Nový počítač se nespustí

Mám tu nové PC, deska je Gigabyte B85N, CPU je Intel i5 4460, RAM je jeden 8 GB modul. Bohužel PC mi nenaběhne, po zapnutí běží asi 3 vteřiny (větráky se točí, podsvícení desky svítí) a pak se vypne, pak se zase po pár vteřinách zapne, pak zase vypne a tak pořád dokola, dokud nevypnu proud přepínačem na zdroji.Zkoušel jsem to sestavit mimo case jen v podobě deska + CPU + RAM, ale nic. Všechno jsem kontroloval, v patici žádné ohnuté piny nemám. Sám mám podezření na procesor, protože jsem ho kupoval z druhé ruky - naštěstí je ještě v záruce. Ale než bych ho poslal na reklamaci tak bych chtěl mít jistotu, nechci ho posílat kamsi na druhý konec republiky zbytečně. Je nějaká šance, jak to zjistit? Do servisu to dávat na diagnostiku se mi moc nechce, ten technik tam během deseti minut zjistí, že procesor je v háji, a naúčtuje si za to těžké prachy. Ale asi mi nic jiného nezbyde, protože jiný procesor ani další komponenty si nemám kde půjčit.Ale hlavně, že ten procesor byl o tisícovku levnější. Poučení pro příště - desku, RAM a CPU kupovat v jednom obchodě a rovnou si to tam nechat sestavit.

Odpovědi na otázku

Vyndej paměť ze slotu a nech přepípat systémák.Pokud se nic neozve, tak jsou tři možnosti.1) Je v háji Deska2) Je v háji CPU3) Nezapojil jsi systémový reproduktor (pokud není natvrdo na desce).

Tahle deska bohužel výstup pro system speaker nemá.

Neni dobre kupovat procesory z druhé ruky. Podívej se do manuálu od zakladky jestli si dobre zapojil zakladku do zdroje, a jestli neni problem v tomhle, bude nejlepsi to reklamovat

Podobný problém jsem nedávno řešil a bylo to kvůli starému biosu který nerozpoznal nový procesor. Bohužel zjistit verzi nebo flashnout nový by chtělo mít nějaký starší stoprocentně funkční procesor. Nehledě na to že novým biosem se taky dá zrakvit základka.

Mozno je to nekompatibilna RAM. Aky presne modul tam davas?

Kompatibilní RAM by být pode webu měla.

1) má zapojený i napájení k CPU? 2) je sice hezký, že deska svítí jak vánoční stromeček... Ale nemá třeba taky diagnostický LED?

Bios http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx- když už to zkoušíš všechno na stole - používáš k zapnutí zkrat dvou pinů skrze šroubovák? Nebo máš připojen kabel zapínání z bedny? (je dobře zapojen?)

no pokud se mu roztočí větráky, tak v tomhle asi problém nebude, nemyslíš?

Napadlo me jeste, zda-li ma zapojeny CPU 4 pin spravne.tady je seznam moznych problemu: staci klinout na Full content: http://www.tomshardware.co.uk/forum/261145-31-perform-s...

Napájení procesoru zapojené mám. Zapojit ho špatně (bez použití násilí) snad ani nejde.A startuji šroubovákem, propojením příslušných pinů.

nasel jsem cloveka se stejnym problemem - pomohlo mu odpojit a znovu zapojit 24-pin ze zdroje http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2407736/post-c...

Pokud by to mělo být jenom tím, jak píšeš, tak je rozumější vypnout pc, vypnout zdroj vypínačem vzadu a vytáhnout síťový kabel ze zásuvky, než rvát širokej konektor z desky, když už.

Neverim, ze tazatel je takovy idiot, aby ho napadlo tohle delat pod proudem. - tedy nevidim duvod proc bych mel psat tak ocividnou vec, kterou jsi prave napsal.