» Poradna » Programy

Notebook Acer Aspire One instalace Windows XP

Zakoupil jsem v titulku uvedený notebook a nevím,jakým způsobem mám nainstalovat windows,on tam tedy je,ale potřebuji jej přeinstalovat.Tento model nemá CD/DVD mechaniku a tak jsem přiložené CD s windows zkopíroval na externí disk (nemám totiž propojovací kabel mezi PC(laplink),pak propojím notebook s ex.diskem,ale nevím z jaké složky windows spustit,není tam totiž žádná startovací složka (startup atp.).
CD se ani samo v PC nespustí,jako klasické windows,ale zobrazí se jen soubory uložené na disku.
Nemáte někdo s tímto problémem nějaké zkušenosti?

Odpovědi na otázku

stačí zkopírovat kamkoliv, a spustit instalaci - je tam setup soubor, nebo přes autorun a dát Novou instalaci

CD s windows má tyto složky : IMAGES - po rozkl. hafo nespustitelných souborů SWM(2.5GB), dále MSDRV-prázdné, Konf.nastavení-text,soubor MDS(3kb) a RCD-DAT(1kb) , toť vše.
PS: Jinak je na disku ještě uvedeno: Rev2.0

no to asi nebude instalační CD, není to pouze Recovery CD? je tam adresář i386?

Je to Recovery,ale zmíněný adresář tam není,jen co jsem popsal

Recovery, které jsem měl v ruce, měly znemožněnou instalaci. zkuste jít do recovery při startu počítače a obnovit to takto

Jenže to budu instalovat do PC,ne?Notebook s PC nemohu nijak propojit!

to nemyslím. ten NTB musí mít druhý oddíl pro recovery, nebo jinou možnost jak recovry provést.
nejjednodužší je asi provést instalaci s jakýmkoliv CD s WXP s použitím vašeho ser. čísla

Acer one - přes domácí sit Wifi jsem připojen k internetu.Pokud vypnu napájení nbk, zobrazi se mi jen hlavni stranka,ale dalši již nejdou přepinat, objevi se mi - tutto stranku nelze zobrazit.Když opet připojim napajeni nbk, internet slape v pohode dal.Co s tim?

nebo instalovat z libovolného disku při zachování lic. čísla

ma tento nb a myslim, ze tam je skryta particia. Nastudovat navod a spustit obnovu disku.Mne sa to nechce teraz hladat.

přesně toto myslím

Instalaci jsem našel,ještě bych měl dotaz,jestli je možné nějak zformátovat HDD,nebo se zformátuje instalací nového windows?

ono si to vsetko spravi samo....sice na tomto konkretnom som to este neskusal, ale mam este dva ine doma a tam to tak funguje.

Jenže ono nic,vše zůstává jak bylo,já chtěl nějak přeformátovat,ale nevím jak,navíc ten windows tam mám ted 2x.
Před instalací mi tam naskočila tabulka,jak chci windows nainstalovat,ale to bylo tak na 1-2 vteřiny a pak se spustila samotná instalace,takže mám teď o problém navíc!

Dá se vůbec nějak naformátovat 8GB disk (následně nainst.Win) v tomto notebooku?

Mám model ZG5 SSD 8GB a Linux a externí DVD (USB řadič do IDE a klasickou 5,25" DVD-ROM). Normálně v Biosu nastavím bootování s připojené mechaniky a nabootuji Spouštěcí disketu windows 98 (vypálená v neru na CD) nebo windows XP a mohu měnit oddíly a formátovat. Takže formátovat a instalovat jde

Stačí použít ext. mechaniku nebo si zakoupit konvertor ( http://www.alcomp.cz/main.aspx... )

a připojit klasickou mechaniku z PC. Zapojíte, vložíte CD, v BIOSu nastavíte bootovaní z mechaniky a TADÁ. (zkoušeno)
Jinak se dá instalovat i z FLASH disku, ale na neměl sem čas vyzkoušet. ( http://www.eee-pc.sk/index.php... )

Sorry, ale usekává to linky a text .. takže nikomu asi nepomůžu .. kdyžtak mi napište na maila pošlu vám řešení.
Nazdar bazar

Dobrý den mám ntb acer aspire one ( akce manfield) spadnul mi system tak sem tam cchtěl dat xp ale jelikos to nema mechaniku tak sem to zkusel z flasch disku ( redukce na sd kartu ) ale nepovedlo . Tak sem v prikazovem radku pre s diskpart udelal botoovaci flasch disk windows 7 ale hrozne se seká. a sem porad zastancem xp.Ale xp pres flesku i´´mi nejde a prilocene dvd s image je naho...... pls pomozte

Strucně potrebuju naistalovat xp z flasch disku a nedari prosim o poslani navodu na email milankubis@seznam.cz a at je co nejpodrobnejsi jak pro de... pac sem zkousel us asi 6 navodu a porad nic a us mi to leze krkem diky moc

Zdravím, takže jak tak čtu, tak výsledkem toho všeho je: Když potřebujete obnovit notebook acer aspire one do továrního nastavení ( což znamená systém xp home, při koupi notebooku), tak při zobrazení obrazovky ACER a s výběrem F2 do boot nebo F12 na výběr disku, stačí stisknout klávesy ALT+F10. Tím se dostanete do instalátoru win xp home uloženého na skryté partition. UPOZORNĚNÍ: Při výběru disku, kam to instalovat NEMAŽTE skrytou partition. Je na ní uloženo vše k windowsu a ovladače k aceru

ahoj mam stejnej probrem jako ostatni nejaka chyba disku dostal jsem se na rekovery management ale chce to po me heslo docetl jsem se ze zakladni heslo je 6 nul ale u me to nezabralo instalace z cd mechaniky nejde dik za help

mám tentýž problém. bootovat z flashky nejde a mechaniku nemám k dispozici. je tedy servis řešení? prosím pište na mejl. dík

V tomto případě by asi bylo nejrozumnější poslat to do servisu Acer, protože to asi ještě je v záruce.

On to asi není ojedinělý případ s těmito modely.Mě systém od ledna spadnul asi 3x,vždy jsem si OS nechal nainstalovat od odborníka,z důvodu absence mechaniky.V červnu jsem si pořídil externí mechaniku,po dalším pádu jsem si XP nainstaloval už sám,to vydrželo asi týden,pak znovu,instalace ale v polovině selhala s hláškou "Disk je pravděpodobně poškozen (SSD)".Poslal jsem nt do servisu,po 3 týdnech přišel zpět s vyjádřením "NT OK,upgrade SSD a Biosu",jenže po týdnu zas ten samej problém a back do servisu. Ještě než jsem měl NT poprvé v servisu,zakoupil jsem druhý NT Asus EEE PC a to je naprosto o ničem jiném, je rychlý,bezproblémový,160GB HDD a navíc mě stál necelých 7 tisíc (Acer stál v lednu 7500kč).Je se tedy čemu divit,že "zahradníci" dávají tento model jako dárek?

Problém je, že byly tohoto notebooku dvě varianty. A150 a A110. verze A150 má HDD a A110 (Ta od Mounfieldu) má SSD. Na pohled jsou od sebe k nerozpoznání.ALT+F10 funguje zřejmě u té varianty s HDD, kde je dostatek místa na Recovery. u SSD verze se zřejmě šetřilo. Mám k tomu dvě CD, ale nevím, jestli je na některém alespoň recovery.Pokud něco vyzkoumám dám vědět.