Nový HDD, Toshiba?

Ahoj,mám v plánu v blízké době pořídit nový HDD pro ukládání dat a instalaci her (OS mám na SSD). Co říkáte na Toshiba X300 4TB? Má s ním někdo osobní zkušenosti? Podle referencí na internetu by měl být super, přestože si tu a tam někdo stěžoval na větší hluk v zátěži. Další variantou by zřejmě byla 4TB BarraCuda, ale nevím, jestli můžu Seagatu důvěřovat, co se životnosti HDD týče. WD s podobnými parametry je na mě už asi moc drahé.Pokud mi k tomuto tématu máte co napsat, budu vděčný za každý názor :)

Odpovědi na otázku

Nevím, kupuji pouze disky výrobce (zapomněl jsem zda Toshiba vyrábí sama nebo si nechává vyrábět). Čili WD / Seagate je k nim i bezva SW vybavení vč. zálohovacích / klonovacích aplikací atd., což mi vyhovuje (nemusí je platit). Disk větší kapacity (4 - 6TB) bude vždy hlučnější protože obsahuje 4 - 6 ploten, bohužel lépe to zatím nejde, což znamená 8 - 12 povrchů, čili mohutný vystavovací mechanismu, mnoho hlaviček, těžký rozjezd i brzdění a pochopitelně i mohutnější uložení ploten (ložiska, trn). > Zvážil bych NAS složený třeba ze 4, 2TB disků (ideální řešení, nižší a spolehlivé disky 2 ploty / 4 povrchy) vysoká životnost.> Pokud zvolíš větší není problém si zvolit i nejlevnější edici, základem je ZÁLOHOVÁNÍ. Čili ke svému vybranému disku si dokup stejný (třeba jinou edici, jiného výrobce) stejné kapacity, kam si data pravidelně zálohuj / synchronizuj!