» Poradna » Notebooky

Notebook na střih videa a tvorbu obrázků

Zdravím,prosím poradil by mi někdo s výběrem notebooku. Případně návrh jestli se nevyplatí raději poskládat PC. Chci notebook/počítač, na kterém se budu věnovat hlavně kvalitnímu střihu videí a práci převážně ve photoshopu. Nechci si koupit něco na rychlo a pak se potýkat s tím, že se mi při střihu videa sekají nebo že obrázky, které vytvořím po tisku vypadají úplně jinak kvůli špatným vlastnostem mého stroje. Předem díky všem za případné tipy, návrhy nebo nápady. Díky.

Odpovědi na otázku

pokud nemáš 30 000 a víc na nějaký slušný notebook, tak rovnou ber PC. Střih videa na malé obrazovce notesu je stejně utrpení - i s ohledem na grafiku není nad 24ku IPS (případně větší - dle rozpočtu). Jaký je rozpočet? Co se grafiky týče, potřebuješ monitor s HW kalibrací kvůli profi tisku, nebo jde spíš o hobby využití?

Rozpočet je právě hodně malý, 20 000 je opravdu velký strop. A jdeš spíš o hobby, takže bych to moc nehrotil.

aha, takže HW kalibrace ani náhodou. Leda levný IPS a něco s inegrovanou grafikou Intel, aby to mělo aspoň dost RAM a dva disky.Jinak 20 tisíc je sakra malý rozpočet s ohledem na to, kolik stojí Photoshop. Můj komp stál přes 20k, ale grafiku a video dělám na linuxu, takže jsem mám legální OS i SW zdarma.

Poradil byste mi teda do čeho jít ? Programy mam, ty uz kupovat nebudu. Stačí mi to nejlevnější na čem se mi to nebude sekat to video, aktuálně mam doma Filmoru, kterou si do toho chci určitě dat. Viděl jsem to podobně, procesor i5 a 8gb ram minimálně, nejaka rada co přesně koupit ??

má to být s Wokny, nebo máš volnou krabicovku?

nemám

Na to jsou pracovní stanice.

Rozpočet je právě hodně malý, 20 000 je opravdu velký strop. A jdeš spíš o hobby, takže bych to moc nehrotil.

Kopírovat a dělat si z lidí srandu, to ti jde.