» Poradna » Windows (a jiné OS)

Notebook HP - XP nebo Vista?

Ahoj,mám notebook od HP a ovladače na officiálních stránkách výrobce jsou pouze na Windows Vista.Nyní tu mám Windows XP a ovladače jsem stahoval neoficiální z různých stránek.Pokud nainstaluju Vistu,bude notebook běžet lépe nebo tak?Notebook má AMD Athlon x24GB RAMnVidia 7150MDíky.

Odpovědi na otázku

Záleží na tom, k čemu bude notebook sloužit. XP vzhledem k ukončené podpoře budou asi méně bezpečné a pokud nemáš 64bit XP tak ani nevyužiješ 4GB RAM naplno... Nicméně s XP bude notebook určitě svižnější.

XP i Vista jsou 32bit,jelikož jsem oba systémy kupoval v době,kdy jsem měl ještě 2GB RAM.Notebook používám na internet,filmy a někdy si zahraju hry typu Half Life 2.

Osobně bych volil ta XP... už jen kvuli nějakým těm hrám a celkové rychlosti a menší naročnosti... vzhledem ke grafické kartě bych možná i polemizoval nad něčím, jako je HL2 ale to je už jiné tema. Další věc je, že XP neumí DX 10 což tě vzhledem k výkonu tě GPU asi nemusí až tak trápit.

HL2 jsem zkoušel teď na XP a hraju na největší detaily při stálých 27fps,bude to tak i ve Vistě?

Bude to horší

Tak jsem nainstaloval tu Vistu a notebook je svižnější o mnohem více,než s XP.Nevím,čím je to způsobeno,ale asi to bude tím,že na Vistu mám Officiální ovladače od výrobce.Na XP mi často všechno zamrzalo,na Vistě mi to všechno ihned najede,zatím jsem s ní spokojen.

Divné.. Já měl ten samý připad jako ty.. a co se týče konkrétně her, tak FPS pod XP bylo o 15 - 50 % vyšší... Ale pokud to vyřešilo tvůj problém, tím líp :)

Hry jsem prozatím ještě nezkoušel,nebyl čas je instalovat,ale chod systému je prozatím mnohem lepší,než u XP.K večeru to nainstaluju,vyzkouším a řeknu.

mal si ma XP všetky ovládače? Pozeral si správcu zariadení?

Ano,měl jsem tam všechny ovladače.