» Poradna » Notebooky

Notebook HP Pavilion se zapne až na několikátý pokus

Zdravím, nevím si rady, jak vyřešit problém se zapínáním mého 4 let starého notebooku HP Pavilion. Při zapnutí notebooku,se rozsvítí všechny diody na klávesnici, na vteřinku se rozeběhnou i větráky a slyším i DVD mechaniku,že se taktéž na vteřinku rozběhne, ale displej zůstává úplně černý.Podržím tedy tlačítko zapnutí,dokud ty diody na klávesnice nezhasnou a poté tedy zkouším notebook opět přes tlačítko zapnutí zapnout. Notebook se správně zapne asi až na cca 50x pokus a pak běží vše v naprosté pohodě ,děje se to poslední měsíc, proto dávám většinou notebook do režimu spánku,ze kterého ho probudím během chvilky a funguje v naprostém pořádku, avšak notebook je třeba kvůli aktualizacím občas třeba restartovat a když notebook restartuji,tak se pouze vypne a pak mě čeká většinou kolem 40 minut zapínání (cca těch 50 x pokusů).Nevíte kde by mohla být chyba?? Za každou radu předem děkuji

Odpovědi na otázku

Nejčastěji studeňák.Je to Pavián = to nejhorší z produkce Compaqu. Malý zázrak, že vydržel tak dlouho.

Jako "studeňák" na základní desce?? Myslíte,že to má cenu dávat do servisu na opravu? A na kolik by asi vyšla?

V servisu se na hledání srudeňáku vyprdnou, vymění celou desku, což bude stát balík a je otázka, jestli se to u tak starého stroje vyplatí.

Prosím o radu, zda s tím lze něco udělat.

Od té doby co se ve výrobě používá bezolovnatá pájka je to normální. Odchází spoje pod grafickým čipem. A bude se to ještě zhoršovat - jednoho dne už ho nespustíš vůbec.----------------------------------------Oprava se řeší výměnou zákl. desky (cca 3k + práce), takže se to nevyplatí.Ještě než ho vyhodíš, zkus zapéct ZD v troubě. Většinou to pomůže a nic to nestojí...http://www.white-bear.cz/oprava-notebooku.html

Díky za info a za radu :), až nepůjde spustit vůbec, rozdělám ho a zkusím tu desku zapéct v troubě :) a dám vědět jak sem dopadl :)

nic se nezkazí výměnou malé baterie na základní desce, přijde na cca 25Kčv servisu by pravděpodobně vyměnili celou desku = cena vyšší než aktuální hodnota ntb

Díky za radu :),nevíte někdo jaký přesně typ CR baterie je na té základovce, abych si ji mohl koupit dřív než to budu rozdělávat?

Tak notas,jsem rozebral, na základní desce je CMOS baterie je zabalená v černé izolepě - z ní jsou vedeny 2 drátky do základní desky...Baterii jsem na několik hodin odpojil od základní desky a znovu připojil...Jinan noťas stále nastartuje až na 50x pokus,akorát ted před spuštěním systému vyskočí upozornění na skoro vybitou CMOS baterie s tím,že je potřeba vyměnit.Typ notebooku mám HP Pavilion 17-e001sc ...Můžete mi někdo prosívám napsat jaký typ Cmos baterie, tam mám koupit? Na té co tam mám,nejsou žádné udáje uvedeny.Děkuji za odpovědhttp://www.imgup.cz/images/2017/01/15/1611867... http://www.ioffer.com/img/item/592/386/095/hp-e...

Zřejmě CR2032 ovšem do té fusekle si ji budeš muset nasoukat sám....

Třeba tady: http://www.aku-shop.cz/zalozni-cmos/baterie-cmos... Jí prodávají i ve "fusekly" , jen nevím jestl má stejné parametry jak ta co tam je ted...Je to tedy jedno, za jakou jí vyměním, nebo musí mít úplně stejné parametry?