» Poradna » Notebooky

Notebook na práci do 30tis

Ahoj,prosím o radu jaký notebook 15ka nebo 17 do práce do 30tis kč. Běžné kancelářské věci, sem tam sestříhaní videa, úprava fotek. Děkuju

Odpovědi na otázku

Dobrý den,velikost obrazovky je na Vás. Pokud to bude ležet na stole, tak 15,6". Pokud si to budete chtít někam přenést, jako kompromis se jeví 14", pokud se to bude stále přenášet, 13,3" je ideální. Čím níž půjdete s velikostí, tím hůře se bude dělat to video a ty fotky. Rozlišení si pro myslete. Pokud vám vyhovuje více místa, volte vyšší. Pokud chcete mít prvky větší, zvolte nižší. Ale do 1366x768 se nepouštějte. Další osobní preferencí je matná/antireflexní/lesklá obrazovka.U procesoru volit něco z i5 nebo i7 s tímto označením: i5-7xxx/i5-7xxxKdyž bude na konci HQ, znamená to 4jádro. Když bude na konci U, znamená to 2jádro.RAM alespoň 8 GB ideálně DDR4, o frekvenci až tak nejde.SSD je nutnost. V té 15,6" asi seženete i kombinaci SSD + HDD, ale u těch menších zřejmě ne. Když jen SSD, tak 256 bude fajn. Pokud oboje, SSD může být i 128 GB, kvůli rychlosti je tam potřeba.Ohledně materiálů. Snažte se o kov/magnesium.Co se týče grafiky, tak je to v noteboocích docela zlo. Ideálně najít něco s Iris grafikou od Intelu, ale toho taky moc není... Být Vámi, tak jdu jen a pouze po integrované grafické kartě.Z dalších položek letmo vyjmenuji podsvícenou klávesnici a dostatečný úhel otevření.Když si nějaký vyberete, podívejte se na zahraniční recenze webů jako www.notebookcheck.netNemáte zač.

ty ještě nemáš jasno zda 15ku nebo 17ku? Osobně bych 17ku na cestách tahat nechtěl, ale na 15ce bude stejně vše o kompromisu.Střih videa je lepší nechat na doma na desktop s velkým displejem - musíš to mermomocí dělat na notesu? Protože kvůli tomu bys musel koukat po tzv. herní třídě, abys měl dost výkonu a ta zas bývá těžší a s menší výdrží na baterky.Pokud se na video vykašleš, tak na zbytek ti v pohodě poslouží něco na úrovni Dell Latitude s grafikou Intel.

No.. Mně by bylo jedno jestli 17inch nebo 15inch.. Na video bych bral spíše 17inch. Notebook bych hodil do auta.