» Poradna » Notebooky

Nootebook Asus se vypl a nejde zapnout

Dobry den , chtel bych se zeptat jestli nekdo nemel stejny problem u asus X555LN-XX144H. Nootebook mi bezel asi 7 hodin v kuse ,byl polozen na chlazeni pro nootebooky aby se neprehrival a z niceho nic se vypnul .notebook nebyl ani horky . Od te doby nejde zapnout , jiz neni v zaruce . Cetl jsem snad vsechny prispevky na poradnach ale nic nepomohlo . Baterie je uvnitr nootebooku a mala baterie od biosu tam neni vubec (aspon jsem ji nikde nenasel a to jsem to 10x rozebiral) . Nereaguje na nic , zkousel jsem rozebrat, vyndat baterku zkusit bez ni pripojit a neslo.zadne kontrolky nesviti , vetrak se netoci, proste jako mrtvy.vse jsem ofoukal odpojil , stejne take zapojil a nic .Jediny jev co dela , je ze i kdyz neni zapnuty , zakladovka je tepla to same kdyz bezi jen na siti bez baterie .nemel nekdo prosim stejny problem , na zakladovce jsem nenasel nic spalene ani nezapacha po vyhoreni. Dekuji

Odpovědi na otázku

A co zdroj zkusit jiný

Zkousel jsem jinou nabijecku ale nejde a ma originalni na jinem notasu funguje

tak to má ai už za sebou

Pokud MB hreje pri pouhem zapojeni do napajeni tak je nekde na desce zkrat. Opravoval jsem tyhle desky a hodne jich melo vyzkratovany procesor... Co je tam za CPU na desce? Sundej chlazeni a pripoj desku na adapter. Topi CPU? Ak jo tak ji muzes poslat na srotak.

Ja jsem tu mel nedavno taky jeden asus nb. Chtel tam preinstalovat system ale za boha tam nesel. Nb normalne nastartoval ale po kazdy se seknul pri instalaci a ani linux tam nesel. Na chlazeni nesla udrzet ani ruka jak to topilo. Notebook jsem vycistil a prepastoval samozrejme. Pouzivan byl bez baterie. Horky byl uz po zapnuti

"mala baterie od biosu tam neni vubec (aspon jsem ji nikde nenasel a to jsem to 10x rozebiral)"Tak to jsi slepý jak patrona......Musíš vyndat velou MB a baterie je na druhé straně desky. V přiloženém videu cca v 8.24 min. na desce vpravo baterie CR2032.....https://www.youtube.com/watch

ty jsi dobry mogon :D asus x551 a x555 je podle tebe to same? asus x555 nema CMOS baterku protoze ta interni neni uzivatelsky vymenitelna. takze zalohovani BIOSU litiovkou neni potreba.

No jo, ale co když se ta interní vybije?

V tom pripade dojde k resetu biosu a notebook najede po zapojeni na sitovy zdroj i bez zmacknuti PWR. A navyse psal ze jej zkousel jen ze zdroje. Staci cist.

Nemůže tam být elektrolytický kondenzátor, který podrží informaci v CMOS a RTC pár hodin? ☺

A pokud notes umre na vybiti baterie tak porad zustava dostatecne napeti pro napajeni biosu pokud jej clovek nenecha pul roku lezet bez nabijeni :)

jak kdy

"mogon jsi ty" - je to úplně to samé a ukaž mi NTB Asus, který nemá CMOS baterku.... Víš o tom hov.no a kecáš.... Vím že to na tom videu nebyl úplně ten samý NTB ale baterii má umístěnou úplně stejně - na druhé straně NTB. Příště než budeš kecat nesmasly si o tom něco zjisti...... Nebudu točit všechny konkrétní verze NTB které byly v našem servise, ale opravdu bych rád viděl Asus bez cmos baterie..... :)

jo... proto jsem 3/4 roku delal primo v A. v Ostrave :) a staci googlit ty kokote :) https://www.google.cz/search

Kdy - před 20 roky? Lidi v autorizovaném servise Asusu v Ostravě znám osobně.... Přestaň si vymýšlet......

neni tam baterka.

porad nic a na zakladovce se objevilo toto ,http://www.imgup.cz/image/L1M1 Shorela? Diky za odpoved

co tam ma byt videt?

http://www.imgup.cz/image/L1b6 Todle .je to shorele to "pozlacene"? Znamena to neco?

To by měly být signálové vodiče a žádné větší proudy by tam neměly téci. Možná jen špatný lak PCB. Zkus připojit zdroj a zjistit teplotu těch spojů pohmatem. Pokud se skutečně zahřívají, tak je tam zkrat někde v okolí GPU/GDDR. ☺

asi ano bude tam nekde skrat

Já bych udelal ze bych koupil novou baterii

Zkousel jsem to rozjet v siti bez baterie i s a neslo , ma to cenu kupovat?

Kupovat naslepo baterii není rozumné. Je dost drahá. Chtělo by to změřit napětí baterie po vložení do laptopu. Zahřívat ve vypnutém stavu by se tam nic moc nemělo. Pokud je prstem cítit teplo, tak to odhaduji na ztrátu několika stovek miliwatů a to už by baterii poměrně rychle vybilo (dny).

Tak to jsi byl 10x pako, protože tam zaručeně je.

Ja myslim ze nejsem , mel jsem to rozebrane do posledniho kabliku , jestli vis kde je cmoska , porad,diky.

Na MB někdy odcházejí MOSFETy ve zdrojové části. Můžeš se důkladně podívat na tranzistory, které jsem na obrázku zvýraznil žlutým kroužkem? Nebo to rovnou vyfoť a hoď na web. Ale musí to být kvalitní snímek. Součástky jsou malé a spálenina nemusí být na rozmazané fotce vidět (nejlepší by bylo mosfety proměřit multimetrem na zkrat):http://sinclair.hostuju.cz/pic/s-l1600.jpg

Shrnuti: Tak jsem zkousel vse znovu ale bohuzel zakladovka je tepla v mistech kde je procesor kdyz je ntb v siti, na MB neni zadna znamka ze by tam bylo neco shorele , vetrak se netoci zadna zminka zivota. Jedine to ze se zahriva zakladovka v okoli procesoru . Tim bych rekl ze do desky jde normalne proud kdyz se to zahriva ale nic . Nejde zapnout . Tlacitko na zapnuti pochybuju ze by odeslo ze by to neslo zapnout . Nezapacha po shoreni dukladne skontrolovana zakladovka , nenasel jsem nic . Je to skoda kdybych nebyl ****** a cca pred rokem kdy se mi stalo to same sem ho rozebral a zase ficel a ted bohuzel ,moje chyba . Dalo se to reklamovat . takze zitra pujdu koupit novy a snad uz nebudu takovy blazen ,ale jiste vim ze jsem tam nic neponicil . chtel bych podekovat vsem co se snazili poradit ale zustala posledni moznost nez servis , jelikoz je tam polovina veci integrovanych na MB byla by oprava tusim draha . Koupim novy a zacnu zjistovat kde se v nem stala chyba . Dekuji ,prijemny zbytek vecera

oprava nemusí být tak drahá, podobný problém mi vyřešili v servisu https://www.rgservice.cz a stálo to 2400kč