» Poradna » Programy

Nový forefox 32 zatěžuje procesor

Zdravim, chtěl jsem se zeptat, zda i Vám nový FF 32 vytěžuje procesor a co s tím ? počkat na novou verzi? dík

Odpovědi na otázku

To mi dela zatim kazdy Firefox uz nekdy od verze 1.5, zhruba po 1-3 dnech pri nekolika (30-50) otevrenych tabech zacne zabirat 100% jednoho jadra a jelikoz bezi jen na jednom jadre, tak zacne byt velmi pomaly. Staci zapnout-vypnout a na dalsi 1-3 dny je pokoj.

Několik je tak 1 - 15 ne 50. Musíte mít všechno neustále otevřené? nestačilo by používat záložky (bookmarks) a otvírat weby podle potřeby?

Ne, nestacilo a 50 je docela bezne. Ale podle minusu, se to zrejme nedeje a ja mam vlci mlhu...Problem neni to, zda ma FF 100MB nebo 3GB, ale spis to, ze zacne postupne brat 100% vykonu sveho jadra. To, ze neuvolnuje pamet je uz jenom takova drobnost (a prasecina).

Zkuste vypnout grafickou knihovnu Cairo.Postup je následující: 1) Zadejte do adresního řádku about:config2) Poté do vyhledávače zadejte: gfx.content.azure.backends3) Smažte v sloupci Hodnota položku cairo, takže tam budete mít pouze direct2dNemusí to být zrovna tím, je to pouze jedna z možností. Mně to taktéž zatěžovalo počítač a potom, co jsem to vypnul mi to běželo jako předtím.

čao, tohle jsem už kdysi zkoušel, nyní taky, ale firefox po tom zase padá... takže taky ne

jinak vyšla nová verze 32.0.1 ale zatím zlepšení není...

Tady máš odkaz na nejnovější FF (33.0b3) https://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/r...

tak zrovna v betě si myslím, že bude bugů více jak tady... počkám až na finál a uvidíme... jiná rada asi není.když jsme u toho firefoxe a flash playeru dal jsem taky akutální, jelikož mi předtím blbl stream... máte také někdo s tímto problém? teď sem tam jede sem tam ne... možná chyba u nich...

Ale je :) Používám již 3 roky místo Firefoxu prohlížeč Palemoon (běží na firefoxovém jádře Gecko) http://www.palemoon.org/download-ng.shtml a nemám žádné problémy ani při 70 tabech (samozřejmě většina po spuštění uspaná) . Případně použijte moje nastavení Palemoonu, které jsem se snažil optimalizovat pro vyšší rychlost prohlížeče a menší zátěž na procesor https://webshare.cz/ , které klasicky vložíte do složky %appdata% . Nyní se čeká na uvedení Palemoonu 25 , který by měl přinést hodně vylepšení hlavně co se týče výkonu a optimalizace, tak uvidíme :) .

Používám Firefox na 12 let starém ThinkPadu R40 s Pentium M 1.6GHz, i s poslední verzí není problém, vystačí si .

Mně by jen zajímalo kdy v Mozille udělají konečně pořádnou multicore optimalizaci pro Firefox. Začalo se na ní pracovat někdy loni a v diit.cz odhadovali že by finální verze mohla přijít někdy s verzí 30. Tak nevim asi stále zůstává v nightly nebo aurora kanálu. Nemají to asi odladěné.Zato musím pochválit vynikající multicore optimalizaci ve webkitu, blinku kde je už od dřevních dob. Není problém vytížit quadcore u Chromu.

Hm. chrome pro kazdou zalozku ma vlastni proces ... tomu se fakt rika perfektni optimalizace ... . Oznacil bych to za zjednoduseni, nikoliv za lepsi . Kazdy pristup (jeden proces na cely prohlizec i rozdeleni na jednotlive zalozky) ma sve pro a proti.

Problem je v JavaSciptu stranek. Necekej ze se to nekdy vyrazne zlepsi.Kde jsou ty doby kdy stranka byla cca 20kb ... dnes neni vyjimkou ani 5-10 mega na jednu stranku . Jak se pak nekdo muze divit, ze kdyz ma otevreno 50 stranek, ktera kazda vykonava na pozadi nejaky nepotrebny nesmysl, ze to nedela dobrotu.

u me bez problemu