Nový počítač

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem nového počítače. Včera mi odešel HDD u mého už hooodně starého notebooku. Měl jsem v plánu kupovat perspektivně něco nového, ale teď to budu muset udělat okamžitě. Problém je, že jsem dost omezený finančně.Chtěl bych jestli byste mi doporučili prostě uplně co nejlevnější variantu, ideálně tak nějak do 8k jestli by to šlo. Počítač chci využívat výhradně k internetu a práci v Office, samozřejmě semtam nějaké to video, ale žádná vysoká kvalita. Každopádně na tom nebudu vůbec nic hrát, ani pracovat s žádným náročnějším softwarem typu photoshop, AutoCAD apod. Zároveň ani právě nevím, jestli v této cenové relaci radši volit klasické PC nebo notebook. Mobilitu uvítám, ale není to podmínkou a co jsem se díval, tak ale ty notebooky vychází snad i levněji, nemám totiž vůbec nic, tzn. pokud PC, muselo by to zahrnovat i monitor, licenci na Windows atd.Takže jediné požadavky co ještě mám, pokud notebook, tak chci 15 palec a zároveň bych rád aby to mělo mechaniku.

Odpovědi na otázku

A periferie (monitor,klávesnice,myš..) máš ? Radil bych ti vybírat stolní pc,vždy můžes dokoupit a upgradovat,nootebook musíš kupovat nový.Ale pokud nemáš monitor tak nevím,za ten dáš nejmíň tk 1500,pak windows - 2500 a pak už na pc zbývá jen 4000.Určitě bych volil cpu s integrovanou grafikou a na ty sou lepší AMD co jsem slyšel-ale nechci vyvolat hádku nějakých Intel fanatiků sám mam intel ale integrovanou grafiku nepoužívám.Ještě se podívam co by se za to dalo koupit

Od nákupu vašeho starého noteboku se na trhu hooodně změnilo, ale je to vaše rozhodnutí, tak si potom nenadávejte:https://www.alza.cz/notebooky/18842920.htmZ těch tří je nejvýkonnější to použité Lenovo, osobně bych přidal 3 k na notebook minimálně s procesorem i3.Kupujete totiž tohle:http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri... Pokud nemůžete přidat peníz doporučuju Aukro, totéž platí o PC, které by bylo vhodnější.