» Poradna » Mobily

Novation launchpad mini mk2

Ahoj lidičky chtěl bych se zeptat jak pravovat z novation launchpadem.Když jsem si launchpad pořidil řikal jsem si super věcička ale když jsem přišel domů nastal problém ,zaregistroval jsem se na ableton a stahnul jsem si nejnovější verzi abletou myslim že to je (ableton live 9) zaregistroval jsem se také na novation protože to po mě vyžadovalo.Když jsme si program ableton live 9 spustil překvapil mě lehkým desing stahnul jsem si do něj pluginy které najdeme na novation (oficialní strance) pokaždé když zapnu na počitači ableton live 9 a mam v usb launchpad mini mk2 rosvití se mi první 5 kulatých tlačitek a poslední páte je oranžové jinak zbyle 4 jsou zelené.v abletonu mam nastaveno v MIDI Link control surface launchpad input launchpad mini a output launchpad mini když si hodím do Midi tabulky kde se tvoří hudba drum rack tak tam sedne v pohodě ale když už chci dat do toho nějaky kicks nebo claps nebo prostě cokoliv a mám to tam prvním poličku a když zmačknu na launchpadu prvni poličko tak se mi ukaže jenom červené tlačitko když ho podruhé zmačknu zabliká a stane se z něho zelené bohužel neslyšim že by to hrálo všechno mam nastavené jak má být kdyžtak napište email pošlu fotky aby jste tomu vice rozuměli děkuji

Odpovědi na otázku

Je to super věcička, to teda souhlasim. Musel bych to vidět, ale teoreticky asi spouštíš tim launchpadem zřejmě prázdnou pozici v drum rack sampleru. Tak se jukni, co ti bliká v drum racku, když cokoli zmáčkneš. Pak stačí jen ty samply posunout na správnou pozici. ANEBO: midi tabulkou asi myslíš notový midi zápis - to je stejný případ - posuň sampl na správnou pozici klaviatury. Snad jsem tě nezmátnul...

Trošku jo ale děkuji zkusim to :D

Aby ti hral drumrack musíš prepnúť kontroler do módu "user mode 1" je to 6 tlačidlo z ľava hore... Odporúčam nejaké tutorial videá na YouTube je ich veľa launchpad je veľmi šikovná vec pre ľudí ktorí používajú ableton a dá sa s ním robiť oveľa viac vecí ako si si možno myslel

Děkuju už jsem to pochopil jenom dělat covery je těžší :D