Nová sestava, černá obrazovka, bios se nenačte

Zdravím, rozhodl jsem se upgradovat. Po instalaci dílů se pc zapne ale je černá obrazovka a svítí na MB led s chybou DRAM. Takže jsem usoudil, že je vadná ramka. Jednu jsem vyjmul, ale teď svítí led Boot. Zkoušel jsem restet cmos, vyndat vše zandat vše, vypojení Gpu a zkusit interní, ale nic nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Pokud vyjmes RAM, pocitac nic delat nebude ..

Jednu jsem nechal

Tolik podrobností o PC. To je pak radost poradit. ☺

Osobně jsem myslel že díly nejsou podstatný, všechno by mělo sedět co se kompatibility týče.

tak když si seš tak jistej proč to nefunguje ?

Dobře tedy,Gpu gtx 1050tiCpu i5 8600kMb z390-fRam corsair ddr4 16 gb 3300ghz cl16Zdroj st60f-pb

a co z toho si tam měnil ? to je jak u blbbejch.

Tohle je úplně nová sestava, zůstala jemom gpu a disky

a tady okolo píšeš "jedna ramka ze dvou" - tady zas uvádíš jednu 16GB.. jestli chceš pomoct budeš muset napsat přesně komponenty který si upgradoval, verzi biosu a typ RAM... ne jen ze je to 16gb.. dej sem product number,,

a ty RAM dáváš do slotů přesně podle doporučení výrobce ?

Ramky CMW16GX4M2C3200C16 a jsou zapojeny podle výrobce

konkrétně tenhle typ ale v compatibility listu u desky neni...https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/ROG_S... nemusí to nic znamenat a můžeš mít špatně něco jinýho, ale jelikož tam mají poctivě natestovanejch tolik typů a tenhle ne...

Jde nějak otestovat mb bez ramek?

A jak si takový test, když deska bez RAM nenaběhne (viz výše), představujete? MB může leda tak při zapnutí pomocí beeperu či diagnostických LED nahlásit, že nemá RAM. A to vám asi moc nepomůže.

Jestli jsou teda nekompatibilní ramky neměl by se pc po čase furt do kolečka restartovat?

Proč by měl?

Napis typ desky, vsechny komponenty a popis jak se to chova.

Komponenty nahoře, pc se zapne, pak restart ale už drží a začne svítit dram led na mb, po vyjmutí jedný ramky ze dvou (ano do správného slotu) začne svítit led boot

Jak mas zapojeny monitor (kabely-typ) ? Do MB nebo do GPU? Jaky ma monitor vystup?

Vidis cokoli na monitoru nebo je jen cerny?

Monitor přes hdmi a jenom černá obrazovka ale je zaplej

Pres HDMI do desky nebo GPU? BOOT LED indikuje chybejici boot zarizeni. To by ale nemelo mit vliv na BIOS a celkovy proces pred nactenim OS.

Před gpu svítí boot error a přes integrovanou vga error

no tak ti to nebootuje kdyz sviti boot error... takze se ti objevi i nejakej napis po zapnuti ? tak to RAMkama nebude.. Nova sestava.. takze chces instalovat OS z flashky a nejde ti to nebo z ceho vlastne chces nabootovat ? Ze staryho disku kterej ma OS z jiny desky ?

Vůbec nenaskočí nic, prostě jen černá obrazovka a bootovat z flashky chci no

pro jistotu to zatím zkoušej jen s integrovanou grafikou ať do toho nevnášíš další neznámý.. Klidně i bez disku.. prostě jen desku s CPU a ram.. zapnout... pokud se nic nerosvítí je něco špatně.Otázka za 1000bodů... máš zapojená správně napájení desky ? Nestrčil si tam místo toho 4pin od napájení grafiky ? (fyzicky to tam strčit jde,,)

Jakože jistý si nejsem ale byl tam od zdroje jediný 2x2x2 pin, ten jsem dal do desky

Otázkou zůstává, co vše jsi v tom PC takzvaně "upgradova"l.. Něco jsi tam prostě posral..

Chybně vložený procesor, chybí některý kablík s napájením, nekompatibilní ram, vadná MB, může to být cokoliv, slož si to postupně na stole bez bedně nebo to dej někomu co tomu rozumí.

může bejt.. ale já sem za 20let zatím žádnej vadnej MB ani RAM neměl a to mi toho rukama prošlo mraky. (CPU už vůbec ne, ten přežije cokoliv - pokud teda neohnul piny na patici když to tam dával...)

V tomto případě je vše možné. "st60f-pb" je možná: https://www.silverstonetek.com/product.php , "z390-f" je asi: https://www.asus.com/cz/Motherboards/ROG-STRIX... , atd. Ani se to nenamáhalo uvést správné typové značení a další informace. Klidně to mohou být distanční sloupky ==> minimální konfigurace + myslící a trochu manuálně zručný jedinec.