic, protoze ted koukam, ze nenajde disk ... a na ofiko strankach to konci tim ze soubor neni nalezen :D ... tomu rikam support