» Poradna » Web a internet

Nový router

Dobrý den,Už delší dobu mám problém s pomalým připojením a to zejména když je někdo připojen na wifi spolu se mnou (stránky se nenačítají nebo se načítají strašně pomalu, ping ve hrách 800+ nebo offline a videa jsou nekoukatelná) a tak bych od vás chtěl poradit co s tím? je problém slabý internet? ( https://gyazo.com/ca51790907a1d17974142d9a3... ) nebo pomalý router? ( https://access-pointy.heureka.cz/asus-rt-n10d/ ) jestli je problém router mohli byste mi poradit nějaký nový který by zvládl připojení až 3 zařízení? (cena do 1200Kč)Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se za své lajctví

Odpovědi na otázku

Pokud je ve tvém okolí pásmo zarušené (typicky sídliště kde má každý v bytě svoji wi-fi), nepomůže ti ani nejlepší router na světě...Řešením může být přechod na 5GHz pásmo které není tak zasekané, ale to musí podporovat nejen nový router, ale taky všechna zařízení která se chtějí připojit...-------------Samozřejmě nejspolehlivější, nejrychlejší a zároveň nejlevnější stále zůstává připojení kabelem...

Nejdřív se připoj kabelem k routeru a vyzkoušej rychlost. Pokud máš počítač v pořádku (není zavšivený), tak bys měl být na maximální rychlosti, jakou ti dá konektivita. Jestli je to význačně horší, tak buď odchází router do věčných lovišť, nebo provider neplní podmínky smlouvy.Když se připojí na wifinu jednoho AP více zařízení, tak se logicky dělí o rychlost.Do sedmi wifi zařízení zvládnou všechny routery, i ty nejlevnější. Potom začne být jejich procesor přetížený. Přetížení můžou způsobit i cizí zařízení, která se pokoušejí připojit na naši wifinu, pokud jich je hodně. A na sídlišti jich hodně je.

Netuším, co máš za připojení, ale podle odkazu se jedná o běžnou rychlost např. VDSL (O2) připojení - ping 20ms, down/up 20/4 Mbps.