» Poradna » Notebooky

Notebook - spíš kvalitní přenosný tenký klient

Ahoj,co mi po čtyřech reklamacích (vyměně) a třech pozáručních měsících shořel HP 8560W, hledám něco nového, tentokrát mobilního.Používal jsem na zkoušku teď spoustu ntb, čím dál tím slabší, až jsem si koupil 9 let starý Dell d420, jestli mi bude stačit. No a bohatě stačí, akorát nemůžu tolerovat kombinaci 32bit CPU, 1.5GB RAM a 3 hodiny na baterku.Jsem spíš linuxák, Windows používat nepotřebuju, ale nevadí mi. Notebook je pro mě poslední dobou spíš tenký klient, a to skutečně tenký - ten Dell mi stačí. Velikostně je akorát, hw mi stačí taky, i když ho dnes předběhne lecjaký Android, co se týká RAM.Hledám něco v této velikosti a univerzálnosti. Nevadí mi jiná instrukční sada (Chromebooky jsou ve hře), vejdu se na 8GB storage. Čím lehčí a větší výdrž na baterii, tím lépe.Nutností je matný display, rozlišení alespoň 1600x900+, 8GB RAM, 13"-14". Použitelná klávesnice, prostor pro LTE kartičku, 5Ghz wifi (klidně a/b/g, to je šumák), BT (zase jakýkoli), Gbit ethernet (prosím Intel, ideálně něco jako jsem měl v té 8560w), procesor schopný ten gigabit s rezervou utáhnout (tedy něco jako jakékoli C2D apod). Podpora ze strany Linuxu bez closedsource blobů.TPM, šifrovací koprocesor a sériový port by byly vítané. Pokud to to mělo HW tlačítka na wifi, bt, LTE a ovládání zvuku, bylo by to skvělé.Jo a taky by to mělo bez újmy zvládnou polití pivem, což 8560w i d420 splňují (ověřeno...) a mít nějakou použitelnou kvalitu šasi a HW, aby to pár let vydrželo.Ten d420 nevyhovuje hlavně kvůli tomu, že je mu 9 let. Dělám v IT a vypadá to prostě blbě. Lepší by byl třeba nový MacBook, oželel bych i ten chybějící ethernet, ale Apple vyvolává v lidech spoustu emocí. Používám Linux, to ke zbytečné pozornosti okolí stačí.Možná u toho MacBooku i skončím, s OS bych si mohl i rozumět, uživatelské prostředí je pro mě příjemné a co se týká potřebného SW, podpora tam díky POSIX určitě bude.To Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ahoj,napriklad alaz ma moznost rozsirenej konfiguracie/vyhladavanie kanfiguracie a ked si tam zadas to coc hcces vratane procesora a lcd rozlisenia vyde ti len zopar moznosti.Treba klinut na tlacidlo "Znacky a parametre" a tam sa da presne vyberat.https://www.alza.sk/notebooky/18842920.htm

No zrovna sehnat mobilní notebook s vyšším rozlišením za rozumnou cenu je dnes docela problém. Jako minimum bych viděl tato dvě Lenova:http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-u41-70-cer... http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-u31-70-bil... Ze supertenkých ultrabooků stále vyniká Dell XPS 13 , ale jeho cena je stále astronomická, jelikož i minimální konfigurace je nad tvoje požadavky.

Delly E64xx jsou celkem schopné mašinky. Cena značně kolísá a nenašel jsem v tom logiku.