» Poradna » Notebooky

Notebook na internet

Dobrý den, sháním levný (kolem 5000) notebook prioritně na internet ale chci aby byl svižný takže určitě asi jen bazar, v notebookách se moc nevyznám, proto bych chtěl poradit po jaké konfiguraci koukat (cpu, ram,atd). Velikost obrazovky 14-16" min. Pokud možno s numerickou klávesnicí.

Odpovědi na otázku

Hledej repasované notebooky.Např. slušný NB:https://www.technimax.cz/notebook-dell-latitude-e6... V sekci "Pevný disk" požaduj výměnu HDD za SSD.Defaultně se SSD do repasů nemontuje.

Díky, ale shaním pro rodiče tak proto bych chtěl tu num.klavesnici a větší monitor.Jinak teda vypadá supr.

a musí to být notebook? Proč ne bazarový desktop s pořádným monitorem?

Určitě notebook kvůli mobilitě

"proto bych chtěl tu num.klavesnici a větší monitor"a o kus níže mluvíš o displeji od 14 palců? Tomu říkáš větší? Tou mobilitou myslíš pravidelné nošení, nebo možnost přenést z obýváku do ložnice?V tom druhém případě by byla nejlepší 17ka notes.

Ano, 14" je to minimum, v odkazu od Milana je 12,5" proto jsem to tak komentoval. Notebook proto protože ho chtějí rodiče používat a pak zase schovat, popř. vzít na chalupu či kamkoli jinam, a nechtějí do obýváku či jinam pořizovat PC stůl atd...

Laptop na tyhle ucely = ergonomicka vrazda. Obzvlast pro starsi lidi, nikoli technologicke fanousky.Ale vysvetluje to ty divne pozadavky, ktere by jinak u "laptopu na internet" nedavaly smysl.

Naopak si myslím že je to ideální řešení, myslím že své rodiče znám líp 😊 Oni potřebují jen tu a tam na něco kouknout nebo zjistit, a pak zase notebook uklidit. Jistě tam nepotřebují sedět 6h a serfit. A to že chci aby byl svižný beru s ohledem do budoucna, oni ho za rok opět měnit nebudou.

Aha, no pak je to jeste horsi a nejde jen o tu ergonomii. :o)))

Za tyhle prachy to moc do budoucna svižné nebude. Pokud z toho rodiče budou jen surfovat, vykydal bych Windows a dal linux - bez antiviru to pojede ještě rychleji a nezakydají to adwarem a breberkami, takže to zůstane rozumně svižné dlouho.PS: vzhledově se to nijak moc lišit nemusí - viz např.http://bit.ly/lubuntuw7Trusty

To vypadá zajímavě 👍😊

Vyhni sa AMD APU. Pozri nejake bazarovky, vytipuj si par modelov a posli nam odkazy.Za tu sumu vsak necakaj ziadne zazraky. V ramci rozpoctu: Pozeral by som aspon 2GB RAM, idealne 4GB.Vyhol by som sa ulozsiku typu eMMC, idealne najst nieco s normalnym 2,5"diskom, ktory potom vymenis za SSD.Na bazaroch je treba zvazit zivotnost a stav baterie, aby nebola vydrz na bateriu prilis kratka...Asi tolko vseobecne.

Díky, ano koukám spíš po intelu

Tenhle mě zaujal, jen teda nevím co ten procesorhttps://www.sbazar.cz/jfuksik/detail/22233143-a...

Doporučuji tento bazar a HP 8460p:https://www.pocitarna.cz/vyhledavani/Proč? Koupil jsem tam zatím tři různé repasované notebooky známým. Vypadají jako nové, mají tam vstřícný přístup, na místě je možné si notebook ozkoušet, otestovat, vybrat z několika kusů. A hlavně mají záruku 1 rok.

Souhlasím s tím, že pokud to nekupujete pro sebe - raději se vyhněte vyloženě bazarovým inzerátům, ale raději firmě, která repasy a podobné záležitosti dělá jako svoji živnost - dostanete záruku, často i novou (repasovanou) baterii - a hlavně je na koho se obrátit - což u inzerátu "prodám starej notebook, co se mi tu válí" obvykle není úplně snadné.Sám jsem nedávno nakupoval u jedné brněnské firmy - tuším R-Pass - ale to už dohledáte, takových firem jsou desítky... ;) držím palecPS: rozhodně hlasuji také pro SSD disk

Děkuji za odpovědi, šlo mi hlavně o tu hw specifikaci aby to bylo trochu svižné

Rozumím Vám,Já jsem za cca 5 tisíc pořídil Intel i5, 4GB RAM + SSD disk - doplnil jsem o další 4 GB paměti - takže naprosto dostačující na cokoliv rozumného... asi jsem trochu technoprasátko, ale občas na tom drobkovi rozjedu i World of Warcraft - jen tak.... když vybyde čas - a to má jen Intel HD grafiku ;)Držím palec, věřím, že budete spokojený - a když ne, tak prodejem repasu neproděláte zase tolik peněz, jako prodejem nového levného notebooku. Bohužel dnešní "levné notebooky" - myslím ty nové - jsou v podstatě mobily ve velkých notebookových krabicích z levného plastu - takže výkon slabý až nedostačující, plasty ošklivé a mechanicky nekvalitní....

Souhlasím. Ty N procesory udělaly z levných noťasů skoro nepoužitelné zmetky.

S akumulátory je to ošidné - spousta notebooků Lenovo tam měla druhovýrobu (ze Slovenska) a měly po třech letech od výroby 50% opotřebení, zatímco původní (asi články Sanyo) z roku 2011 měly wear-level okolo 10 %. Chce to zapnout, nahodit diagnostický program a ověřit údaje.