» Poradna » Notebooky

Notebook se nechce se zapnout

Vlastním notebook hp 450 od cca. dubnu 2014 ,když ho chci zapnout naběhne černá plocha se znakem hp a nenačte to,takže to vypnu (vypne se cca.do 1vteřiny) poté ho znovu zapnu a stane se to samé,někdy až po 5 naběhne v pořádku.Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Ano servis. Tohle vypadá na problém s procesorem, HDD nebo napájením.

Baterii jsem zkusil vyndat a napájet bez ní,vyšlo to na stejno. Nejsem takový expert v počítačích,co s tím HDD? nebo jedině do servisu?

No můžeš zkusit nabootovat live distro linuxu (Lubuntu, Ubuntu, Mint, Slax, ...) , zda-li se zapne nebo ne. Pokud ano, tak je v háji HDD a bude zapotřebí jej vyměnit.Do biosu se dostaneš bez potíží?

Tomu prvnímu vůbec nerozumím . Když ho zapnu naněhne znak HP a pod ním točící se kolečko,poté to naběhne na účty windowsu.

Zkus někde na netu stáhnout a vypálit Live CD např. Linuxu jak bylo nademnou zmíněno (pro vysvětlení je to OS který je bootovatelný z CD, tzn. vše se tahá z disku a HDD nepotřebuje). Pokud vše naběhne bez problému, nejspíše to bude vypadat že odchází disk ;)