» Poradna » Notebooky

Notebook na VŠ - informatika

Chtěl jsem se poradit, jaký mám koupit notebook na VŠ do bakaláře? Konkrétně se jedná o FI MU (aplikovaná informatika), kdyby měl odtud někdo zkušenost. Chtěl bych určitě SSD, 16 GB, přijatelnou váhu na přenos. Přemýšlím o Macbook Pro 13" (ne verze 2016). Chci, aby mi ntb dlouho vydržel. Když bych šel do Windows, tak tam to vychází cenově obdobně, jako u MB Pro. Na systému mi nezáleží. Má vůbec cenu investovat takové peníze?

Odpovědi na otázku

+ dlouhá výdrž baterie

proč 13ku a 16GB RAM? Pokud na tom chceš nějak pořádně pracovat, tak programovací IDE ti zaplácne hravě i 15ku displej a budeš rád že se na tom nějak vyznáš. Pokud to teda má být pracovní mašina s 16GB RAM, tak ber normální 15ku a nemachruj s ultrabookem. Pokud chceš něco placatého na machrování a zápisky, tak si klidně kup malý ultrabook, ale pak je 16GB zbytečnost, protože na tom nějakou vážnější práci stejně pořádně neuděláš.

jo a vzhledem k tomu, že velká část programovacích nástrojů je na Windows, tak je Masox dost blbý nápad. To i linux by byl o hodně lepší.

Samozřejmě beru v potaz externí monitor a možnost dualbootu, omlouvám se za opomenutí této skutečnosti.

a proč teda notes? To si radši kup normální desktop na práci a nějaký levný netbook na poznámky do školy. Stejně tam budete mít na práci učebny a studovny s pořádnými desktopy.

Pokud chces usetrit a nenakoupit sunt, tak jsou repasovana lenova thinkpad t420, t520, x220, t430, x230. Vykonove nejsou spatne, rozsiritelnost je ok, dokovacky jsou, s cim je totreba pocitat je baterka, pripadne ssd msata.16gb ram, vemou vsechny.Pokud by ti nestacil vykon cpu, tak je stejne potreba i7 4jadro a je otazka zda to stoji za to. Osobne bych sel do mensiho, lip se taha a na private ho napojis na normalni monitor.Monitor pripojis ke vsemu, driv je to o tom ze notes za 15k se rozpadne.Pripadne vem nejake desktop a repas x220/x230, k tomu baterku a ssd, i na win to nebude spatne, jinak treba kubuntu.

Budu často cestovat. Má to svůj opodstatněný smysl.

na 13ce se pořádně pracovat nedá. Věř mi, netahám po služebkách 15ku jen tak pro srandu. A ultrabook se na seriózní práci nehodí.