» Poradna » Notebooky

Nový notebook a Windows 7

dobrý den,potřeboval bych poradit od zkušenějších...chci koupit nový notebook - pouze pro práci... Word, Excel, programy na relativně jednoduché bázi, sice i5 by byla lepší, ale i i3 procesor stačí...je to tento typ:http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g580-59-401536/por... pro mě je zásadní, aby na něj šlo nahrát win7, pokud koupím originál 64-bit verzi...někdo mi tvrdí, že na některé typy sedmičky už nejdou, že by to nemuselo být kompatabilní... můžu požádat o info zkušenější?moc díky D.

Odpovědi na otázku

pozri na stranky lenovo a najdi si na ten zazrak ovladače ak tam bude aj na W7 nič ti vtom nebrani a tu JednaPaniPovedala (JPP) pošli do riti

díky moc za odpověď je to on, také jsem to našel, že tam ovladače jsou...koupím NB a originál CD s WIN7... nastartuji počítač a strčím WIN7 a ony se nainstalují..?? a pak budu muset ještě doinstalovat nějaké ovladače? :)omlouvám se za tak triviální dotaz, vždy jsem měl NB včetně WIN...díky

Instalace je česky a je popsaná krok za krokem, takže pokud umíš číst, problém nebude. Kdyžtak si najdi nějaké video, kde to někdo dělá ať víš, co čekat. Ideálně to s tebou může udělat někdo, kdo to umí. Nic na tom není, ale poprvé se hodí, když tě někdo jistí.Ovladače určitě nějaké chybět budou. Stahni si ze stránek Lenovo všechny, co tam jsou a dej si je na flashku. Po instalaci OS jen doinstaluješ ty, co chybí. Zda něco chybí odhalíš ve správci zařízení, když tam bude žlutý vykřičník, chybí nějaký ovladač.

díky, již nemusíš odpovídat, taky jsem si vynadal, stačilo se podívat na googlu... :) změnu v biosu na startu zvládnu a zbytek už pak zvládne instalačka snad sama... :)

Jo, kdyby uměli hledat všichni, to by byla paráda Hodně štěstí.Ten notebook už máš vybraný? Pokud ne, napiš požadavky + cenu a třeba ti tu někdo doporučí něco lepšího.

díky moc, to udělám...

https://www.youtube.com/watchCca ve 2. minutě je tam volba disků. Doporučuji disk rozdělit na dva (nebo více). C: jen pro windows a programy a ostatní pro data. Když ti padne C: nepřijdeš o data. Velikost C: vol podle svých potřeb (počtu nainstalovaných programů). Já volím většinou okolo 100GB (podle určení PC).Pak je také vhodné přemapovat uživatelské složky na jiný disk. Pak bude oddělení dat od OS skoro dokonalé. Ale to můžeš pořešit až pak (návodů je na to také spousta).

upřímně, dneska nemá cenu kupovat W7. Pokud chceš za win opravdu utrácet, tak je lepší koupit W8.1. Sice na to spousta lidí nadává, ale myslim si, že ti co křicí nejvíc, to ani pořádně nevyzkoušeli... Jedu na nich už přes rok a naprosto v pohodě... Pokud by ti přeci jen nevyhovovalo Metro, existují app který ti přidaj klasickej start (start8, classic shell). A pak o metro ani nezavadíš... Ten systém je o level dál, než 7. Těm navíc za půl roku končí plná podpora a dál bude jen rozšířená, tzn že vycházet budou jen bezpečnostní update...

já věřím, že by to možná šlo si zvyknout, ale využívám systémy externích partnerů, kteří s tím pořád nemají dobré zkušenosti a padá to.. respektive to někdy ani nejde správně nainstalovat... jsou to různí distributoři, kteří mají skvěle odladěnou kompatablitu na win7, proto chci je...

Ještě, než se pustíš do té instalace si na Google vyhledej tyto pojmy: GPT, MBR, UEFI, LEGACY BOOT, SECURE BOOT.Abys byl připraven až "to nepůjde nainstalovat"