Nový počítač a problémy s BSOD

Dobrý den,jsem zoufalej a potřebuji pomoc od chytřejších lidí než jsem já, protože na své úrovni už nedokáži tento problém řešit. PC sestava:Deska: GIGABYTE GA-970A-DS3P - AMD 970Procesor: AMD Vishera FX-8300Zdroj: SEASONIC SSP-650RT 650WChladiš: SilentiumPC Fera 3 HE1224RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9SSD: Crucial BX200 - 240GB (druhý disk mám HDD, ale to nejspíš není podstatný)Grafika: Sapphire Radeon RX 480, 8GB GDDR5OS: Windows 7 UltimeKrátké info: Kamarád mi pomáhal skládat počítač (tomuto tématu nerozumím) a všechny komponenty jsem složil v obchodu CZC, kde mi ho mimo jiné i zdarma sestavili. Od té doby je to dva měsíce a s tím vším je to problém za problémem.Přesnější info: Mezi prvními problémy se stal při startu počítače, byl jsem otravován se "správcem oken" a dalším z nich byl nespustitelný ve windows Aero - průhledné okna, ale tyto problémy odešli s mou první přeinstalací. Dlouho jsem věnoval detailnějšímu seznámení se všemi ovladači, které potřebuji pro chod pc. Všechny jsem si hodil na flashku, abych je nemusel znovu vyhledávat a dokonce nainstalovat ještě dříve než budu do OS nahrávat jakýkoliv software. Zmíněné problémy nefungovali asi hodinu, ale pak se zničehonic zapnulo Aero samo od sebe, prostě se počítači přepnulo a žádný problém krátký čas nebyl.Pak přišly zmíněné modré smrti a dokonce jsem zažil za měsíc už třetí konzistenci disku. Mimo jiné dalším problémem byl, že se pc nechtěl spustit a zobrazilo to chybu "Windows boot manager" kde jsem mohl zmáčknout ESC nebo pokračovat ENTERem. Než se to probralo, tak jsem to resetoval asi desetkrát - pak došlo k poslední konzistenci disku.Chtěl bych ještě ukázat reporty z programu BlueScreenView (sepíši pouze drivery/soubory, které způsobují modré smrti):- amd_sata.sys- Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Tak to pošli zpět do CZC.cz zpět, ať ty Windows Ultimate nainstalují pořádně i se všemi ovladači a odzkouší.

Bude to nejchytřejší krok, ale počkám pár dní, jestli někdo nepřijde s řešením. Bohužel počítač potřebuji k práci.

Ty problémy vypadají horší, než jsou. Nicméně, pokud se neorientujete v IT, odneste počítač do CZC. Pokud máte někoho v okolí, kdo pomůže, tak bych měl několik rad.1. zkontrolovat aktuálnost BIOSu. Tyto desky měli se staršími verzemi BIOSu problém se stabilitou.2. Nahrát nejnovější ovladače od AMD. Ideálně původní odinstalovat a nové nahrát, ne jen přehrát novou verzí.

Jenom se zeptám. PC ti v czc.cz složili, ale co systém? Ten ti tam dávali také oni + ovladače? Verze Ultimate není zrovna jedna z nejlevnějších, co si budeme povídat. Takže můj dotaz zní, jsou ty Ultimejtky vůbec legální? A pokud PC moc nerozumíš a dejme tomu že sis systém přeinstalovával sám, nainstaloval jsi korektní oficiální ovladače (zvukovka, grafická karta, ethernet, ... ) ?

OS mám od kamaráda, chtěl jsem ušetřit, protože jsem kupoval počítač z našetřených peněz, nebral jsem si žádnou půjčku. Systém mám v plánu si zakoupit, jen čekám co ještě Microsoft udělá s desítkami, protože zatím s tím systémem nesouzním. Jel jsem skoro šest let na zakoupených sedmičkách, nejsem zloděj a tohle je dočasné řešení.Tak nějak odpovídám na všechny dotazy, nejen na tento komentář. A ovladače instalovat snad umím, starý počítač jsem přeinstaloval nejméně desetkrát. Jen výhoda byla, že ty ovladače byli na disku, které jsem nainstaloval z mechaniky, takhle musím bez mechaniky jet přes flashku.PS: Ten OS od kamaráda je používán pár let na dvou pc a nikdy nebyl problém

Takže ovladače instalovat neumíš. Musíš stáhnout aktuální přímo ze stránek výrobce hardwaru (základní deska, grafická karta, ... ) .A co se týče systému, pre-activated Ultimejtky se mohou chovat všelijak.

