Nova doska nezobrazi ani BIOS

zdar znamy si kupil dosku s integrovanym procesorom no problem je ten ze nezobrazi ani bios co moze byt problem ?

Odpovědi na otázku

A mačká, při startu správnou klávesu?

1) Známý se vrtá v něčem čemu nerozumí a neumí si to správně zapojit2) Deska je vadnáCo dál chceš vědět?

S novou deskou by to mělo být podobné jako když startuješ prvně stolní počítač.. Čili po startu PC by se měla zobrazit informace o Biosu a k tomu výzva k jeho nastavení příslušnou klávesou..Možné je i to, že se mýlím..

.. vyzva k nastavení příslušnou klávesou, kterou by byl vstup do BiosuU mě je to např. tak, že je to klávesa F1.. a jen tehdy, jde-li o nějakou změnu, např. reset Biosu. Za normálních okolností je vstup do Biosu klávesou F2 a Del.. samozřejmě to může být u každé desky jinak..

Zkusit minimální konfiguraci (deska + RAM + zdroj + monitor) nejlépe na izolační podložce mimo bednu.Pro přesnější radu musíš napsat přesné označení výše uvedených komponent.

Problémů v souvislosti s tím tvým popisem v titulku dotazu může být docela přehršle.. 1. Základní otázka: Pasuje skutečně procesor do té nové desky..??? Socket vs patice..???2. Byl procesor správně vložený do patice..??? Šipečka na šipečku, správné dolehnutí procesoru do patice a zaklapnutí(páčka, kryt) ???3. Správné docvaknutí pamětí RAM do slotů..??? Nejsou-li správně docvaknuté placky RAM, pak se nenačte žádný obraz..!!!4. Co se týče samotné montáže desky do bedny.. Bedna se zřejmě neměnila, tudíž distanční sloupky zůstaly na svém místě.. ??? Nemohlo dojít k nějakému zkratu.. ??? 5. Napájení desky a procesoru je pevné, čili konektory kabelů jsou správně docvaknuté.. ??? 6. Zapojení kabelů z bedny do front panelu na desce je O.K...???7. Zdroj je spolehlivý..??? 8. Je vůbec monitor zapnutý v síti a propojení s počítačem bylo k prvnímu otestování použito DVI nebo VGA do desky.. ???

9. Je monitor přepnutý na příslušný vstup?

ram je spravne zalozena, nieje zapojeny hdd moze mat vlyv nato ? inak neviem presne oznacenie ale je tam integrovany nejaky celeron aj nejake gpu

A po založení všetkého - reaguje to vôbec nejako? Nabehne niečo?Ak nie - tak A) je doska v háji, alebo B) ten známy si "kupil" dosku od chytráka, ktorý sa za peniaze zbavil výsledku svojich pokusov o preflešovanie BIOSu - ergo kúpil doj***nú dosku bez BIOSu (alebo s neBIOSom ).

doska je cisto nova takze pada moznost b. po stlaceni je vidno ze svieti zelena ledka pocut ze sa zapne zdroj aj doska ale nic nezobrazi

Nezapojený HDD nemá vliv na to, aby se ti po startu zobrazil Bios.. Tak ty jsi koupil novou základní desku a nevíš jaký máš k němu procesor..??? Jen víš, že má nějakou integrovanou grafiku..??? To je chyba.. !!!Každá deska má jasnou specifikaci, která jasně popisuje označení její patice pro konkrétní procesor se shodným označením socketu.. a podporu pamětí RAM.. DDR3, DDR4 - a k nim moduly s časováním a frekvencemi(MHz) Nelze míchat jabka a hrušky..

ja som to nekupoval je to doska s nejakym intelom j1800 alebo 1900 a ktomu jedna 4gb ram ddr3 1333mhhz

Nějak stále nerozumím tomu rozhodnutí k výměně desky.. Jak je vůbec starý ten počítač a proč to rozhodnutí k výměně desky..???Jestliže je to nějaký hodně starý PC, který je už nevyhovující s ohledem na jeho výkon, spotřebu apod., pak by mohla být provedena změna formou upgrade, tj. výměna celého základu: základní deska, procesor a paměti. K vzhledem třeba i k výměně grafické karty pak i úvaha nad tím, zdali nekoupit lepší spolehlivější zdroj.. Ovšem taková změna už něco stojí.. Ovšem jestli se kamarád rozhodl koupit jinou desku, která je na stejné platformě jako ta stará, pak nevím, co tím chtěl jako vyřešit..??? Stará deska je nefunkční..??? Odešla do věčných lovišť..??? Z titulku a popisu dotazu totiž není zcela jasné, proč kamarád vyměnil desku(Třeba ji vyměnil proto, že si myslel, že je vadná a problém byl třeba ve zdroji, který odešel..???) a k tomu i podstatné údaje: specifikace té nové desky, o jaký procesor(přesné označení) jde a jaké paměti RAM.. případně i info o zdroji. Pak bychom se možná i nějak dobrali k tomu, proč se při prvním spuštění po výměně desky nezobrazí Bios..

stara doska umrela tak preto kupil novu

O.K.. Pak tedy musíš nějak doplnit info o té nové desce +přesné označení procesoru a info o RAM.. Tyhle základní části musí do sebe tzv. zapadnout, jinak je to v hnoji.. BTW: Kamarád má ověřenou informaci, že ta základní deska odešla..??? A co zdroj..??? Ten tu desku mohl odpálit.. A paměti RAM mohly odejít i s deskou.. Bylo by asi vhodné započít nějakou vylučovací metodou. K tomu je zapotřebí sehnat náhradní zdroj a paměti.. Tedy za předpokladu, že základní deska, procesor a paměti k sobě zapadají po stránce jejich specifikací, tedy podpory desky..

ta skrinka zo zdrojom ma mozno tak 15 rokov, specifikacie napisem potom musim sa tam stavit

Nakonec se nabízí velmi jednoduché řešení právě k té informaci, že kamarádovi odešla deska.. a proto byl tedy nucen koupit jinou.. Ať s tím počítačem zajde do servisu. Tam mají de facto možnosti cokoli z těch základních částí vyměnit a otestovat... zdroj, paměti.. a třeba i otestovat tu novou desku(diagnostika)