» Poradna » Notebooky

Notebook z USA - napájení

Zdravím, rád bych si pořídil tento notebook: ASUS K501UW-AB78 z USA.Bude nějaký problém s nabíjením notebooku tady v ČR, kvůli jinému napětí a frekvenci? Stačilo by pouze koupit v ČR nabíjecí kabel do české zásuvky?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Většina zdrojů, alespoň u nás prodávaných, je na 100 - 240 V~ 50/60Hz, takže s tím by problém být neměl. Chce to ale samozřejmě nejprve ověřit.

Z mého pohledu je rozhodující to, co dává nabíjecí adaptér na výstupu (to jsou podstatné hodnoty a ty musí být shodné) a ne to co jde do adaptéru na vstupu.Takže, pokud seženeš adaptér na evropský standart, který bude na výstupu dávat stejné napětí a proud, jako ten americký, pak by to mělo být jedno.

Ty adaptéry jsou dneska co se týká vstupního napětí dost flexibilní, schválně jsem se podíval na svoje Lenovo napětí 100 - 240 V a frekvence 50 - 60 Hz. Chce si to dát pozor jenom na kabel, případně zjistit jestli se dá koupit nový použitelný u nás. O všem od té doby, co jsem řešil napáječ k mobilu, když mi v tehdy renomované firmě na Smíchově prodali s modemem zdroj určený pro Singapur a Malajzii.Slušný výrobce dodá kabel podle země určení, ti kteří počítají s cestováním zákazníků i několik, vrcholem byl LCDvytáhl od Aceru, kde jsem z krabice celkem 4, včetně USA, který má v zástrčce vestavěnou tavnou pojistku.

Drtiva vetsina adapteru je kompatibilni s obema elektrickymi sitemi. Vymenuje se jen kabel od adapteru k zasuvce. Je nicmene potreba si to v konkretnim pripade overit.

Nebo si kup za pár korun redukci do zásuvky.