Problém byl vyřešen a tak mé znalosti co instalovat za ovladače jsou správné, protože jsem tím vyřešil myš a další blbosti. OS je také v pořádku, ale do konce roku investuji do sedmiček nebo desítek, ještě uvidím jak se rozhodnu. Díky

Jaký je původ těch Win?

Určitě to padá protože to je pyratcké Zdrž se podobných názorů, ty a další s podobně stupidními názory bez praxe.

Jestli je otázka myšlená jako odkud je stažená instalačka, tak to smysl dává, chytrolíne. Těch zavirovaných instalaček se po internetu povaluje spoustu.

A viděl jsi nějakou? Já těch nelegalních OS vystřidal docela dost a nikdy jsem problém neměl. To mají jen ti, co zavidí, že někdo ušetřil 3000 za nálepku a mohl si koupit třeba o třídu lepší GPU nebo to propít. Teoretiku

U Win 7 sem zažil 2 zprasené, kde top kandidát byla ta, která spouštěla nějaký bastl, co upravoval bios, aby se tvářil jako hw od Dellu... Že seš zloděj a kradeš sw je tvoje věc, nemusíš ale pak kolem sebe prskat... Jinak tady tazateli z toho děláme bordel... Moje rada je udělat čistou instalaci ze slušně ukradené instalačky.

Když stahuješ z pochybných stránek a idealně zdroje nebo soubory bez nějakých referencí. Takže opět chyba mezi klavesnicí a židlí Já neprskám, já se vysmívám suverením laikům jako tady jiřinka (další jirka co jekkt )

Já ti jen říkám, že zpraseně cracklé instlačky Windows existují, proto je třeba tohle eliminovat. Řešil sem to u známého, chovalo se to prapodivně a bylo to tím... takže proč to nevyloučit ?

Tak nevíme, zda vubec má legalní nebo nemá, takže to nech v záloze, kdyby se vyjádřil.

Existuje i varianta, že je má legál, ale použil zprasenou instalačku, třeba... Každopádně určitě bych nejdříve řešil funkčnost Win a až teptve hw... protože různé bsody ukazují spíš na rozsypané Win/drivery

Fakt ti nezávidím, že kradeš,

Zase hrdina, bohužel sem nedávno řešil něco podobného, kde byla upravená instalačka Win7 (strašná zprasenina) a chovalo se to velice podivně, po stáhnutí slušné instalačky to začalo běhat... Btw: Možná by mě zajímal ten tvůj pojem "bez praxe", soudíš, aniž bys věděl...

Když je to nové a v záruce, reklamuj to.A bacha musíš dávat nejen na gramatiku, ale i na používání cizích termitů:"... dokonce jsem zažil za měsíc už třetí konzistenci disku"Po přečtení tohoto jsem zase já utrpěl záchvat smíchu. Díky Ti za prodloužení života.

Starého psa už novým kouskům nenaučíš. Ale souhlasím, má gramatika a styl psaní je divný, ale kdo mě pozná chápe proč tomu tak je.Hezký den a děkuji za koment :)

Takže problém byl vyřešen a mohl za něho Daemon tool. On mi shazoval při startu plochy operační systém a zobrazil modrou smrt. Tímto tedy všem děkuji za pozitivní a negativní komentáře, které vedli k tomu, že jsem začal do toho více šťourat a hledat googlem hlouběji. Jsem rád, že můj pc je zdravý. :D :)

Pokud vyžaduješ program na otevírání ISO souborů, tak místo zabalastovaného Daemona vřele doporučuju WinCDE http://wincdemu.sysprogs.org/ , který kromě klasického montování ISO souborů, umí také ISO soubory vytvářet.

Mnohokrát děkuji, rád vyzkouším. Proč jsem DT potřeboval? Instaloval jsem do pc hodně starou hru, kterou nelze už sehnat (upřesňuji >koupit) a hrajeme ji v online režimu přes hamachi s kamarády.

U DT zalezi na konkretni verzi. Zejmena ty starsi mohou zpusobovat ruzne zavazne potize OS. A pak je samozrejme potreba pri instalaci cist, aby si clovek z nepozornosti nezaneradil OS tim malwarem, co se tam nabizi.

A nebo vzít na milost W10. Ty umí mountovat taky.