» Poradna » Notebooky

Notebook do 15 000

Hezký večer,Rozhodl jsem se, že si pořídím notebook do 15000, ale už nějakou dobu se nemůžu rozhodnout jaký a tak bych rád požádal o rady.Mé požadavky:1. dlouhá výdrž baterie, jelikož je to notebook hlavně na přednášky a práci2. displej 15,6 nejlépe FullHD displej3. bylo by fajn kdyby byl lehký4. Hybridní disk kvůli rychlosti počítačeVím, že na takový rozpočet mám celkem náročné požadavky, ale budu rád za každou radu.A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se neplánují velké slevy pro studenty v nějakém větším obchodě s elektronikouDěkuji :)

Odpovědi na otázku

Kdybyste ciste nahodou mel licenci na Windows 8/8.1 a stacil by Vam notebook bez OS, tak by mohlo stat za uvahu Lenovo Z50-70 http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-cer... muzete jej zkusit i s Linuxem, ale nejsem schopen Vam rict, jestli bude vse fungovat, ani jaka bude vydrz na baterie. Ve Windows se ocekava vydrz na baterie cca 7-8 hodin kancelarske prace bez WIFI. Velkou nevyhodou tohoto modelu je leskly display.S licenci Windows by slo uvazovat o Acer Aspire E15: http://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-571-34... ma 2 zasadni nedostatky:1. Nema SSD ani SSHD, takze nesplnuje Vas 4. pozadavek2. HDD neni jednoduse uzivatelsky vymenitelny, v zaruce byste vymenu HDD za SSD nejspis mel nechat provest v servisu.Vydrz na baterie by mela byt o neco delsi nez u Lenova. Display je antireflexni, ale kvalitou zobrazeni a pozorovacimi uhly se nejedna o zadny zazrak, ale to bohuzel neni zadny FHD display v teto cenove kategorii.Tretim notebookem, o kterem by slo v teto cenove kategorii uvazovat je Toshiba Satellite L50-B-177 http://www.czc.cz/toshiba-satellite-l50-b-1... Jedna se o novy model a bohuzel jsem na nej zatim nenasel zadne recenze, takze netusim jak je na tom s baterii, ani s displayem, disk ma stejne jako Acer obycejny. Papirove vypada celkem dobre a asi by stal za uvahu. Nevyhodou je opet leskly display.Osobne bych si overil, jak je to u Aceru s vymenou HDD za SSD, kolik by tato sluzba stala a uvazoval o nem. Nebo jej pouzival s HDD, pokud notebook vetsinou pouze uspavate, tak absence SSD nebo SSHD nebyva zasadni problem. Obcas si pockate na nacteni vetsiho souboru o trosku dele, ale probouzeni ze spanku je rychle a na bezne kancelarske pouziti je vetsinou rychlost HDD dostatecna.PS: Pokud notebook chcete vyuzivat na caste psani, tak doporucuji navstivit kamennou prodejnu nebo showroom Ukázat celý příspěvek